Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Lili, tak, ja używałam Medela Electric bardzo intensywnie. Jest polecany i skuteczny, choć niestety dosyć głośno pracuje. Czasami trzeba sobie dobrać większe lejki niż te w standardzie. Teraz muszę poprosić teścia o naprawę bo kabelek mi przestał stykać. Rozważam też zakup drugiego, to byłby dwufazowy z Lovi.
Mama Radzia, trzymaj się. Miałam mojego jednego przedszkolaka tydzień w domu i było co robić, a co dopiero z dwójką. Nasze przedszkole nadal popiera strajk ale od tego tygodnia już pracuje.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

cobra niestety znam to uczucie :-( ale i mnie ani w dzień porodu ani rok po poronieniu nie było jeszcze drugiego serduszka... Czekałam na nie najdłuższe 1,5 roku w moim życiu. Dzięki Bogu się udało i w moim brzuszku szaleje właśnie nasz synek:-) Ale o tamtym którego my miałam okazji poczuć nigdy nie zapomnę...

Czytam jak u was idą przygotowania i pierwsze zakupy, niektóre z was mają już bardzo dużo kupione. Ja nie mam jeszcze nic i nic nie kupuję. Strach jednak pozostaje

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza

Tak czytam Was i myślałam, że to ja szaleje z rzeczami dla Jasia, bo to pierwsze nasze dziecię, ale jednak się myliłam :) Fajnie, że już tyle macie przygotowane! My planujemy zająć się pokoikiem pod koniec maja. I tak już nasi rodzice naskoczyli na nas, że wózek kupiliśmy. Okropnie nie lubię przesądów... Tymbardziej, że mnie nic złego nie spotkało. Bardxo wam współczuje dziewczyny... (po stracie) jest to dla mnie niewyobrażalne i zupełnie nie rozumiem co czujecie i jaki strach w Was jest, ale wierze, że tym razem będzie dobrze i maluszki będą zdrowe <3 Pozdrawiamy z okolic Wrocławia :)

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74277.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyn doradźcie. Czy to dobry pomysł wrócić do pracy gdy dziecko ma 4 miesiące? Mam 3 opcje i musze do końca maja wybrać 1 z nich. 1 i 2 najbardziej dla mnie rozwojowo korzystne ( 1- idę do pracy gdy mała ma 4 miesiące 2- idę do pracy gdy mała ma 1 rok ale 4 miesiąc siedzę na bezrobociu). Opcja 3 idę gdy mała ma 9 miesięcy (ale ta opcja może skutkować tym, że do kolejnej pracy będę musiala przez 2 lata dojeżdżać codziennie 60 km w 2 strony). A opcja 1 i 2 jest szansa, że kolejna praca będzie na miejscu. Wiem skomplikowane. :p To pierwsze dziecko. Proszę wypowiedzcie się o tej opcji 1 (powrót gdy ma 4 miesiące) Czy żłobek? Obca osoba (opiekunka)? to dobry pomysł w tym wieku?
Zostawałaby tak 3x w tygodniu po 4h. Czy to totalnie głupi pomysł i mam siedzieć do 9/12 miesiąca. :) nie mam kogo się poradzić, bo znajomi nie mają dzieci.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za dobre słowo ❤️ w końcu musiał ten dzień nadejść...

cyśka wyglądasz jak ten kwiecień - kwitnąco ❤️

kikki ja nie wiem. Ja zawsze byłam za tym, żeby być z dzieckiem tak długo jak się da. Ale to zależy też od tego, jak wygląda wasza sytuacja finansowa. Czy możesz sobie pozwolić na te miesiące bez dochodu. I też od tego, czego ty sama chcesz. Nie każdy jest stworzony do siedzenia w domu w dzieckiem. ☺️ Czasami mamy chcą się wyrwać do ludzi i wolą pracować. Chyba musisz sama wybrać.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ja przystopowalam z zakupami ale po świętach myślę zaczac. W sobotę jedziemy na święta do zakopanego pooddycham świętym powietrzem przynajmniej na szlakach hehe. Co myślicie o oscypkach można czy nie można ??? Ja je uwielbiam a ponoć są z niepasteryzowanego mleka. Miłych porządków mnie omijają porządki i wizyty u rodziców. Magia jakaś hehe

Odnośnik do komentarza

Modele mini polecam, dwa lata mi służyła a wcześniej chwilę też siostrze. Mała, poręczna, praktyka, fajnie sciagala. Tylko tak jak mówisz, lejek trzeba dobrać, są takie specjalne miarki. Ale to w każdym laktatorze ważne, nawet najlepszy że złym olejkiem nie będzie ściągam jak trzeba. Chalas jest, jak małą spała sciagala w drugim pokoju. Ale chyba każdy elektryczny wydaje dzwiek.
Co do pracy, to ja nie umialabym zostawić takie maleństwo z obcą osobą, dla mnie 1rok to nawet mało, ale tyle miała moja jak wróciłam. Musisz sama ocenić, każda z nas jest inna. Z babcia może bym zostawiła ale żłobek nie.

Odnośnik do komentarza

Kiki według mnie Dziecko 4 miesiące jest za małe na Żłobek..... pracowałam trochę w Żłobku i po prostu dużo się naoglądałam. Mieliśmy najmłodsze 8 miesięczne Dziecko i było mi Go tak żal, że nawet sobie tego nie wyobrażasz ;( ja nigdy nie oddałabym Dziecka tak szybko do Żłobka. Ja planuję zostać na pewno rok w domu i jeśli dostanę pracę jako Nauczyciel to wracam po roku, a jak nie to wracam ogółem do pracy po dwóch latach. Mąż wyraził zgodę, ja również jestem za !!!! To są najpiękniejsze lata Naszych Dzieci i nie chciałabym, żeby Dziecko było podrzucane do Dziadków lub wstawało razem ze mną, bo mogłoby być w mojej grupie, ale ja Żłobek otwierałam o 6 rano dojazd z pół h więc żal mi takiego Maluszka budzić ;)

Odnośnik do komentarza

Cyśka Pięknie wyglądasz :)

Kikki Koleżanki z pracy, które mają nastoletnich synów musiały ich właśnie zostawić w wieku 4 miesięcy. Wtedy były jakieś inne przepisy jeśli chodzi o macierzyński i przede wszystkim było ciężko o pracę i miały powiedziane wprost, że albo wrócą po 3 miesiącach+zaległy urlop albo mają szukać innej pracy. Przy kolejnych dzieciach mogły już zostać pół roku albo rok i mówią, że nie ma porównania. Ominęło je wiele przez to, że musiały tak szybko wrócić do pracy, bo dziecko w tym wieku bardzo szybko się rozwija i zmienia. Generalnie mówią, że sytuacja była wtedy taka, że nie bardzo była praca gdzieś indziej i musiały się zgodzić na taki szybki powrót, ale gdyby tylko mogły to zostałyby z dzieckiem przynajmniej 6-7 miesięcy. Ja też nie chciałabym zostawić takiego maleństwa, a już zwłaszcza obcej osobie. Ale wiadomo, że są różne sytuacje życiowe i każdy musi sam zdecydować.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Kikki to bardzo indywidualna sprawa, ale weź pod uwagę, że mimo że teraz 4 m-ce wydają Ci się całkiem realistyczne, po porodzie możesz zmienić zdanie. To jest jeszcze takie maleństwo i może być tak, że będziesz bardzo chciała z nim być, a praca przeniesie się na boczny tor. W trybie macierzyńskim cześto zmieniają się priorytety. Choć nie uważam za zbrodnię wczesnego powrotu do pracy - moja mama musiała wraca po 3 m-cach, bo kiedys tyle trwal urlop macierzynski, a gdyby nie wrocila, stracilaby prace. Bylismy pod opieka babci i dziadka, a praca byla blisko i babcia wozila nas na karmienie. Ale wiem, ze to mamie bylo ciezko. Moim zdaniem roczek jest ok, zeby dziecko poszlo do zlobka, u mnie licze ze bedzie to 14-15 m-cy, bo mam do wykorzystania sporo urlopu wypoczynkowego. Starszy synek poszedl do zlobka w wieku 16 m-cy i dla mnie to byl dobry moment, bardzo juz chcialam wrocic do pracy i doroslego towarzystwa :)

Cyśka, slicznie wygladasz! :)

Skakanka, jak to zrobilas ze nie zajechalas laktatora? Mnie sie jakos udalo go zepsuc ;) Jak dlugo KPI?

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Popieram dziewczyny jeśli chodzi o decyzję o powrocie do pracy - każdy ma inną sytuację i już nie podejscie do roznych spraw wiec ciezko tak poradzic. Ja wiem ze swojego doświadczenia ze 4 m-ce mijają tak szybko a dzidzius jest taki malutki ze nie mogłabym go zostawic z dziadkami co dopiero z obcymi. Dla mnie rok było takim kompromisem - żal było mi córkę w żłobku z obcymi zostawić ale też nie miałam dziadków blisko no i do pracy trzeba już było wrócić. Ale teraz mam dużo urlopu więc nie wykluczone że z drugą córką zostane troche dłużej. Tak czy siak sama musisz przemyśleć i zdecydować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...