Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Ja dzis wrociłam ze szpitala,bylam od poniedzialku ze wzgledu na twardniejacy brzuch i rozwarcie na 1 cm to dopiero 28 tydzien a moj dzidzius urzadza mi tyle nerwow. Dostawalam kroplowki z magnezem i luteine. teraz juz lepiej ale mam uwazac bardziej niez dotychczas i duzo odpoczywac ehh

Odnośnik do komentarza

No szukałam ciążowej bo z zwykła na pewno nie wejdę. Tzn przód za bardzo by się podniósł :D oby mi cycki nie urosły już bo jest ciasnawo.
Sukienka pognieciina bo prosto z paczki ale przymierzylam od razu. Makijaż, włos i nede jakoś wyglądać. Ale boję się, czy się za stołem wmieszcze a to dopiero 6/7 miesiąc będzie.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Cobra piękna sukienka na pewno się zmieścisz pozatym brzuch potem bardziej w górę się rozrasta :-D

Ja też miałam ostatnio ketony w moczu i lekarz mówił, że to właśnie przez to, że mogłam za mało zjeść i kazał jeść jakby drugą kolację jeszcze przed spaniem chociaż różnie się do tego stosuje bo często nie jestem po prostu głodna a na siłę nie chce się opychać pozatym pół mojego brzucha to dzidziuś :-*

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Lili to weź to do siebie i naprawdę tylko odpoczywaj bo najlepszy domek dla dzidziusia to brzuch nie ma nic lepszego.
Po schodach też nie chodź chyba, że musisz ale naprawdę się oszczędzaj ;-)

Odnośnik do komentarza

Cobra, super wyglądasz :) ja w przyszły weekend mam dwie komunie, liczyłam że już się wbiję w coś letniego ale patrząc za okno chyba nie ma co liczyć więc musiałam odkupić cienką, dzianinową sukienkę aby w coś się wbić.
Mój młody przebywa tylko po po prawej stronie i tam rozrabia. Powtarzam mu żeby czasem przerzucił się na druga stronę bo matka będzie mieć potem krzywy brzuch ale coś uparty jest :)

Odnośnik do komentarza

lilli odpoczywaj dużo. Oby się zatrzymało wszystko. Na tym etapie już chyba pessara ani szwów nie zakładają, bo przy rozwarciu, jak już jest może wyjść z tego więcej szkód niż pożytku. Szwy i pessar jak się szyjką skraca ale nie rozwiera jeszcze. Ale może się mylę...
Trzymamy kciuki za Was ❤️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Tez mi się tak kojarzy ja Cobra pisze. Zresztą teraz coraz rzadziej dają szew. W poprzedniej ciąży miałam 1 cm i nakaz leżenia, po 2och tyg nadal było 1, czyli pomagało leżenie. Po kolejnych 3 tyg było już 3 cm ale to już był bezpieczny czas na rodzenie, aczkolwiek nadal miałam leżeć. Dotrwalam to terminu. Ale ja naprawdę leżałam i nie sciemnialam że niby leżę. Mama przynosiła obiady i sprzątała. Teraz nie mam już takiej pomocy więc muszę sama choć kwestie kulinarne ogarniać a do tego starsze dziecko. Jeśli masz kogoś do pomocy Lili to wstawaj tylko na siku. Wiem że są dziewczyny które bagatelizowaly leżenie i udało się donosic, ale po co ryzykować. 28 tydz to jeszcze zdecydowanie za wcześnie na rozwarcie i trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, forum czytam już od dłuższego czasu i mam stąd wiele ciekawych informacji, dziś postanowiłam więc do Was dołączyć. U mnie termin na 05.08, spodziewam się synka (pierwsze dziecko). U mnie do tej pory wszystko przebiegało raczej dobrze, nie było żadnych "poważniejszych" dolegliwości. Dopiero teraz wdała się anemia i bardzo, ale to bardzo męczy zgaga i refluks. MamaRadzia przez anemię lekarz przepisał mi tardyferon i mam wrażenie, że odkąd go biorę mam większe dolegliwości żołądkowe, nasilona zgaga i straszny refluks przez co kilka razy zwymiotowalam (do tej pory ani razu w ciąży mi się to nie przydarzyło). Po konsultacji z lekarzem rodzinnym wprowadziłam sobie diete (oczywiscie nie jakąś bardzo rygorystyczna ale taka żeby była zdrowa dla Małego i na moje dolegliwości - np. obiady gotowane na parze itp.), jadam co dwie godziny małe posilki itd. W każdym razie wydaje mi sie, że właśnie przez ten lek nasilily się problemy z żołądkiem, ale póki daje radę to będę to brać chyba że znów pojawią się wymioty to skonsultuje sie z ginekologiem co brać zamiast tego ☺️

Odnośnik do komentarza

Patrycja śliczna dzidzia
DZIEWCZYNY informuje że od dziś promocja na ciuszki w Pepco body pajace komplety. A tak wogole jaki rozmiar kupujecie ja teraz zobaczyłam i mam tylko jeden komplet na 56. Kurcze. Moja córkę rodziłam 4000 i miała ciuszki na 56 cm starczyły jej na około 2 tyg myślicie że kuoywc kilka na te 56 czy nowe do szpitala na 62

Odnośnik do komentarza

Lenka-88 witamy w naszym gronie. Kolejny chłopak do kompletu ☺️ miło nam.

Patrycja piękne zdjęcia. Śliczne stopki i śliczny zadarty nosek ❤️

Iwona ja też mam duże dzieci. Planuję kupić dosłownie kilka rzeczy na 56, żeby starczyło na te dwa tygodnie a większość już na 62. Jak zabraknie 56 to mąż po pracy wleci do pepco i dokupi ;)

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Witaj Lenka-88 !! Macie już imię dla synka ? Patrycja słodkie zdjęcia i te stópki:Dlili a jak to się stało, że znalazłaś się w szpitalu ? Sama zaniepokojona faktem twardnienia pojechalaś na ip czy po wizycie u gin i sprawdzeniu rozwarcia pojechałaś do szpitala? W szoku jestem bo super znosiłaś ciążę i te Twoje długodystansowe spacery ;) z jakiego powodu to się dzieje, powiedzieli? Czy tak bywa poprostu bez powodu i trzeba się oszczędzać. Ja to wogóle nie wiem nawet jakie uczucie to całe "twardnienie"... są przy tym właśnie jakies skurcze? Czy tak na dotyk czujecie, że brzuch jest napięty, nie wiem napięta skóra jakiś ból w środku itp.?

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Sasanka88 na wizycie w poniedzialek wyczuła że mam twardy brzuch choć ja naprawde super sie czułam i nic mi nie dolegało. Stawiajaca się macica myslałam że na tym etapie jest normalna. I do tego to rozwarcie ehh. Mały ma 1100kg i ułozony już jest główką w dół i zaczął mnie kopać pod prawą piersią i odczuwam ból .. jak u Was ułożone sa dzieciaczki ? Z tym leżeniem to tez tak do końca nie mam mozliwosci przelezec cały dzien bo tez trzeba cos ugotowac i ogarnac w domu.

Odnośnik do komentarza

Właściwie już od pierwszych tygodni wiedzieliśmy, ze jak będzie chłopak to damy na imię Tymon i tak już zostało ☺️ Dziewczyny czy Wy tez miewacie takie bóle kości łonowej? mnie często boli jak troche pochodze, zwłaszcza jak jestem po dłuższym spacerze (staram sie chociaż troche ruszać). lekarz mówił, żeby pić wapno i brać magnez ale niestety ból sie często powtarza. Może tak cialo przygotowuje się do porodu (gdzieś tak czytałam).
To moja pierwsza ciąża więc wszystko jest dla mnie nowe.

Odnośnik do komentarza

Lenka-88 Super, że do nas dołączyłaś i od razu dzięki za odpowiedź :) Czyli jednak to może być ten lek. Zobaczę jak będzie dalej, ale jak to ma tak wyglądać to poproszę lekarza o zmianę, bo prawie do 20 tc wymiotowałam i nie wyobrażam sobie teraz znowu przez to przechodzić... Jeśli chodzi o ten ból jakby się kość łonowa rozchodziła, jakby miała zaraz pęknąć, to miałam coś takiego wcześniej, pytałam o to lekarza i mówił, że to normalne, bo pod wpływem hormonów kości miednicy stają się ruchome żeby przygotować się do porodu. Kazał po prostu leżeć jak mnie to dopada. Po jakimś czasie przeszło. Z poprzedniej ciąży też to pamiętam, ale z końcówki, czasami nie dało się przez to nawet wstać z łóżka.

Patrycjaaa i Bławatek Piękne macie te zdjęcia i duże dzieciaczki :)

Lili05 U mnie Arturek na ostatniej wizycie był ułożony pośladkowo, ale to jeszcze dużo czasu na odpowiednie ułożenie, na razie dziecko ma na tyle miejsca, że może się obracać jak chce.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Stópki wygrywają :D siusiaka zdjęcie też mam haha ;) szkoda ,że to już ostatnie USG , ale cieszę się ,że cały się ładnie pokazał ;)

Hej Lenka ;)

Lili trzymaj się i odpoczywaj dużo

Parę ciuszków kupiłam na 56, nawet nie wiem ile , po urlopie biorę się za pranie i segregowanie rozmiarami bo już cała szafa praktycznie pełna i nie wiem jakich rozmiarów mi brakuje

Co do twardnienia brzucha też czasami mam, ale żadnych bóli i jestem pewna ,że to mały się tak wypycha

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...