Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :)
My już po połówkowych i za jednym zamachem wizyta u gin. Wyniki prawidłowe, szyjka wporzadku, wody również. Mały wazy 354g 20tc+5dni. Był bardzo ruchliwy i ciężko było go uchwycić ;) W sumie jest już taki ruchliwy od 4.04 dzień w dzień o każdej porze. A my na Święta wyjeżdżamy we dwójkę do Kudowy Zdrój trochę odpocząć. Pierwsze Święta jakie opuszczamy, nasi rodzice niezbyt się cieszą, ale my za to bardzo :)
Dziś przyszła nasza fura dla Jasia <3 Duzo się dzieje

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74222.jpg

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_74223.jpg

Odnośnik do komentarza

cyśka Super bryka. Moja bratanica ma taki. Piękny jest naprawdę. Niestety, nie na moją kieszeń :D
Apropo bratanicy, urodziła pod koniec marca chłopca 3960g. W jakieś 3-4 godziny :D niedługo pojadę go porozpieszczać, bo narazie jestem trochę przeziębiona i nie jadę.

Z tym samopoczuciem i praca w ciąży to każdy człowiek to osobna jednostka.. Ja w pierwszej ciąży mogłam pracować, bo nie czułam żadnych objawów. Tylko brzuch rósł. A teraz? Przejdę kawałek i sapie jak do porodu.. Mam taki dzień, że zasuwam od rana i mam energię. A kolejnego dnia ubiore się rano i to wszystko na co mam siły. Na szczęście jestem już dojrzałą Panią, i wszelkie komentarze osób z boku po mnie spływają. :D

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w 100% z wami z pracą i odpoczynkiem każda z nas najlepiej będzie wiedziała co jest dla nas najlepszego :)
Ja tez miewam gorsze i lepsze dni , coraz częściej się męczę
Planowałam ćwiczyć cała ciażę tak jak i przed ale odpuściłam , jeśli jest pogoda chodzę na spacery lub na rower . Po porodzie nadrobię :D
Cyśka super fura !!
Dziewczyny a kupujecie laktator przed porodem ?

Odnośnik do komentarza

Ja święta spędzę w licznym gronie bo prawdopodobnie nadal w szpitalu będę. Psychika mi zaczyna siadać. Leżę jak na bombie i czekam, sama nie wiem na co. Bez kroplowek wytrzymałam półtora dnia i znów ból powrócił. A żeby wyjść muszą być 3 doby bez bólu :/ Boję się tej ilości leków ale wciąż słyszę że to bezpieczne dawki. Przez 6 m-cy unikalam jakichkolwiek leków a teraz... eh.

Odnośnik do komentarza

Patrycjaaa ja nie kupuję, ale u mnie nie jest on potrzebny. Kupiłam w pierwszej ciąży, bo wszyscy mi mówili, że jest niezbędny. Okazał się jednak zbędny, bo przy nawale lepiej szło mi wysiskabie ręcznie mleka z piersi. A moje dzieci były wszystkie antybutelkowe więc nie potrzebowałam odciągnąć mleka.
W ostatniej ciąży mój syn cyckal mnie co 15-30 min w dzień i co 1,5 godz w nocy. Nawet nawału nie miałam, bo zwyczajnie mleko nie zdążyło się nabierać ☺️
Ale każdy jest inny. Myślę, że ja i moje dzieci jesteśmy raczej w mniejszości. Zadko kiedy są aż takie cycoholiki, że nawał nie ma się kiedy pojawić. A też i przydaje się w rozkręcaniu laktacji jak maluszek mało je. Myślę jednak, że lepiej poczekać i kupić go, gdy będzie taka potrzeba. Są chyba w każdej aptece dostępne więc i dostęp jest.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ja chcę kupić nowy laktator raczej przed porodem bo czasem przydaje się już na początku przy problemach z laktacja. Albo gdyby coś było nie tak i trzeba by ściągać w szpitalu to też wolę swój.
A w temacie mleka to leci mi już siara i muszę nosić wkładki w stanik bo inaczej plamy.

Odnośnik do komentarza

Patrycjaaa, jeśli masz zaplanowane cc to jak najbardziej kup wcześniej laktator, bo wtedy często laktację trzeba dodatkowo stymulować. Jak nie, to możesz ewentualnie kupić później w razie potrzeby. U mnie cc było nagłe i potrzebowałam laktatora natychmiast, mąż w biegu dopiero kupował a ja się już stresowałam, że nie mam ani kropli pokarmu a dziecku choć kropkę siary trzeba podać na już. Teraz wolałabym mieć przygotowany zawczasu.

Zakochana, trzymaj się mocno bidulko. 4 lata temu też spędziłam Wielkanoc w szpitalu... Ale to tylko jedne takie święta, a ile wspaniałych i rodzinnych świąt jeszcze przed nami! Dobrze, że jesteś pod profesjonalną opieką, a dzidziusiowi nic nie zagraża.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Nie mam zaplanowanego CC . Planuję karmić piersią ale nie wiem ile .. wiem ,że na pewno się przyda nawet jeśli pozniej bobas podrośnie i będzie zostawał sam z tatą lub jak wrócę do pracy . Doświadczone mamy polecenie ręczny czy raczej elektryczny? Ostatnio był na promocji ręczny z topmme tippe za 15 funtów już go miałam w ręce ale odłożyłam bo nie wiem czy taki ręczny będzie ok ;)
Umówiłam się na USG 3D na 9go maja w Polsce :D już się nie mogę doczekać . Nawet nie wiem ile dziecko waży i ile ma cm .tak się ostatnio zastanawiałam na jakiej podstawie oni stwierdzają czy dziecko nie jest za małe .. bo ja nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza

Cyska no pięknie Kudowa-Zdrój moja okolica ;) ja pochodze z Kotliny Kłodzkiej. Dzisiaj miałam takiego powera, że dwa auta poodkurzałam i umyłam - pogoda piękna. Teraz leżę i odpoczywam, bo moja rana na głowie się odezwala ;)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam medela mini Electric i bardzo polecam. Mały poręczny praktyczny nawet na wyjazd, a fajnie ściąga. Ręczny to mysle tak na pierwszy tydzień potem wygodniejszy jest elektryczny. Moja medela była super tylko miałam ka już po siostrze, tylko lejek nowy bo cycków mniejsze :) teraz korci mnie zainwestować w medela swing na 2 piersi żeby było szybciej.
Cobra mąż sobie chyba nawet całkiem radzi, jak wrócę do domu to i tak będę bardzo ograniczona czynnosciowo więc nawet teraz mu lepiej bo nikt nie marudzi a mamusia gotuje obiadki :) córka tęskni wiadomo. Babcia stara się jak moze żeby miała cały czas jakieś zajęcia.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam medela mini Electric i bardzo polecam. Mały poręczny praktyczny nawet na wyjazd, a fajnie ściąga. Ręczny to mysle tak na pierwszy tydzień potem wygodniejszy jest elektryczny. Moja medela była super tylko miałam ka już po siostrze, tylko lejek nowy bo cycków mniejsze :) teraz korci mnie zainwestować w medela swing na 2 piersi żeby było szybciej.
Cobra mąż sobie chyba nawet całkiem radzi, jak wrócę do domu to i tak będę bardzo ograniczona czynnosciowo więc nawet teraz mu lepiej bo nikt nie marudzi a mamusia gotuje obiadki :) córka tęskni wiadomo. Babcia stara się jak moze żeby miała cały czas jakieś zajęcia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny w takim razie zacznę rozglądać się za elektrycznym :) ja zachcianek nie mam , od początku ciąży może zdążyło się 2razy . Ale marzy mi się kebab :D
Teraz strasznie mięsa mi się chce ,aż dziwne . ciekawe czy anemi nie mam bo często mi się zdarza mieć , w poniedziałek będę u położnej to poproszę żeby sprawdzili żelazo jeśli nie to już zrobię w Polsce

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny.... jakaś godzinę temu dowiedziałam się, że mój kolega się zabił z pobliskiej wioski ;( jeszcze blisko mojego domu nie w tym rzecz.....była sobie trójka przyjaciół w tym właśnie On i jeden powiesił się w Lany Poniedziałek 5 lat temu, drugi na Dzień Mamy w 2018, a trzeci dzisiaj ;( wszystkich bardzo dobrze znalam....co lepsze wszyscy obok siebie mieszkali.... ;( Powiedzcie mi jakieś fatum, czy co? Oni się ugadali? Po prostu nie chce mi się w to wierzyć ;( jeszcze na pogrzeb w tym tygodniu idę ;( ;( ;( współczuję Rodzicom tacy wspaniali ludzie, co On najlepszego narobił ;(

Odnośnik do komentarza

Ja się czasami zastanawiam, co takiego musi się wydarzyć w życiu tak młodego człowieka, żeby zrobić coś takiego :( w życiu różnie bywało. Miałam swoje góry i doliny. I dużo poważnych tych dolin. Na rodzinę liczyć nie mogłam, ale miałam przyjaciół. Właściwie jedna, i mojego brata. I jakoś że wszystkim pomału dałam radę. A teraz jestem szczęśliwa wreszcie. Życie się poukładało.
To straszne jest, że ludzie sami odbierają sobie życie. Współczuję rodzinie i znajomym.
A tu jeszcze trzech znajomych w tak krótkim czasie...
Straszne...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...