Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Zakochana a może daj jeszcze szanse tej poduszce do spania ;) ja planowałam kupić tą własnie z motherhood, ale w końcu dostałam w spadku taką zwykłą noname i poczatkowo nie mogłam się z nią ogarnąć, ale kilka nocy i nie wyobrażam się spać bez. Głowę mam na swojej wygodnej poduszce a przed sobą tą ciążową i pod kolanem. Moja jest na tyle krótka (to taki raczej banan), że nie sięga pod plecy a może pod koniec ciąży przydaloby się takie podparcie, ale to się okaże jeszcze, chociaż dziś po raz piereszy poczułam właśnie ból w krzyżach. Ja powoli myśle o małej poduszce do karmienia i czasem są opinie, że niektóre się zbyt zapadają pod dzieckiem bo są z miękkiego wypełnienia. Rozważam osławioną "kurę babci Dany" z La Millou bo wizualnie pomysł super jak leży na fotelu do karmienia ;) ale jakos maława mi się wydaje i myśle nad tą z poofi podobno mięsista jest i dłuższa o 20 cm od kury. Takie wstępne rozkminy, jak człowiek ma czas na wolnym to można myśleć nad wszytkim :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Fraszelka - Iga zapisana.
Lenka ciebie też dodałam do listy.

Znalazłam na marketplace fajną pakę ubranek 56-62. Babka chce 200zł ale myślę, że warto. Wyprawka zrobiona na jakieś 2-3 miesiące. Ubranka markowe, ładne i wyglądają jak nowe. Chyba się skuszę i nowe kupię tylko na wyjście ze szpitala a i pewnie teściowa coś zaszaleje i kupi bo zawsze kupowała :)

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynę pierwsza sprawa z płaceniem na L4: mąż (co prawda to inne L4 ale pewnie wypłaca ZUS tak samo) dostał na początku marne grosze myśli ok jeszcze pamiętam na spłatę kredytu nie było musieliśmy iść brać z konta oszczędnościowego. A po dopiero 2mc przyszło wyrównanie z którego mąż był zadowolony też się stresowal że tka mało na początku że jak tak można. Ogólnie jestem wyczerpana byłam u nas na targu, potem w Pepco i Biedronce w której stałam w kolejce 20 minut myślałam że padnę. Przy płaceniu spytałam kasjerki czy następnym razem moge bez kolejki powiedziała że nie ma aproblemy a to moje zdobycze naprawdę tanie w Pepco:

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74797.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny coś wam powiem jeżeli chodzi o Pepco
Zawsze ale to zawsze na jednym wieszaku mają kilka ostatnich sztuk zawieszonych w dotyku albo na samym końcu gdzie ciężko dosięgnąc i trzeba się nagrzebac. Ja tak znajduje ciuchy w lepszych promocjach jak w gazetkach np komplet z 20zl na 10 zł lub pajac gruby z 20 na 15 na chłodniejsze dni przy każdym wieszaku Jet przynajmniej jedną taka rzecz

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74798.jpg

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74799.jpg

Odnośnik do komentarza

Oj mówię Wam dziewczyny, że wszystkiego trzeba dopilnować samemu.Dobrze że mam znajomą w ZUS i ona mi zrobiła nieoficjalne śledztwo.Ja w tamtym roku czerwiec, lipiec byłam na L4 ciążowym s po poronieniu przeszłam na L4 od psychiatry aż do połowy listopada, potem miesiąc pracowałam i w grudniu zaszłam ponownie w ciąże i Ci w kadrach policzyli że 8 kwietnia mija mi 270 dni chorobowego ,tak jakbym urodziła i wystosowali zapytanie do ZUS czy mają mi dalej płacić. ZUSim odpowiedział że tak ,ale że był weekend majowy to jeszcze do nich nie dotarło, i pewnie na dniach dojdzie. Ale wypłaca z następną pensją. Nie liczą się z tym że człowiek opłaty musi zrobić w terminie,kredyt spłacić w terminie...Masakra jakaś

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja też tak Iwona wyszukuje te ciuszki z promocji. Nieraz za sweterek czy bluzkę dałam 3.99. Aczkolwiek przy większych rozmiarach już rzadko się coś trafia. Jak szczęśliwie urodze to wiem że będę częstym klientem pepco :)
Sasanka, dam szansę napewno. Tak super się z nią śpi tylko właśnie pod głowa wolę mieć swoją poduszkę i nie wiem jak to ułożyć żeby to ogarnąć.
Do karmienia poprzednio miałam mały rogal z allegro. Fajny był bo właśnie miał podobna twrdowsc do tej z matherhood. Napewno teraz też się przyda. Taki miękki z kulkami który szelesci- niestety- miałam pod tyłek, po nacięciu bo długo nie mogłam normalnie siedzieć. Przydaje się też do auta na podróż ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie, w zasadniczo jest w porządku. Maluch ma 1150g, szyjka ok. Muszę brać globulki bo chyba jakaś infekcja się zaczyna, na bóle brzucha kazał mi brać duphaston i magnez. Jak się nie poprawi to będziemy dalej kombinować. 22.05 mam prenatalne. Mam ponownie zrobić Coombsa, jak wyjdzie ujemny to mnie położy do szpitala i podadzą mi immunoglobulinę. A młody standardowo nie chciał się pokazać. Zasłaniał się raczką i nóżka, ale pod koniec się odsłonił :)

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74801.jpg

Odnośnik do komentarza

Koza Najważniejsze, że dzidziuś ładnie rośnie, ja myślę, że teraz jak przeszłaś na chorobowe, to trochę odpoczniesz i te bóle brzucha przejdą.

Co do poduszek do karmienia to ja korzystałam z tego rogala, którego mam do spania, ale o ile do spania jest niezastąpiony, to do karmienia średnio się nadaje, właśnie ze względu na to, że jest bardzo miękki i żeby się nie spłaszczył musiałam go złożyć na 3 części, ale to się dało zrobić tylko jak akurat mąż był i mógł mi podać dziecko do piersi, bo jak już sobie poduszkę ułożyłam, to nie miałam jak wstać. Więc brałam po prostu zwykłą dużą, twardą poduszkę i jej używałam, bo koniec końców była wygodniejsza. Teraz zastanawiałam się nad kupnem Poofi ze względu na twardość i to że można ją sobie założyć i wstać po dziecko, a ona trzyma się w talii, ale chyba jednak zrezygnuję, bo jest dość droga, a ja nie do końca jestem przekonana do poduszek do karmienia w ogóle. Zawsze do karmienia dziecko układałam tak, żeby główka była wyżej niż reszta, więc koniec końców i tak ciężar główki trzeba trzymać samemu, a pod rękę podłożyć mogę cokolwiek.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

No i tyle się Wam tu rozpisałam, że ta poduszka do karmienia mnie nie przekonuje, ale jak rzuciłyście temat to zajrzałam na OLXa i wypatrzyłam niedaleko od mojego miasta poduszkę rogal Poofi za 20 zł i właśnie się dogadałam z kobietą, że wieczorem po nią przyjadę xD Stwierdziłam, że za 20 zł zaryzykuję, zwłaszcza, że i tak jadę dzisiaj w tamtą stronę. Życie potrafi być przewrotne ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

A ja śpię z taką długą miękką poduszką - taki długi wałek. I jest super. Za to kupiłam nową do karmienia - rogala Matherhood bo jest właśnie twardszy i dziecko nie będzie mi się zapadało. Z pierwszą córką miałam miękką poduszkę z jakimiś kulkami jakby w środku i ciągle miałam nią kłopot bo się bardzo znieksztalcała.
MamaRadzia kobiety mają to do siebie ze zmieniają zdanie i właściwie czemu nie?! :) Super okazja Ci się trafia to korzystaj!

Odnośnik do komentarza

No i poduszkę już mam, faktycznie jest dużo twardsza i trzyma się w talii, przynajmniej Na pewno jest zupełnie innej jakości niż te, które widziałam czasem w Lidlu. Odebrałam też paczkę od Świat Dziecka i niestety jest niekompletna - przyszły same pieluchy, klina nie było :/ Pierwszy raz mi się zdarzyło, że czegoś brakuje z zakupów internetowych, zwłaszcza nie spodziewałam się tego po takim dużym sprzedawcy. Będę musiała napisać maila, bo niestety nie znalazłam żadnego numeru telefonu. Mam nadzieję, że to tylko ich przeoczenie i bez problemu mi to doślą, bo jak mogę im udowodnić, że przesyłka odebrana w Paczkomatach była niekompletna?

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Ostatnio i ja kupiłam w końcu poduszkę do spania i wlasnie na długi wałek się zdecydowałam ze względu ja jego rozmiar. Rogale niestety zawsze widziałam góra 130 cm, a prosty wałek można zginąć jak się chce. Do spania jest bardzo dobry chociaż ja bym wolała żeby był trochę szerszy. Ciekawe czy się sprawdzi do karmienia.

Odnośnik do komentarza

Lilli05 ja wypralam dziś zajęło mi to pół dnia bo miałam rzeczy od koleżanek i nowe a ztych nowych to chyba z 20min metki odcinalam... Pralam w Bobini ładnie pachnie zobaczymy jak ubranka wyschna czy będą miękkie. Myślę że wyprawkę mam przygotowana ta ciuszków hehe a rozmiary od 50do 68.

Dziewczyny bolą was czasem stawy? Taki ból jakby reumatyczny...jakby milion wiertareczek wkreaclo się w kości i stawy... Męczy mnie od jakiegoś czasu i się nasila i w nogach i rękach... Gin owiedzial dziś ze to normalne i trzeba przeżyć... Eh...

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74808.jpg

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74809.jpg

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74810.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja będę prac w Jednym. Uważam za jeden z lepszych jakościowo na pewno przez pierwszy rok potem jeżeli mała bedzie mieć zdrowa skórę już z naszymi.

Termin mam na sam początek sierpnia więc drugą połowę czerwca będę ogarniać pranie i prasowanie tak żeby nic mnie nie zaskoczyło.

Tak samo torbę spakuje pod koniec czerwca bo potem może być naprawdę różnie.
Oczywiście chce żeby mała była do terminu w brzuchu ale nie chcialabym, mieć wszystko przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Night, super wyprawka. Mni tez korci już prac ale mam problem z praniem bieżących rzeczy bo ostatnio wstaje tylko do toalety więc najpierw muszę ogarnac bieżące sprawy, ale mam nadzieję że końcem mają będę mieć siłę to zrobić. Coraz gorzej się ostatnie dni się czuje i różne myśli już nachodzą. W czerwcu bym chciała sobie po troszku prasowac niech już to będzie gotowe. Ja do 3 miesięcy prasowalam wszystko, głównie że względów estetycznych i dlatego z po prasowniu te ciuszki były bardziej przyjemne w dotyku. Potem coraz rzadziej, teraz w ogóle chyba ze coś tego wymaga. Przy pierwszym dziecku jest na to czas, a ja ogólnie lubię jak mam wyprasowane ciuchy nawet dla siebie. Teraz będzie trudniej pewnie to ogarnąć.
No i dziś pierwsza od jakiegoś czasu znów całkiem nie przespana noc :(

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

A torbę do szpitala już mam spakowana w te rzeczy typowe do porodu dla siebie, poza kosmetycznymi które używam na bieżąco. Zrobiłam to jak tylko paczka przyszła z podkładami itp. I tak tego nie używam a w razie potrzeby to już nie trzeba o tym myśleć, tylko świeży ręcznik i kosmetyki dorzucić.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jak któraś nie ma jeszcze ciuszkow to wynalazlam stronę bibaby. Śliczne są te body i komplety. Fajne polskie napisy. Cenowo ok a i komentarze też pozytywne. Możecie oglądanac. Ja mam narazie dość, ale może potem na 68 czy 74 się skuszę.

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny. Miałam okropna noc aż się płakać chce jestem cała przestraszona. Ból brzucha spinanie i ból brzy dole pleców nie dawały mi spać a nawet robiły się coraz mocniejsze myślałam że już się zaczęło nawet było kilka mocniejszych skorczow miesiączkowych tak się balalm usnęłam jakoś po 1 a zaczęło się o 8. Myślę sobie usnę jak mnie obudzą skurcze to natychmiast jadę na sor ale jakoś się wytluszyky teraz czuję lekkie tłumiące bóle zaczynam się martwić... Dziś mam wizytę o 12.20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...