Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Zakochana ja też mam dziś słabszy dzień, poszłam z mężem na zakupy ale ledwo doszłam do domu. Resztę dnia przeleżałam. A ciąża nawet mi leci ale już bym chciała sierpień i mieć to z głowy. Już mnie męczy ta niemoc i ograniczone możliwości. Już odliczam dni aż zniknę z pracy :)
Ja tylko korzystam z pierwszeństwa jak mnie kasjerka bądź klient sami przepuszczą, bo potem nie mam ochoty słuchania stękania i sapania. Ostatnio w aptece byla długa kolejka, ja i kobieta z wózkiem byłyśmy niewidzialne dla kłócących się o kolejkę emerytów.
Jest już nas tak dużo tutaj że zaraz zacznę się gubić kto, co, jak :)

Odnośnik do komentarza

Forum bardzo aktywne :)
Cobra cieszę się że połówkowe okej, to takie badanie co każda z nas przeżywa :)
Dziewczyny to ja dwa dni przed Wami mam termin na 27 z miesiączki a z usg na 28.08 :)
Z kolejek na razie nie korzystam ostatnio byłam z synkiem w zatłoczonym autobusie i nikt mi miejsca nie ustąpił przykre to trochę, nie wiem może jak będe miała ogromy brzuch w 7, 8 miesiącu to może wtedy ktoś się zorientuje...

ps moja malutka na połówkowym w 20tc ważyła zaledwie 307 gram także w porównaniu do Waszych chłopaków wydaje się być kruszyną, jestem ciekawa ile urosła :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

A ja się wczoraj spotkałam z dwiema miłymi sytuacjami: najpierw starszy Pan w kolejce w barze mlecznym chciał mnie przepuścić, ale podziękowałam, bo czułam się dobrze i tylko 2 osoby przede mną, a potem ja chciałam ustąpić miejsca na przystanku starszej Pani o 2 kulach, a ona patrząc na mój brzuch nie chciała się i mówiła, żebym to ja siedziała - na szczęście już nadjezdzal mój autobus ;-) Czyli już na pewno widać, że jestem w ciąży, hura! :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

A ja w ramach rekompensaty za niemożność lażenia po sklepach wybrałam się na strych. Właściwie to córka mnie wyciągnęła i powyciagalam jej ubranka 0-6. Przebralysmy Co nadaje się na chłopaka i wyszły tego 2 pudła te plastikowe. Mala była szczęśliwa przeglądając swoje rzeczy, że była kiedyś taka maleńka. A ja już wiem że body mam w sumie chyba z 20 szt takich maleńkich w kolorach uniwersalnych i wiecie co, ona we wszystkich chodziła. Czyli pewnie musiałam ja przebierać często,nie pamiętam już. Ale przynajmniej nie będę musiała robić prania codziennie bo będą zapasy. Generalnie takich po domu ciuszkow mam chyba gotowa wyprawkę na początek. Z tych 68 to już więcej różu więc potem zacznę dokupywac, ale to już po porodzie na spokojnie. Córka stwierdziła że tyle pięknych bucików i sukienek maleńkich mamy że musi być jeszcze potem mała siostrzyczka. Bardzo bym chciała, no ale pewnie że względu na to jak przechodzę ta ciążę to muszę się nią nacieszyć na ile się da bo to raczej ostatnia.
No i efekt tych moich strychowych "zakupow" ( a trwaly moze 30-40min) był taki że do bolącego pęcherza doszedł twrdniejacy brzuch. Nie wiem czy to były te skurcze b-h bo już nie pamiętam jak to się je czuje, ale one chyba nie bolą a mnie bolało to dość mocno. Wieczór spędziłam w łóżku i się uspokoiło. Chyba to ta pogoda tak działa bo wczoraj o wiele lepiej się czułam.
Cobra super, kawał chłopa:) gratulacje dla córci.
Jako że po sklepach już nie chodzę to i nie wytestuje kolejki z pierwszeństwem. Do tej pory nikt mnie nigdzie nie przepuścił choć widać już było dobrze mój stan. Nawet w szpitalu stałam w kolejce w sklepiku choć byli ludzie z zewnątrz więc raczej to odwiedzający a nie chorzy. Mam nadzieję że w laboratorium uda mi się być pierwsza w kolejce a jak nie to będę musiała się upominać bo nie jestem w stanie siedzieć i to mnie bardzo stresuje :/

Odnośnik do komentarza

U mnie co do kolejek wymyślili w przychodni numerki - zarówno do rejstracji jak i gabinetu. Nie ma szans żeby mieć pierwszeństwo bo wyswietla się numer i tylko osoba z nim może wejść.
Już nie mogę się doczekać przeglądania ubranek.
U mnie koleżanki w pracy są zdziwione jak mówię że jestem w ciąży więc pewnie słabo widać choć mi się wydaje że brzuch mam duży.
A z miłych informacji to dyrektor zapytał mnie czy chcę wrócić za od września 2020 do pracy - zaczęłam pracę we wrześniu 2018 - umowę mam na rok i byłam prawie pewna że przez ciążę nie będzie chciał ze mną więcej pracowaća tu miła niespodzianka. Obudziłam się na siku i pierwsza rzecz od razu- forum:)

Odnośnik do komentarza

Zakochana super, że tyle masz ubranek :). To jak już przeglądacie te stare ubranka, to zatrzymam się przy tym i zapytam Was jak to wygląda. :D Ile pajaców, bodziaków, kaftaników, spodenek jest dobrze mieć na początek? Zrobiłam zakupy w szmateksikach i mam trochę tego ale nie wiem czy wystarczająco. :D Jak to jest z tymi rozmiarami? Na niektórych jest new born, na innych 0-3 miesiące, 56 rozmiar, a jak przykładam te ubranka do siebie, czyli to to samo? .Ale czy faktycznie to jest +/- do 3 miesiąca? (nie chce mi się w to wierzyć ;p). W jaki rozmiar najlepiej się obkupić w największej ilości, żeby nie biegać od początku po sklepach? :D

Odnośnik do komentarza

Hej a ja mialam ciezka noc..wogole juz wczoraj zle sie czulam dostalam biegunki i bolu brzucha..w nocy obudzilo mnie kolatanie serca, poty mnie zalewaly..przestraszylam sie. Sama w domu z dzieckiem, maz w trasie. Albo znowu nadczynnosc tarczycy powrocila albo poprostu gorszy dzien..jutro jade na badania i we wtorek do endokrynologa.

Odnośnik do komentarza

O-3 to jest już chyba 62. Mój starszy synek jak się urodził tonął w 56 i rzeczywiście spokojnie na 3 miesiące mieścił się w 62. Na młodszego 3910 przy porodzie 56 było na styk ale też prawie 3 miesiące w 62 się mieścił. Ja mam około 5 pajacykow i po 10 body każdego rodzaju nie kupowałam w ogóle kaftanikow Bardzo lubię półśpiochy- chyba z 10 sztuk mam myślę że wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wstałam i tak samo- najpierw forum :)
Co do ilości to wydawało mi się że po kilka sztuk wszystkiego wystarczy, ale widać mam krótką pamięć. Jak zobaczyłam ile tego miałam przy małej to dopiero zrozumiałam o co chodzi. Większość z tych ubranek była używana więc dlatego tyle ich mam. Ale jak kupujesz w lumpku to za grosze więc jednak zmieniam zdanie że lepiej mieć więcej tych body z krótkim rękawem i pajacykow tych całych takich. U nas rządziło to przez pierwsze 3 miesiące jak ogladnelam zdjęcia. Ja też mam na nich albo New born albo 0-3. Powiem tak , moja miała 56 cm jak się urodziła ale jak widać 3 m-ce chodziła właśnie w tych rozmiarach. Pakowalam pudła co 3 miesiące i mam opisane więc wiem na pewno:) zależy jaka firma. Mam jedne polskie 56 i po prabiach widzę że są mniejsze od tych 0-3. Więc jeśli masz z firmy np. gerber to bierz śmiało bo im się nic w praniu nie dzieje i sa dluzsze od innych. Innych firm np. widze ze są szersze a krótsze. Im więcej ubranek tym rzadziej będziesz musieć prac bo będziesz miała na zmianę. Jak ktoś ma zamiar kupować wszystko nowe to nie ma przesadzać z ilością, ale jak można mieć za darmo lub za grosze to body i te pajace można mieć w większej ilości. Wszystko też zależy jakie duże dziecko się urodzi. Gerber body mogę Ci polecić bo są moeciutkie i dopasowują się cialka. A takie inne ubranka na wyjścia to ci wystarcza pojedyncze szt.

Odnośnik do komentarza

Mi też się uzbierało juz sporo ciuszków . Cała siatka nowych i 2 wielkie torby po siostrzeńcu a jeszcze w Polsce pół szafy do przebrania . wózek kupiony , pampersy dostaliśmy dla niemowlaka :) pozamawialam duzo rzeczy przez internet tylko zapłacić :) z najważniejszych rzeczy zostało łóżeczko , ale to już na spokojnie po urlopie
Miłego dnia dziewczyny , ja niestety szykuje się do pracy

Odnośnik do komentarza

Ja też pokupilam trochę rzeczy nowych bo wydawało mi się że nie mam, a tu jednak niespodzianka. Jak mnie znowu najdzie to policze ile tego mam szt. Czekam jeszcze na 2 kompleciki takie wyjściowe bo mi się bardzo spodobały i zamówiłam. Jeden rozm 62 i drugi 68. Pieluch tylko nie mogę zlokalizowac tetrowych, miałam ich sporo bo musiałam dookupywac bo strasznie szybko się brudzily, najczęściej jak się mało ulewalo to podkladalam. Miałam też te małe takie ściereczki. Jak umiecie szyć to sobie naszyjcie a jak nie to z 10 tetrowych pieluch na pewno się przyda. Są niedrogie a do ulewania, odbijania super bo nie szkoda ich prac często. Oczywiście to rada dla pierworódek bo doświadczone mamy miały napewno swoje sposoby:) Ja chcę dokupić posciel do łóżeczka, materacyk do wózka i marzę o kolysce albo koszu żeby mieć obok łóżka na noc. Tylko to ostatnie do dosc droga sprawa. No i rożek i otulacz bo nie wiem w czym będzie wolał spać. Laktator, smoczek i butelka. Trochę tego jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza

zakochana ja też kupuje kolyske, żeby mieć c w salonie. Najpierw myślałam o tej dużej, obudownej materialem, ale w końcu zdecydowałam się na małą, zgrabną i drewnianą... Mam już upatrzonq używana za 150zl już. Z materacem i pościelą. Można znaleźć taniej ;)

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Zakochana <3 dzięki za rady :D. A jak najlepiej sobie to popakować 56 i 62 razem? Czy postarać się oddzielnie. Bo 68 to już chyba tak na 5 miesiąc? I jakie skarpetki kupić? Jest tyle jakiś dziwnych rozmiarów :D Miałyście takie jakby śpiworki na szelkach do spania? Sprawdza się coś takiego? Super mamy to forum, wszystkie są takie pomocne <3. Co ja bym bez Was zrobiła :)

Odnośnik do komentarza

Kasia88 Mój Arturek na połówkowych w 20tc miał 320g, więc podobnie ;)

Mi jeszcze nikt nie proponował, że przepuści mnie w kolejce, nawet jak stałam z 2 przedszkolakami i siatą zakupów, a brzuch było widać, bo to akurat był ciepły dzień, więc nie miałam kurtki ani swetra, który by mógł zasłonić brzuch. W laboratorium to już nieraz widziałam awantury jak kobieta w 8.-9. miesiącu chciała wejść bez kolejki, a stare baby oczywiście zrobiły raban, bo "wszyscy są zmęczeni czekaniem i jak ciągle będą przepuszczać to one nigdy nie wejdą", więc nawet nie będę próbować, tym bardziej, że nic takiego mi się nie dzieje i dam radę wysiedzieć.

Kikki Co do śpiworków to u mnie się sprawdzały, ale dopiero w zimie. A ubranka lepiej sobie spakować rozmiarami, żeby potem się nie myliły, żeby wykorzystać każdy rozmiar w 100%. Przy czym najlepiej porównać sobie te rozmiary (przyłożyć do siebie), bo te rozmiarówki potrafią być różne i czasem 62 może być jak 56, a czasem bliżej mu do 68.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Katia u mnie też ciężka noc rozbolał mnie brzuch i męczyła zgaga, usmażyłam wczoraj placki z cukinii i myślę, że to od tego. Mam kamicę żółciową i generalnie muszę uważać bardzo na to co jem...
Zakochana to wyprawka już masz pokaźnych rozmiarów :) ja jeszcze nic nie kupowałam, po synku mam ubrania niemowlęce także wybiorę takie neutralne a resztę chyba dokupię takich typowo dziewczęcych :)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098u698vgrltie.png

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś na prezent kupowałam w rodzinie takie śpiworki (są różne gramatury ciepłoty śpiworków więc na początek można kupić najlżejszy) i podobno bardzo fajnie się sprawdzały więc ja na początku nie kupuję pościeli bo taki maluszek może zarzucić na buźkę i się podobno nie zaleca a taki śpiworek jest super opcją. Pewnie na początku bobas będzie spał w rożku tylko zależy jak z tempereturą, bo jak będzie ciępło to zapewne wystarczy na lato w dzień przykrywanie otulaczami bambusowymi czy muślinowymi albo jakąś pieluszką. A poczytajcie sobie o otulaniu dość ciekawy artykuł w wolnej chwili https://otulacz.pl/blog/2018/otulaj-nie-krepuj-otulanie-czyli-koniec-krepowania-i-spowijania-92313 ja planuję (już kiedyś linkowałam) oprócz takiego śpiworka na szelkach kupić coś w rodzaju https://www.fabrykawafelkow.pl/otulacze/26253-gro-company-otulacz-spiworek-grosnug-ollie-the-owl-cosy.html?gclid=Cj0KCQjwnpXmBRDUARIsAEo71tQx-aXqQ_Ng5-nODxiYZDJemfH3cgbbAwfzoYvtaJ2gUm50yZondhEaAmc2EALw_wcB#FWPPqW81K6wj lub https://sleepee.pl/kategoria/otulacze/otulacz-first-step-melanzowy-roz . Ale ja pierworódka, wiec może poradzą doświadczone mamusie ;) temat już kiedyś się pojawił, także można odkopać conieco w historii :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza

Mojego też na początek będę układała w rozku, taki cieniutki wypatrzyłam. Jak się zdecyduje na kosz to pościeli narazie nie będę brała, poprzednio małą spała w łóżeczku dopiero od 6-7 mca. Ale jak nie to prześcieradło napewno muszę do lozeczka dokupić bo miałam tylko różowe:)
Cobra no waham się właśnie między ta drewniana kolyska a koszem shuggle. Mam wąską przestrzeń i tylko to mi się zmieści. Kosz wiem że wystarczy do 5-6 mca a nie wiem jak ta drewniana kolyska. Macie jakieś doświadczenia z nimi?

Odnośnik do komentarza

witajcie niedzielnie!
W pierwszej ciąży też byłam na forum - kontakt mamy do tej pory. Dużo to lepsze niż kopanie w internecie i czytanie opisów czy komentarzy. Tu przynajmniej odpowiedź jest na konkretne pytanie a dzięki temu że nas tak dużo to i ciekawie jest :)

Wy już wyprawki niemal gotowe macie a ja się zebrać nie mogę żeby córki rzeczy w szafach poukładać i zrobić miejsce na nowe :) Ale liczę na to że jeszcze zdążę :D

Co do kolejek - też wolę się nie pchać póki mi ktoś sam miejsca nie ustąpi albo nie przepuści ale muszę przyznać, że w tej ciąży zdarzyło mi się to już kilkanaście razy - w kolejce do zabiegowego, w metrze, w tramwaju. Miłe to bardzo!

Odnośnik do komentarza

Kalina93 Ja mam taką w kształcie banana i śpię z nią praktycznie od początku II trymestru albo i wcześniej, bez niej sobie nie wyobrażam nocy. Myślę, że to akurat jedna z bardziej przydatnych rzeczy. Ja swoją kupiłam będąc w poprzedniej ciąży za kilkanaście złotych na ciuchach i służy mi nadal.

Dzisiaj cały dzień pada i jest ponuro i nie wiem czy to dlatego, ale mam tak paskudny humor, że aż mi żal wszystkich, którzy muszą ze mną wytrzymać, bo wszystko mnie irytuje. Już raz w tej ciąży miałam tydzień takiej irytacji, mam nadzieję, że tym razem przejdzie szybciej, bo sama ze sobą nie mogę wytrzymać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...