Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny .Gratuluję dobrych wiadomości po wizytach.Zakochsna trzymam kciuki żeby te kamienie same poszły, wyobrażam sobie ten ból bo miałam kiedyś atak nerek to był straszny ból myślę choć nie urodziłam to myślę że zbliżony. U mnie rytuał codzienny tabletek to godzina ...Na 8 robię śniadanie i zaczynam bo z uwagi na moje mutacje ja wszystkie witaminy biorę osobno ,będzie z 7 tabletek a że mnie podnosi przy braniu to tak w odstępach biorę...No i o 9 godzinie zastrzyk, ale już nabrałam wprawy o nawet siniaki się już nie robią. Dziewczyny temat ba dziś : jakie kosmetyki na początek dla dzieciaczków polecacie!Myślę nad Bambino no i te z rosmana cieszą się dobrą opinią.Mamy doświadczone doradcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja corka była alergiczna wysypki sucha skóra oliatum miała się w tym kąpać i szczerze ja nie widziałam po tym różnicy przez 2 lata kuoywalam drogie kosmetyki markowe przeciw słońcu za 50 zł! Malutka tubka może 100ml. Aż spróbowałam babydream te typowe rosmanowskie i żadnej krostki a nawet lepiej się nakładało hehe. Wiadomo na początku stosowałam oliwkę z bambino Johnson do kąpieli 2w1 ale mała cały czas miała alergie ale te kosmetyki nie pogarszały skóry miała alergie pokarmowa oliatum nie kupuj wysusza skórę tak naprawdę. Zawsze patrz na skład żeby nie było SLS-OW i najkrótszy skład. Czasem w kosmetykach jest cała tablica Mendelejewa.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie sporo kosmetyków z babydream (rosmanowych) ma dobry skład, tylko nie jestem pewna czy jest na nich jasno zaznaczone że nadają się dla noworodków od 1. dnia życia. Wiem że sporo mam stosuje do mycianna samym początku tylko wodę bez żadnych kosmetyków. Ja po urodzeniu córki przez bardzo długi czas używałam wyłącznie żelu do mycia ciała i włosów Hipp. A miałam też balsam, krem, oliwkę i w ogóle się nie przydały sama je zużyłam. No i Hipp jest od 1. dnia i ma dobry skład.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

Ja przy synu też używałam oilatum. Położna polecała. Ale faktycznie, skóra była sucha. Musiałam ja natłuszczać dodatkowo. Teraz myślę właśnie o takiej piance do mycia. Albo z bambino albo właśnie Rossmann... Naprawdę, nie zawsze droższe znaczy lepsze ☺️ wszystko wyjdzie w praniu jak to mówią. Właściwie z każdym dzieckiem postepowalam nieco inaczej. I nie ma złotego środka. Kiedyś zalecenia były całkiem inne. Całe cialo smarowalo się oliwka. Potem szok, bo ja tu olia smaruje, a położną mi mówi, że już się tak nie robi bo oliwka zatyka pory.... I co dziecko to inne zalecenia.. Naprawdę nie jest łatwo wyłapać co jest dobre a co nie. I tu przydaje się intuicja ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Mnie piersią bolą cały czas, są mega wrażliwe i bardzo urosły. Nie ma mowy, żebym nosiła przedciążowe biustonosze.
Dla dzieci lubimy kosmetyki z Hippa. Z początku stosowałam dla synka Oilatum, ale potem wyczytałam, że emolienty niekoniecznie i do dziś używamy żelu to mycia ciała i włosów Hipp i balsamu do ciała Hipp. Dla maluszka planuję stosować to samo. Do pupy używaliśmy zielony Linomag a potem krem z Babydream. Patrzyłam na analizy Srokao i Rossmannowe kosmetyki mają przeważnie bardzo dobre składy, a cena naprawdę niewygórowana.
Tabletek biorę dziennie... 14. Plus zastrzyk. Wszystko z zalecenia lekarza, głównie witaminy. Rano euthyrox, do śniadania witaminy ciążowe i DHA, kwas foliowy i wit. C, do drugiego śniadania 2x magnez, w południe 2x magnez, po kolacji acard 75, 2x magnez, kwas foliowy, wit. C. I zastrzyk Neoparin. Już mam poukładane i nie zapominam.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też całe piersi bolały na początku ciąży, teraz tylko sutki ale bolą non stop.
Dziewczyny ta moja mała jest coraz lepsza. Jak zaczęła w 19 tygodniu ruszać się porządnie tak nie przestaje :) mam zaznaczone w kalendarzu pierwsze ruchy. W 17 tygodniu raz poczułam bombelki, później w 18 drugi raz udało się je wyczuć. Dopiero na początku 19 ruchy stały się tak wyraźnie wyczuwalne :) A teraz wygina się i wygina, ciężko jeszcze wylapac stałe pory, udało mi się tylko zauważyć godziny 13, 21, a przede wszystkim okolice 1 w nocy :)

Odnośnik do komentarza

My na początku dla Radzia mieliśmy Ziajka płyn natłuszczający do kąpieli, potem przerzuciłam się na babydream, ale z tej Ziajki też byłam zadowolona, choć skład ma średni. Generalnie Radziu nie miał nigdy problemów skórnych (oprócz odparzeń) i wydaje mi się, że jak dziecko nie ma jakiejś bardzo wrażliwej skóry to wszystko jedno czym się je będzie myć. A i ze skórą wrażliwą jest tak, że na jednych dobrze działa to a na innych tamto, więc trzeba próbować. W każdym razie uważam, że dopóki dziecko nie ma problemów skórnych to nie ma sensu przepłacać, bo są tanie kosmetyki, które są w porządku.
Co do piersi, to są olbrzymie. Ale tak od 11tc już mnie nie bolą. Pamiętam jak wtedy świrowałam, bo bałam się, że jak przestały boleć to może być objaw czegoś złego... Jak dobrze, że już te nerwy minęły. Co do rozmiarów to na szczęście zostawiłam sobie staniki z poprzedniej ciąży i karmienia i z nich korzystam, ale nawet nie wiem jaki to rozmiar, bo metki już się sprały. Większość czasu spędzam w domu i wtedy noszę staniki sportowe, bo wygodnie się w nich leży, a często się kładę w ciągu dnia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Ja się zgadzam z dziewczynami - trzeba próbować i niekoniecznie od najdroższych kosmetyków. Każde dziecko i skóra inna więc dla jednego się sprawdzi a dla drugiego nie.
Ja Linomag zielony użyłam kilka razy ale córkę odparzylo i zmieniłam na Bepanthen (zawsze kupowany w przecenach lub okazjach bo drogi). A kapiemy ja od urodzenia w Musteli (siostra mi przywozi z Francji bo tam mieszka i tez kupuje na promocjach tam).

Odnośnik do komentarza

Ja miałam dziś ciężki dzień, za dużo by opisywać. Nienawidzę podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Trzymajcie kciuki żeby do poniedziałku nie nastąpił kolejny atak. Uparlam się że chce do poniedziałku poczekać bez żadnych ingerencji i teraz oby nic przez weekend się nie podzialo. Boję się bardzo.

Odnośnik do komentarza

Jesteście kochane, dobrze że was mam. Noc minęła spokojnie, oby tak dalej.
Jak tam wasze wyprawki? Mi w dniu kiedy trafiłam do szpitala doszła paczka z dolce sonno, niestety nie zdążyłam jej rozpakować. Mam nadzieję że wszystkie ciuszki są :) chciałabym je już pooglądać. Miałam z 51015 w koszyku na przecenie też parę rzeczy ale nie puściłam ich bo nie mam jak, ale już częsc znikła. Jak wrócę do domu to może się okazać że do końca ciąży będę uziemiona więc będę pewnie pozostaną mi tylko zakupy internetowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...