Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

~Katia88
Oj z ta pogoda na majowke to jakos czarno to widze przynajmniej u mnie na wschodzie..codziennie deszcze zapowiadają i zimno

No niestety chyba w całym kraju tak się zapowiada :/ A tyle mieliśmy planów na te dni...

Dziewczyny, miała któraś z was kokon? Macie jakieś doświadczenia? Czy to takie dobre jak chwalą producenci? Za "moich czasów" nie było takich wynalazków i sama nie wiem czy brać to czy nie...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Mój plan na majówkę to latanie z mopem po mieszkaniu w czasie remontu, więc mi w zasadzie pogoda jakoś nie specjalnie jest potrzeba. Choć jak jest słoneczko to zawsze jakoś przyjemniej :)
Co do poduchy to też mam takiego długiego rogala - jedna z najlepszych rzeczy którą kupiłam. Też już z nią śpię od dłuższego czasu i inaczej już chyba bym nie umiała.

Odnośnik do komentarza

Blawatek ja tak mam ale bardziej jakby mnie między zebrami bolało, a boli Cie cały czas czy w konkretnych pozycjach? Ja miałam to już kiedyś i Miałam stwierdzone że to nerwobole mięśnia miedzyzebrowego... Chodziłam na masaże i przeszło a teraz w ciąży się z tym męczę jak zacznie bardziej doskwierac to będę coś z tym robić...

Odnośnik do komentarza

Spać nie mogę już od godziny...
Kalina ja mam taka poduchę w kształcie C. Kupiłam w poprzedniej ciąży i służy mi też teraz, nie wyobrażam sobie spać bez niej :)
Cobra ja kokonu nie miałam i teraz też nie kupuję. Ale znam jedną dziewczynę która bała się spać z maluszkiem w łóżku i kokon dla niej był fajnym rozwiązaniem.
Wczoraj byli u nas znajomi i zdziwili się, że już tak daleko jestem w ciąży. Wcześniej jakoś nie zauważyli (a widzimy się prawie codziennie) :)

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Ja uznałam że jak będę mieć kolyske to kokon już nie potrzebny. Fajne to ale nie potrzebowałam przy pierwszym dziecku to tym bardziej nie wiem kiedy bym to miała teraz używać.
Poduche taka duża literę C kupiłam już chyba w lutym kiedy miałam problemy że snem, miednica mnie bolała po nocy i to wydawało się idealne rozwiązanie. Niestety nie umiem z nią spać. Świetna jest żeby mieć ja między nogami i pod brzuchem ale pod głowa mi już przeszkadza bo za twarda jak dla mnie. Te raz wiem że w moim przypadku znacznie lepsza byłaby ta literą I. Ale wszyscy zachwalali ta C więc widocznie należę do mniejszości:)Pocieszam sie ze moze do karmienia choc ja wykozystam. W sumie kokon tez mozna z niej zrobic.

Odnośnik do komentarza

Hej, przeziębienie dopadło i mnie, na szczęście mąż ma cały tydzień wolny i mimo, że sam zasmarkany, stał się całkiem dobrą pielęgniarką:)
Jesli chodzi o poduszkę do spania, to jeśli któraś z Was przymierza się jeszcze do zakupu, radzę wziąć pod uwagę swój wzrost... Ja jestem dość wysoka 174...i pierwsza poduszka, która kupiłam w kształcie c, była dla mnie za krótka. Dostałam później dłuższą i dużo droższa, ale niebo a ziemia. Mam z firmy poofi i naprawdę polecam.
Jeśli chodzi o ból między zebrami, czy też pod, to doświadczyłam czegoś takiego dwa dni temu w nocy. Bolało mnie pod żebrami, tak na około, nie wiedziałam czy to żołądek, czy nerki czy co, generalnie jakby mnie ktoś pasem ściskał... Jak opowiedziałam koleżance to stwierdziła, że miała coś takiego w ciąży i, że to przepona zablokowana czy coś w tym stylu.w każdym razie przepona... Idę pod koniec maja do fizjoterapeutki ( prywatnie miesiąc czekania, taka dobra) to dowiem się co robić jak następnym razem mi się to przytrafi, to napisze:)

Odnośnik do komentarza

Hej, przeziębienie dopadło i mnie, na szczęście mąż ma cały tydzień wolny i mimo, że sam zasmarkany, stał się całkiem dobrą pielęgniarką:)
Jesli chodzi o poduszkę do spania, to jeśli któraś z Was przymierza się jeszcze do zakupu, radzę wziąć pod uwagę swój wzrost... Ja jestem dość wysoka 174...i pierwsza poduszka, która kupiłam w kształcie c, była dla mnie za krótka. Dostałam później dłuższą i dużo droższa, ale niebo a ziemia. Mam z firmy poofi i naprawdę polecam.
Jeśli chodzi o ból między zebrami, czy też pod, to doświadczyłam czegoś takiego dwa dni temu w nocy. Bolało mnie pod żebrami, tak na około, nie wiedziałam czy to żołądek, czy nerki czy co, generalnie jakby mnie ktoś pasem ściskał... Jak opowiedziałam koleżance to stwierdziła, że miała coś takiego w ciąży i, że to przepona zablokowana czy coś w tym stylu.w każdym razie przepona... Idę pod koniec maja do fizjoterapeutki ( prywatnie miesiąc czekania, taka dobra) to dowiem się co robić jak następnym razem mi się to przytrafi, to napisze:)
Musiałam sobie dopiero obczaić czym jest kokon, więc na razie nie wiem czy coś takiego kupie :D na razie skupiam się na remoncie, biuro męża musimy upchnąć w sypialni, żeby Synuś miał swój pokój.
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny wczoraj trochę poszalalam z zakupami. Znalazłam taniego sprzedawcę naprawdę. Informuję że na allegro jest teraz możliwość kupienia Smart za 9zl mc czyli jak dla mnie przynajmniej super bo już mi się zwrócił 3 razy heheh. Sprzedawca sprawdzony dobre rzeczy gatunkowo i ładne są naprawdę na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Zobaczcie kupilam komplet pościeli z wypełnieniem i ochraniaczem na szczebelki za69.99 ;-)))) do tego on ma wszystkie możliwe do dobrania dodatki oprucz baldachimu ale ja kupuję taki 5m aby całe łóżeczko okryć niestety mieszkam na wsi i pomimo wszelkich zabezpieczeń zawsze jakaś łajza wleci wysyłam zdjatka może którejś się przyda dostawą że smartem darmo powyżej 40 zł ;-))) mówię wam opłaca się jak jak zrobię cała wyprawkę to zrezygnuje z tej usługi ;-)

Odnośnik do komentarza

Iwona ale numer też czekam paczkę od tego dostawcy.Zuper sprawa ,tyle rzeczy w jednym miejscu i za przystępne ceny.

Porownalam ceny i naprawdę tani i pieluszki różne tetrowe,muślinowe,tanie rożki...Ja poszalałam na 200 zł i paczka już w drodze.Polecam ten Świat dziecka!I też wybrałam opcję smart bo dużo zamawiam A paczkomat mam prawie pod domem.

Odnośnik do komentarza

Hej, noc fatalna bolał mnie brzuch znowu, nospa 2 razy, apap biorę się za dietę, bo nie chce wylądować w szpitalu z tym woreczkiem...
Do tego synek mi się zwymiotował cała pościel, koce wszystko do prania.

Co do poduszek to myślę o takiej dużej w kształcie 8, w pierwszej ciąży miałam taką w kształcie litery C i właśnie tak jak Monika jestem wysoka i do leżenia nie spełniła do końca swojej funkcji.
Iwona to zaszalałaś z zakupami :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też nad ranem złapał ból brzucha ,nawet w sumie nie wiem co dokładnie boli ale już parę napadów takich miałam od pępka do góry i po bokach , mocne kłocie , straszny ból :/ ale u mnie mogą być to jelita .. mam celiakię , nietolerancje laktozy , jeszcze parę innych alergi i zespół jelita nadwrażliwego . Myślę ,że to od tego .Uważam co jem jednak dolegliwości czasami występują :(

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ja dziś nie w temacie, do mam 4-latków, bo kilka ich jest :-) Czy zapisałyście dzieci na bilans 4-latka? Bo ja zupełnie zapomniałam. Synek już po urodzinach, a najbliższy termin bilansu na 6 czerwca.

Co do spania, to ja najchętniej na boku, a zamiast specjalnej poduszki bardzo lubię mieć kołdrę pomiędzy kolanami :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Trochę się zdziwiłam, że musicie się umawiać na bilans. U mnie to dzwonią z przychodni i mnie zapraszają. Tak samo na szczepienia. Ja bym chyba o tym nie pamiętała ☺️ myślałam, że wszędzie tak jest.

Z kokona zrezygnowałam. Teraz myślę nad otulaczem, ale będę miała rożek więc chyba i z tego zrezygnuje. Nie chcę mieć tych rzeczy za dużo bo i po co. Miałam w planie kupić tyle rzeczy w maju, a przypomniało mi się, że mam do zapłacenia 500zl raty za kolonie córki... Płatne do 15 maja właśnie. Więc chyba stanie na kołysce w maju i tyle. Reszta w czerwcu. A jeszcze mnie chyba wizyta u dentysty czeka co też tanie nie jest :/
Ale na stronę polecaną przez Iwone zajrzałam i chętnie skorzystam ☺️ dzięki.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny, ale nie mogę uwierzyć, że zapomniałam... Zawsze tak pilnuję wszystkich wizyt, szczepień, a ten bilans mi wyleciał z głowy. Franio też siada w literę w niestety, mimo że korygujemy i mamy też obserwować w kierunku płaskostopia (być może dostanie skierowanie na gimnastykę korekcyjną w przedszkolu). A tak to myślę, że nie mamy najmniejszych powodów do zmartwień. Ale bilans warto zrobić.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...