Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to w ogóle nie wiem jak będzie wyglądać moja wypłata. Jak mogą policzyć średnia z roku, kiedy ja od dwóch lat jestem na wychowawczym? Trzy lata temu najniższa krajowa plus premie i nadgodziny i miałam ładna średnia z roku. Ale od tych dwóch lat prz co z stawki godzinowe podniosły się conajmniej dwa razy. Teraz dostanę wypłatę za jakieś 2 tygodnie. Bo jestem na zwołanieniu dopiero od 13 marca. Dopi ro w maju dostanę całą i zobaczymy jka to wyjdzie. Sama jestem ciakawa.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ja mam wypłatę ryczałtową co miesiąc ta sama. Na l4 ona mi się nie zmienia, tylko mi ucinają premię. Więc mi korzystniej teraz chodzić do pracy. A jak kiedyś próbowaliśmy w pracy dojść jak jest liczony macierzyński to jakaś magia. Niby bierze się średnią z 12 miesięcy, ale pomijając te na których było się na zwolnieniu i milion innych warunków. Więc ile faktycznie dostanę to się dowiem po przelewie. Moja koleżanka to się sądziła z ZUSem bo jej wstrzymali wypłatę twierdząc że oszukuje ich bo zatrudniona jest u męża w firmie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam stała pracę na etat i stała pensje nie ma tam żadnych premii czy dodatków. Wyliczyli mi dniowe nie wiem skąd i za każdym razem mnożą ja przez ilość dni w miesiącu i tak w styczniu razy 31a w lutym 28...za każdym razem mam wypłatę mniejsza niż jak pracowalam a mam przecież 100%platne...chyba przejdę się do zusu albo do jakiejś księgowej bo to chore jest...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny chorobowe czy też zasiłek chorobowy to średnia z 12 miesięcy . Ale jeśli np w ciągu 3 ostatnich miesięcy chorowalas dłużej niż pół miesiąca to podstawa się liczy tak jak do wcześniejszego chorobowe . Jeśli są krótkie chorobowe 2-3 dni to się dopełnia do podstawy . Do podstawy chorobowego wchodzą zasadnicza stażowy i różne dodatki jeśli tak wynika z regulaminu pracy . Zasiłek chorobowy jest płacony 100% - 18% podatku . Wypłacanym jest za każdy dzień czyli marzec 31 dni kwiecień 30dni ... Nie może być niższy niż 2250 od stycznia

https://www.suwaczki.com/tickers/859943r8di5qkzpn.png

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęscie nie mam problemu z pracą bo od listopada nie pracuje. Przez 7 lat wyjeżdzałam za granice więc pieniązki odłożyłam i teraz będe mogła spokojnie nacieszyć się swoim maleństwem i nie isc do pracy. nie chce przegapić tych najpiękniejszych momentów. To moje pierwsze dziecko więc chce widzieć go na codzień i nie spieszyć się do pracy i do domu. Powoli zastanawiam się nad łózeczkiem dla dziecka i nad jakimiś dodatkami,ostatnio spodobał mi się kolor miętowo-szary :) myśle kupić jakiegoś misia z imieniem synka i żeby był w łóżeczku co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza

Bergamotka trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze !
Lili05 fajny pomysł z tym misiem . Mi też się wszystko podoba w odcieniach szarości :D
Co do L4 i macierzyńskiego to w Polsce jednak nie jest tak źle . Ja macierzyński dostaje pierwsze 6 tygodni 90% a później każdy tyle samo , u mnie wyjdzie nawet nie połowa moich zarobków.
Na zwolnieniu lekarskim zazwyczaj pierwszy tydzień nie płatny a później około 120 funtów tygodniowo .. także grosze . Żeby dostać macierzyński to trzeba przepracować 24 albo 26 tygodni w ciąży . W sumie nie wiem co się dzieje jak nie można pracować bo ciąża zagrożona , może dostaje sie macierzyński od państwa .
Mam też kontrakt zerowy to też pewnie trochę inaczej wygląda jak ma się umowę na cały etat
Dzisiaj się obudzilam na lewym boku i na brzuchu przestraszylam się ,że coś moglam zrobić małemu :/

Odnośnik do komentarza

Patrycja, myślę że dzidziuś jest w środku dobrze ubezpieczony i nic mu nie będzie. Jakby działo się cos nie tak to myślę że organizm instynktownie by zareagował i zmienił pozycję.
Właśnie wróciłam z second handu i wpadłam w szał zakupowy! Tyle pięknych rzeczy, większość firmowe typu f&f czy h&m, jakościowo fajne, w dobrym stanie, bez plam. I dałam za to wszystko 25 zł :) aż muszę się Wam pochwalić. Coś czuje że to nie ostatnia wizyta tam :))

monthly_2019_04/sierpnioweczki-2019_73972.jpg

Odnośnik do komentarza

katia będzie dobrze ❤️ trzymam kciuki ☺️
Ja mam dzisiaj sporo energii... Pomyłam okna i moskitiery, pozakładałam je bo już mi rano muchy po nosie chodzą :/ nie cierpię dziadostwa. Niestety nie unikne ich do końca bo mam dwa okna dachowe a tam już ciężko o moskitiery i kilka i tak zawsze wleci. Chociaż i tak najgorsze są komary brrr...
Pranie już wisi na słoneczku i myślę co tu jeszcze podziałać dzisiaj ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Bożka śliczne ciuszki, szczególnie te śpiochy z Myszką Miki :)
Katia, powodzenia!
Ja od niedawna mam problem ze spacerowaniem. Przejdę kawałek i zaczyna mnie strasznie brzuch boleć i muszę usiąść na chwilę. Już nie mówię o jakiś dłuższych spacerach. Czasem boje się wyjść do sklepu. Myślicie że powinno mnie to martwić? W tym tyg mam wizytę u ginekologa to mu powiem o tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...