Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Zakochana
Podeslalabys co to dokładnie za termometr masz?
Ja mam jakiś z Lidla i od początku działał byle jak. W domu jeszcze mam ze 3 elekroniczne i też każdy pokazuje co innego. Najbardziej ufam rteciowemu ale dla noworodka chce kupić jakiś bezpieczniejszy i najlepiej sprawdzony model.

Kasia
Super że wesele się udało, jak się dobrze czujesz to się nie martw tym kankanem:))
Termometr rteciowy kupowałam "nielegalnie" nie tak dawno na allegro. Myślę że nadal można je tam znaleźć jak coś :))
Mama Radzia
Położna sama z siebie zadzwoniła, czy zglaszalas że potrzebujesz?
23 sekundy- może ma limity na abonamencie ;)))

Co do bankowania krwi, wśród moich znajomych jest to dość popularne, ja sama się nie zdecydowałam. Chociaż pewnie gdybym miała tyle pieniędzy na zbyciu ile to kosztuje to bym się nie zastanawiała, bo chociaż teraz jest to rzadko stosowana metoda, to kto wie jak będzie za 5 czy 10 lat, no ale na chwilę obecną coraz częściej czyta się o tym że to niestety tylko sposób na biznes.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Ja co do termometrow mam braun irt 6020 do ucha dziala dobrze,mam juz go 4 lata,ale jeden minus to te kapturki ktore trzeba wymieniac i jedynie co to na allegro tylko widzialam a drugi ktory nie zawodzil to microlife piorkowy pod pache.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Skakanka, to samo pomyślałam co Cobra- jaki zgrabny brzuszek :) A drugie to- jaki piękny wystrój. Jak z katalogu. Jak całe masz takie mieszkanie to Ci zazdroszczę :)
A ten termometr to na nim piszę tylko microlife. Nie mam pudełka. Bezdotykowy taki biało niebieski. Ja kupowałam wtedy na szybko w aptece.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jedyne czego trzeba się przy bezdotykowych nauczyć, to mierzyć zgodnie z instrukcją. Czyli odczekać odpowiedni czas pomiędzy jednym a drugim mierzeniem i w miarę podobnej odległości mierzyć. Wtedy wyniki są takie same i zgadzają się z rteciowym. Jak jest ten powyżej 37 to miga na czerwono i wydaje dźwięk, co teoretycznie może wzbudzić dziecko. Ale mi się nie zdarzyło. Nawet jak na spaniu wyszła temp to jej to pikanie nie budzilo, choć przeważnie przy gorączce raczej ciężko jej było zasnąć.

Odnośnik do komentarza

Cobra, Sasanka, wyglądacie pięknie i macie śliczne zgrabne brzuszki!
Ja się przymierzam do zrobienia krzywej cukrowej. Chcę ją wykonać w tym tygodniu, może jutro pojadę. Najgorsze dla mnie bycie na czczo bo sama glukoza poszła jak z platka, przynajmniej poprzednim razem. Boję się trochę, że z głodu zaslabnę, na szczęście to badanie robi się tylko raz, więc dam radę. .

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Wrocilam wlasnie z wizyty od ginekologa noi niestety dostalam skierowanie do szpitala, w przyszly poniedzialek mam sie wstawic w zwiazku z cukrzyca..zle mi glukoza wyszla. I jestem zalamana wszystko sie pokomplikowalo. Maz juz jutro mial jechac do pracy noi chyba nic z tego nie wyjdzie bo niemam z kim dziecka zostawic..a dziadka nie chce obciazac az na tydzien czasu i to minimum :-(

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jak leżałam w szpitalu to była dziewczyna której właśnie wyszła cukrzyca z krzywej i położyli ja do szpitala na 3 doby ( standard) i przez jedną dobe badali jej pozion cukru co kilka godzin. Sprawdzali jak to się rozkłada i na tej podstawie stwierdzał jaka to cukrzyca. Dokładnie nie wiem bo drazylam tematu.

Odnośnik do komentarza
Gość Katia88

Lekarz powiedzial ze minimum 5-6 dni poleze. Jeszcze ten szpital jest prawie 100km odemnie. Maz chyba jednak bedzie musial jechac do tej pracy bo nie chca mu dac az tyle wolnego, syn z dziadkiem na tak długo nie chce zostac..ajjj glowa juz mnie boli od tego myślenia

Odnośnik do komentarza

katia o kurcze! Moze tylko badania Ci porobią, dadzą zalecenia i do domu - oby tak było!

Ja mam gina pojutrze i ciekawa jestem czy coś mi ciekawego powie. Właściwie to chyba tylko chce zobaczyć kruszynkę :)

Ja kupiłam bezdotykowy Geratherm - na szybko w aptece bo córka przeszła Salmonelle więc trzeba bylo czesto mierzyć. W domu mam rteciowy i 3 elektroniczne ktore sa do kitu. I powiem Wam ze jak mierze zgodnie z instrukcją to temp zgadza się z rteciowym. Już nabrałam wprawy.

monthly_2019_05/sierpnioweczki-2019_74690.jpg

Odnośnik do komentarza

Katia współczuję szpitala ;( ja wizytę mam w poniedziałek 13 maja, ale nie wytrzymałam i pojechałam dzisiaj na spontanie....mam grzybicę od samego początku, ale od jakiegoś tygodnia jest masakra.... upławy straszne, leki nie pomagały, okazało się, że infekcja się nasilila po antybiotyku jak miałam ten zabieg na kaszaki na glowie grrr ....a myślałam, że będzie tak pięknie.... wkładka zabrudzona co chwilę, a zapach taki bezwonny i już nie wiedziałam co to może być ;( chyba już tak do końca będę miała eh

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6cy1go55.png

Odnośnik do komentarza

Katia bądź dobrej myśli. Parę dni szybko zleci, dzidzia najważniejsza :)
Co do termometru ja mam i rtęciówkę i bezdotykowy z rossmaxa. Bezdotykowy póki co mierzy porównywalnie z rtęciówką, a mam go niecałe dwa lata
Ja po wizycie ok, ten mój ból brzucha to nic groźnego dla dziecka. Raczej ta rana mnie tak szarpie, albo miałam jakiś ucisk. Szyjka trzyma, więc jest ok :) Gdyby się powtórzyło to mam wziąć nospe i zacząć brać magnez. Na razie się uspokoiło więc nie będę się faszerować lekami...

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...