Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam i zastanawiam się czy ja aby na pewno mam termin porodu na ten sam miesiąc co wy...?
U was już wyprawki pełną parą i już się do prania przygotowujecie a u mnie...hmm dosłownie NIC.
Dodam że to moje pierwsze wyczekane dziecko i nie mam nic "po starszym"
Mieliśmy z mężem w planach jechać zobaczyć na wózki w tym tygodniu ale stwierdziliśmy za wcześnie...

Dobrze że przynajmniej do szkoły rodzenia poszliśmy i to na razie tyle naszych przygotowań.
Ale o waszych przygotowaniach czytam bardzo chętnie ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Bławatku, ja przy pierwszym dziecku miałam tak samo jak Ty, moje przygotowania zaczęły na miesiąc przed terminem. Wogole nie żyłam wyprawka. Wszystko było po kosztach i na ostatnią chwilę, żeby nie zapeszyc. Teraz chce się cieszyć przygotowaniami, bo i widzę które rzeczy mi się przydały a niestety były pożyczone i teraz muszę dokupić. Ma być wygodnie nie tylko dziecku ale i mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja na początek dla noworodka polecę mąkę ziemniaczaną i kladzenie częste malucha bez pieluszki albo z tak luźno podlozona. Takiemu maluszków zmienia się bardzo często pieluchy więc nie widzę potrzeby "silniejszych" smarowidel. A jak już większy potem to u nas lepszy od sudokremu i linmagu był bepanten. Ale dawłam tylko po kupce odrobinę. Wystarczyło. Ogólnie zasada im mniej tym lepiej. Tak mi położna ze szpitala doradzała i w tym się z nią zgadzałam.

Odnośnik do komentarza

Tak, tak kładzenie bez pieluchy dobrze robi :) z kremów przy pierwszym stosowałam bepanthen. Sudocrem to tylko doraźnie jak się zrobi takie mega odaparzenie czerwone ze strupami plus wietrzenie pupy :)
Bławatek ja jeszcze poza zamówionym kocykiem nic nie mam :) ale z drugiej strony też nie chce się obudzić pod koniec lipca że nic nie mam.
Ubranka prasowałam przez pierwsze 5 miesięcy a potem mi sie odechciało :) teraz pewnie jeszcze krócej.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Ja przy synu niczym nie smarowałam pupy. Jeśli pojawiło się jakieś zaczerwienienie, to lekka, cienka warstwa sudocremu i nie było śladu. Teraz też tak planuje. Myślę, że jeśli nic się nie dzieje, to lepiej niczym nie smarować i wierzyć, tak jak mówi zakochana. To wystarczy. W razie problemów dopiero sięgnąć po krem.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Melduję się po wizycie. Ja 5 kg na + z czego 1 kg to nasz kawaler :) wszystko z maluszkiem w porządku, w końcu udało się sprawdzić przepływy i serduszko dokładnie. Cieszę się bardzo, niby się nie denerwowałam, ale jednak miało być to już dawno sprowadzane więc pewności nie miałam. No i szyjke mam ok. Najpierw manualnie wydała mu się krótsza, ale zrobił dodatkowo usg szyjki i jest 3, więc narazie nie ma się czym przejmować. Te twrdnienia brzucha prawdopodobnie przez ten dren bo wszystko inne jest ok. Jak twrdnieje to się położyć i przeczekać aż przejdzie. No i leżeć ile się da jeśli wtedy nie boli.

Odnośnik do komentarza

Ja biorę PrenatalDuo ale tylko połowę dawki i nie przez cały okres ciąży. Wyniki mam dobre więc nie biorę nic ponadto.
Ja nie mam dzieci więc ciężko mi powiedzieć co jest dobre, ale mój tata jak i mąż używają mąki ziemniaczanej na obtarcia i odparzenia, szczególnie w lato i nie zamienili by to na nic innego. Więc u maluszka myślę że też będzie dobre :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Co myślicie o pogrzebie dziś mam o 15 i nie wyobrażam sobie nie iść. Do kościoła pójdę napewno pomine cmentarz bo pojedziemy z córką nie chce żeby patrzyła na pochówek. Myślicie że takie emocje w ciąży dzidzia poczuje. Mieszkam na wsi i nie chce być wytykana palcem że ta w ciąży przyszła a nie wolno

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Z witaminami to właśnie zrobił mi się mętlik, brałam na początku pragnę plus bo małe kapsułki, potem mąż kupił femibion. Potem naczytałam się o tym dha i zmieniłam na pragną dha ze niby lepsza w ranking wyszla. W wczoraj lekarz zapytał czy biare witaminy to powiedziałam że teraz tylko dha, sprawdził skład i powiedział że to za malo. Lepiej Tani prenatal czy cos innego ale duo. Nie drazylam tematu. Ale fakt, w poprzedniej ciąży bralam femibion nie analizowalam skladu a mala byla zdrowa i mozg wystarczajco rozwiniety :) Więc chyba wrócę tylko do tych samych nie będę kombinować już.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Iwonko, jeśli czujesz potrzebę pójścia to jak najbardziej. Sama byłam na pogrzebie na wsi i nikt mi nic złego nie powiedział. To była bliska osoba i nie wyobrażam sobie żebym nie poszła. W poprzedniej ciąży też byłam na pogrzebie i tak samo. Jedyne co to nie pozwolili mi podchodzić do trumny żeby się pożegnać, ale tylko że względu na mnie żebym się bardziej nie zestresowala. Więc jeżeli Ty tylko idziesz na mszę to nikomu nic do tego.

Odnośnik do komentarza

Ja biorę MamaDHA x2, MagneB6 x2, witamina B x3 i Ascofer x3. W sumie 9 tabletek więc masakra, ale od przyszłego tygodnia będzie już tylko 5, bo witaminę B już odstawię (wreszcie po chyba 2 miesiącach pozbyłam się zajadów), a Ascofer na mnie jakoś nie działa i mam go zmienić na Tardyferon x1. Magnez biorę, bo w pierwszym trymestrze miałam skurczemacicy, brałam NoSpę, a potem lekarz kazał zmienić na magez i skurcze minęły. Poza tym w poprzedniej ciąży nie brałam magnezu i Radziu miał jego niedobór, co spowodowało arytmię serca i udało się to pokonać dopiero po pół roku, więc teraz wolę dmuchać na zimne.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Właśnie przewertowalam Internet i analizy suplementów i biorąc pod uwagę wytyczne jakie obowiązują to wychodzi że najlepsze składy mają prenatal duo i mama doperherz premium :/ no i sama już teraz nie wiem czy posłuchać lekarza i spróbować ten prenatal. Kurczę, tylko przeraża mnie ta wielka tabletka :/

Odnośnik do komentarza

Moja Pregna wypada okej tylko minus że musze brać oddzielnie te Dha właśnie. Jeszcze mi się przypomniało, że biorę Polprazol na zgagę i doraźnie nospę.
Na wizycie zapytam się o ten magnez, pamiętam że w tamtej ciąży brałam, bo łapały mnie te skurcze.

Iwonka to zależy od Ciebie zrób jak czujesz i miej w nosie ludzi :) ja akurat na pogrzebie byłam tylko w kościele, ale to też była moja decyzja, zwłaszcza że to też dużo zależy jak bliska jest dla Ciebie ta osoba

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja w szpitalu dostałam zalecenie asmag 3×2 tabletki. Jak wcześniej lapaly mnie skurcze łydek to mój lekarz też zalecal asmag. Ten magnez z witamin jest ponoc w słabo wchłanialnej formie i dlatego czasem trzeba dodatkowo brać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...