Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle się opisałam a tu post ucięło :-(
No to od nowa.
U mnie aktualnie skończony 20tc a w brzuszku mieszka chłopczyk :-) To już pewne od 3 tyg. :-)
To moja druga i zarazem pierwsza ciąża- pierwszą poroniłam w 7tc :-(
Głównie dlatego od początku ta ciąża to dla mnie stres.
Ale...z małym wszystko w porządku choć test pappa przysporzył nam stresu. Ja czuję się dobrze i jeszcze pracuje :-)

Widzę że u niektórych z was wyprawka już pełną parą a u mnie jeszcze nic i to nie z braku czasu tylko bardziej ze stresu.

Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

f2w3dqk3nl76hjw3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Chyba coś dziś w powietrzu skoro tak dużo osób ma dziś kiepski dzień. Ja też dziś w pracy byłam na skraju płaczu, nic nie działało jak powinno. Głowa mnie boli i nic mi się nie chce.
Z tymi tygodniami to różnie, niby norma to do 14 dni odchylenia. Ale wystarczy milimetr żeby źle pomierzył i już wychodzą różne tygodnie. Jutro ma być słonecznie i może będziemy mieć lepszy dzień, a i tobie będzie łatwiej przetrwać te 2 tygodnie czekania.
Ja w zasadzie też trochę czekam na najbliższe usg a tu jeszcze 3 tyg. Ostatnio przez to jak mały się ułożył nie udało się dokładnie przyjrzeć serduszku. Ogólne parametry były w normie więc uznał że następnym razem zbada dokładniej, bo w ogóle bobas nie współpracował z nami. Więc też tak do końca spokojna nie jestem bo z sercem nie ma żartów i niewielkie zmiany mogą być ważne. Ale postanowiłam nie myśleć na zapas.
Cobra, śliczny już brzuszek. Wszystkie już chyba są widoczne:)

Odnośnik do komentarza

Night...
Cobra Lekarz mówił o ponad dwóch tygodniach...

Przechodziłam to w poprzedniej ciąży - na połówkowych podejrzenie hipotrofii, które się potwierdziło i ciąża pod szczególnym nadzorem. Jeśli u Ciebie się potwierdzi, polecę Ci fajne grupy, prawdziwe skarbnice informacji. Dobra wiadomość: u nas się wszystko dobrze skończyło, choć swoje przeszliśmy. Trzymam kciuki, żeby dzidziuś jednak narobił!

Cobra, super brzuszek i super synek! W jakim jest wieku?

Bławatek, witamy. Rozumiem Twój lęk, też jestem po stracie, ale teraz wszystko już będzie dobrze :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja ostatnio sporadycznie zaglądałam do Was i niestety nie czytałam na bieżąco. Skończyłam dziś 22tydz, a w zeszłym tyg mialam USG połówkowe. Ze Stefkiem wszystko w porządku, ważył wtedy ok. 350g. Jedyne co to lekarz dopatrzył się jakiejś torbieli na łożysku ok.2cm, ale uspokajał i mówił, że do obserwacji. I w opisie jest napisane że nie jest unaczyniona. Wiec w przyszłym tyg na wizycie będę go prosić żeby znów się jej dokładnie przyjrzał. Czy któraś z Was coś słyszała o czymś takim, bo w internecie prawie nic nie ma?
Mi od jakichś 2 tyg bardzo urósł brzuch w porównaniu do tego, że wcześniej prawie go nie było no i ruchy są już bardzo wyraźne i intensywne przez cały dzień.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Ja to z pewnością jak wieloryb jestem w porównaniu z niektórymi z Was, ale przynajmniej skorzystam z ciazowych ciuchów. W poprzedniej ciąży praktycznie poza spodniami ciazowych od 6 czy 7 mca to chodziłam do konca w swoich zwykłych ciuchach. A teraz musiałam kupić niemal wszystkie ciazowki i dumnie paraduje z moją piłką ;) Choć tyle radości mam. A tak naprawdę to czuję się jak słoń. Za 4 miesiące to nie wiem do czego się przyrównam :/ Bardzo mnie znowu dziś boli krocze, jak po długiej jeździe na rowerze.

Odnośnik do komentarza

Night ja mam to samo, od pierwszego usg wiek ciąży się nie zgadza. Ostatnio po polowkowym tak się zdenerwowalam bo moja gin. ciagle liczy od OM, a każde usg temu przeczy. Ja polowkowe mam do powtórzenia bo bąbel jeszcze malutki 223g.
Co do wyprawki, nadal uparcie nic nie mam, jutro wybieram się po pierwsze ciążowe wdzianka. Liczylam ze do lata moja szafa jakoś wystarczy, niestety brzucho rosnie i rosnie :) strach pomyslec co bedzie latem :)

Odnośnik do komentarza

Mnie wczoraj wieczorem dopadly wlasnie takie glupie mysli ze przytyje jak slon i ciezko bedzie zrzucic te kg. Od poczatku ciazy przytylam 8 kg, jestem osoba Raczej szczupla. Wczoraj pisalam z kolezanka ktora 2 tygodnie temu urodzila synka I mi mowi ze ona tyle przez cala ciaze przytyla I tak mi to w glowe weszlo czy czasem nie za duzo jem, lub malo ruchy mam. Sama nie wiem co myslec. Dodaje zdjecie, troche zamazane.

monthly_2019_03/sierpnioweczki-2019_73694.jpg

Odnośnik do komentarza

lilli ale z ciebie laseczka jest ☺️ ja narazie przytyłam 5kg. Ale w jednym miesiącu 2,3 kg a drugim tylko pół. Aż mi to dziwne... Godzić się nie możesz przecież. Lekarz kontroluje wagę ijak będzie za dużo to na pewno zwróci ci uwagę. Może dużo przytyłas na początku a teraz zwolnisz. Będzie dobrze ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Lilli
Co ty opowiadasz nawet po tych 8 kg masz figure modelki. Pieknie wyglądasz. Ja na ostatniej wizycie 2 tygodnie temu mialam +3kg teraz moze troszke wiecej byc. W pierwszej ciazy przytylam 16kg przez całą ciążę wygladalam jak maly slonik przy moim niskim wzroscie :-)

Odnośnik do komentarza

Lili nie martw się pięknie wyglądasz.Ja też pierwszy miesiąc 4 kilo przytulam a potem 2kg i 1kg ostatnio także teraz już spokojnie.Dziewczyny odkupiłam od znajomej detektor płodu, super sprawa dla takich zestresowanych jak ja .Już dziś p8sluchalam mojego małego serduszka i mogę spokojnie spędzić dzień. U mnie pierwsza ciaza z on 18 t 4d i jeszcze wyraźnych ruchów nie czuję, tylko czasem takie łaskotanie i bulgotki.

Odnośnik do komentarza

koza1 mi tez mój chłopak mówi że mam piersi jak silikony :) poszły w góre :) ja ogólnie nigdy nie ważyłam więcej niż 52 kg i może stąd te moje zmartwienie gdy weszłam na wage i tyle zobaczyłam. Najważniejsze że mój dzidziuś jest zdrowy i rośnie oczywiscie,mieć takie maleństwo było moim marzeniem więc mam nadzieje że mi to przejdzie szybko i juz tak nad tą waga ubolewać nie będe. Ogólnie ta ciąża to jakby nie ciąża,zero mdłosci,wymiotów,jakis szczególnych obajwów także powinnam się cieszyć. Teraz też mam więcej energi na cokolwiek ale też szybciej się męcze. W niedziele byliśmy w kinie i 2 godziny usiedzieć było masakrą bo kręgosłup bolał i pewnie przez te dodatkowe kg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...