Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja witaminy poprzednio brałam od samego początku ciąży do końca i Radziu miał 3190 g, więc taki w sam raz. Teraz też będę brała do końca, bo wydaje mi się, że tak jak napisała Cobra - nie do końca rozmiar dziecka zależy od tych witamin. Przed ciążą trochę chorowałam i wyniki miałam kiepskie, praktycznie do końca 4. miesiąca wymiotowałam, więc uważam, że te witaminy mi się przydadzą. Teraz jak biorę witaminy to wyniki mam lepsze niż miałam przed ciążą, także chyba to działa.

Co do szkoły rodzenia to dzwoniłam do szpitala, w którym chcę rodzić, jest tam bezpłatna szkoła rodzenia, ale to jeszcze jest za wcześnie. Pani zapisała sobie mój numer i mówi, że robią tak, że jak się im nazbiera grupa to wtedy zaczynają zajęcia. Na ten moment są zajęcia dla dziewczyn z terminami na kwiecień/maj, więc ja mam jeszcze dużo czasu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Faktycznie co lekarz to inaczej, a badania mam dobre więc będę się grzecznie słychać lekarza. Stwierdził, że z moją budową ciała będę mieć problem wypchać poczwarkę już przy wadze 3800g.
Ja się zapisałam już do szkoły rodzenia i zaczynam je w piątek. U mnie są od 21 tygodnia. Też mam darmowe, szkoła prowadzona przez położną która pracuje u mojego lekarza. Zobaczymy jak bardzo przerażona z nich wrócę :)

Odnośnik do komentarza

Koza
Przypomniałaś mi jak ja wracałam z pierwszych zajęć szkoły rodzenia, temat przewodni: lewatywa i golenie krocza :)) A jaką minę miał mój mąż, hehe :)))
Ale ogólnie szkoła rodzenia to super sprawa, polecam :)

Kikki
Dla mnie było ważne czy na zajęciach odwiedzają porodowki, czy uczą karmić i czy są przewidziane zajęcia dla tatusiów ;)

Ja witamin nie biorę, kwas foliowy i dha jadłam przez pierwszy trymestr, teraz nic. Wyniki mam super, więc dopuki się nie zepsują to nie będę ich brać. W pierwszej ciąży też tylko tak się suplementowalam, ale to była ciąża letnia, więc jadłam dużo świeżych owoców i warzyw, no teraz trochę gorzej z tym. Moja gin też wtedy przestrzegała mnie przed witaminami, że wtedy zazwyczaj rodzą się duze dzieci i trudno się je rodzi. Mój obecny gin natomiast zaleca zestawy witamin pobrać przez całą ciążę.
Co do szczepień to ogólnie jestem zwolenniczką, ale jak chodzi o te dwa to myślę identycznie jak Mama Radzia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Co do szczepien to mi tez nic ginekolog nie mowila tylko jak bylam 3 tyg temu to zeby uwazac bo jakies paskudne wirusy panuja a co do szczepien na grype to tez jestem zdania ze mozna zaszczepic sie na dany szczep a zlapac inny wiec ja osobiscie nigdy sie nie szczepilam na grype...przy szpitalu w ktorym bede rodzic tez jest szkola rodzenia i dzisiaj idziemy z mezem drugi raz (tydzien temu zajecia orgnizacyjne) dzisiaj o porodzie naturalnym wiec podejrzewam ze jego mina tez bedzie bezcenna na niektore informacje :D
Natomiast jesli chodzi o witaminy to moja mowila zeby brac to grzecznie slucham :D ja biore mama dha

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że tak wcześnie macie te szkoły rodzenia. Mnie wkurza, że u nas każą czekać do trzeciego trymestru, bo wtedy zajęcia są rozłożone tak, że prawie do samego porodu się chodzi, a wiadomo, że wtedy tak średnio się człowiek czuje i zawsze jest ryzyko, że się nie zdąży albo coś się pokomplikuje i nie będzie się dało chodzić. No ale co zrobić, koniecznie chcę na tę szkołę rodzenia chodzić tam gdzie będę rodzić, żeby dopytać o wszystko jak to u nich jest, bo wiadomo, że standardy standardami a i tak co szpital to inaczej patrzy na różne rzeczy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Ja zapisałam się do położnej środowiskowej bo już mam 21 tydzień.
Co do szkoły rodzenia to u nas właśnie od tego momentu są zajęcia ale czysto teoretyczne o porodzie, diecie, karmieniu, kąpiel, spotkanie z fizjoterapeuta, logopeda, ratownikiem medycznym.
Do tego badanie cisnienia, waga, słuchanie serduszka dziecka.
Było bardzo ciekawie ale w pierwszej ciąży teraz pójdę tylko jeżeli naprawdę będzie bardzo interesujący temat. A tak co tydzień mogę sie spotkac z położna.

W piątek połówkowe i potwierdzimy plec.
Dziś słyszałam serduszko.
I spalam w dzień prawie 3h.

Co do witamin biorę jak w pierwszej ciąży mama Dha tam jest tylko kwas foliowy, jod, Wit d, Dha, magnez. Dodatkowo jeżeli będzie trzeba lekarz wypisze mi żelazo i tyle w pierwszej ciąży też tak brałam i 3400 córka urodzona co do dnia w termin:-D

Odnośnik do komentarza

Fraszelka witam i Ciebie :)
Co do zakupów to ja też jeszcze nie kupiłam nic, ale część rzeczy mam po synku więc nie wszystko muszę kupować. Ale wtedy też jakoś w 7 miesiącu miałam wszystko przygotowane, żeby nie było potem niespodzianki :)
Tak właściwie to chyba dalej boję się kupować, czekam na połówkowe...
Arlusiek co do szczepień to ja odpuszczam, w tamtej ciąży się nie szczepiłam a teraz też nawet nie myślałam o tym. Poza tym nie wiem czy nie jest tak że trzeba się zaszczepić na grypę wcześniej żeby to coś dało (coś mi się obiło takiego o uszy ) ale to mogę się mylić, musiała byś dopytać
A szczepienie na krztusiec to chyba w dzieciństwie byłam szczepiona, ale też nic nie powtarzałam
Co do witamin ja biorę mama dha premium, ale tylko jedną tabletkę dziennie a powinno się dwie. Ale w poprzedniej ciąży też tak brałam i wyniki były dobre. Mały urodził się prawie 3500 więc waga przeciętnego noworodka
Do szkoły rodzenia chodziłam w pierwszej ciąży, teraz się nie zapisuję. Też to było jakoś pod koniec ciąży i dwa ostatnie spotkania sobie już odpuściłam

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Mama Radzia. Pozmieniały się przepisy i teraz chyba to obowiązek. To położna środowiskowa, która ma Twój rejon zamieszkania. to też ta sama, która przychodzi potem do dzidzi po porodzie do domu.
Zadzwoń do swojej przychodni lekarza rodzinnego i ewentualnie tam dopytać powinni mieć namiary, chyba że masz jeszcze do tej którą Was odwiedzała albo w poradni ginekologicznej też będą mieli.
To na spokojnie wszystko załatwić ona po prostu jest dla Ciebie chodzi o to żeby prócz wizyt u ginekologa jeszcze być pod kontrolą położnej wtedy zawsze wiadomo, że z Tobą i dzidzia jest ok.

Odnośnik do komentarza

Do położnej że swojego ośrodka zdrowia chyba najlepiej się zgłosić. Wiem, że do bratowej przyjeżdżała do domu z detektorem i porozmawiać, ale nie pamiętam jak często. Po porodzie przyjeżdżała z waga i ważyła maluszka. Ja na trójkę dzieci też tego nie doświadczyłam, bo przepisy zmieniły się później. Bratowa rodziła rok po mnie i już położną ja odwiedzała przed porodem. Ale czy to tak jest wszędzie to nie wiem.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Dla tych których nie zraża tematyka przepisów prawa podsyłam linka do bloga mamyprawniczki i rożnych zagadnień związanych z nowymi standardami opieki okołoporodowej http://mamaprawniczka.pl/category/standardy-opieki-okoloporodowej/ wiadomo nieznajomośc prawa szkodzi, tak orientacyjnie mozna poczytać jakie mamy prawa. Fakt, że w praktyce może być rożnie, ale nie zaszkodzi mieć chociaz świadomość co i jak. Ciekawy jest też pierwszy temat z linka - pytań i odp. ;) Ogólnie cały blog przydatny w kwstii rożnych tematów pracowniczych, zasiłkowych itp.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Odnośnik do komentarza
Gość Bedi1409

Co tam Dziewczyny? ;) Ja jestem od dzisiaj na wyjeździe mały urlopik od domu, bo Mama jest na kursie cukierniczym.... oczywiście inne miasto duże sklepy i Matka zaszalala nakupowala znów ubranek, ale wzięłam większe już na zimę....nawet czapkę z fajnymi rękawiczkami dostałam za 10 zł hehehe i o dziwo dzisiaj Pani z Mężem przepuścili mnie w kolejce, bardzo milo mi się zrobiło ;)

Odnośnik do komentarza

Ja nareszcie jutro mam wizytę i gina i endo Mam nadzieję że wreszcie poznam płeć Każdy życzy mi dziewczynki ale ja bardzo się ucieszę z trzeciego synka. Dla chlopca mam wszystko po dwóch starszych. Bardzo szybko czas leci bo cały czas pracuję... Jestem nauczycielem więc chciałabym dokończyć rok szkolny.... W pracy poza osobami którym powiedziałam nikt się nie zorientował - jestem dość gruba więc pewnie myślą że mój brzuch to tłuszczyk- ja widzę że to typowo ciążowy:) Myślimy nad remontem pokoju bo młodszy do tej pory spał ze mną ale jak urodzi się małe to chyba będzie musiał spać w pokoju brata...

Odnośnik do komentarza

Ja też dalej pracuje, na szczęście mam lekką pracę biurową. Mam ubaw z naszych petentów gdy odejdę od biurka i zobaczą mój brzuch - mina bezcenna :) nie wyobrażam sobie siedzieć na zwolnieniu, choć połowa moich współpracowników i znajomych są bardzo zdziwieni ze dalej pracuje. Jeszcze się nasiedze w domu. Poza tym mam jeszcze w planie remont, bo dopiero co kupiliśmy mieszkanie i ogarnąć bajzel na ogródku :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mamumania

Witam, jeśli poruszacie temat szkoły rodzenia to ja bardzo polecam jeśli tym bardziej prowadzi ją położna ze szpitala gdzie zamierzacie rodzic. I nie ważne czy to pierwsza czy kolejna ciąża. Sama już mając dziecko w drugiej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia. A plus taki ze jeśli zaczynasz rodzic lub z innych przyczyn musisz trafić do szpitala masz już tzw. znajomości. W moim przypadku tak było akurat na oddziale była moja położna, ja ze stanem przedrzucawkowym i szybka akcja transport do innego szpitala i moja malutka cała zdrowa. A tak to lekarz pocial by mnie w moim szpitalu a dziecko odesłał do innego. Więc temat wart przemyślenia jeśli macie możliwość i chwilę czasu. Pozdrawiam i szczęśliwych rozwiązań. Mama 2015

Odnośnik do komentarza

~Mamumania
Witam, jeśli poruszacie temat szkoły rodzenia to ja bardzo polecam jeśli tym bardziej prowadzi ją położna ze szpitala gdzie zamierzacie rodzic. I nie ważne czy to pierwsza czy kolejna ciąża. Sama już mając dziecko w drugiej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia. A plus taki ze jeśli zaczynasz rodzic lub z innych przyczyn musisz trafić do szpitala masz już tzw. znajomości. W moim przypadku tak było akurat na oddziale była moja położna, ja ze stanem przedrzucawkowym i szybka akcja transport do innego szpitala i moja malutka cała zdrowa. A tak to lekarz pocial by mnie w moim szpitalu a dziecko odesłał do innego. Więc temat wart przemyślenia jeśli macie możliwość i chwilę czasu. Pozdrawiam i szczęśliwych rozwiązań. Mama 2015
hej tez mialam stan przedrzucawkowy urodzilammsn w 39tc,mala.zdrowa,a bierzeaz teraz.jakies leki?
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi o położnej, jutro sobie podjadę do przychodni i dopytam. Nie bardzo mam kogo się poradzić jaką położną wybrać, ale może akurat uda się trafić na kogoś fajnego. A jak nie to po prostu zrezygnuję ze spotkań. Ta która przychodziła jak się Radziu urodził była taka jakaś mało sympatyczna, więc wolałabym wziąć kogoś innego.

Dzisiaj popołudniu mam wizytę, ależ się nie mogę doczekać żeby zobaczyć Dzidziusia :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, jak zwykle odzywam się po dłuuuuuugim czasie, ale tyle się działo różnych rzeczy na około, że nie miałam kiedy. Nadrobilam częściowo tylko wątki. My już po połówkowych, byłam w piątek (19 tydz 4 dzień) wszystko super, Dominik miał już wtedy 390 gram. Kopniaki czuje już nawet koło pępka. Właśnie się zastanawiam nad szkołą rodzenia, mieszkam w Bydgoszczy więc wybór całkiem spory, ale chyba zdecyduje się na taką przy szpitalu, w którym chce rodzić. O położnej będę się dowiadywać w przychodni i dam znać. Pisząc do Was dostałam wiadomość, że siostra właśnie urodziła synka. Pozdrawiam i życzę wszystkim super wieści z połówkowych i w ogóle. Buziaki

Odnośnik do komentarza

Monikacz duży już twój chłopak :D
Też myślę, że jeśli już jakakolwiek szkoła rodzenia, to najlepiej ta przy szpitalu, gdzie chce się rodzić. Słyszałam, że często trafia się na Położne ze szkoły właśnie podczas porodu i już jest milej, jak się znacie ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

mamaprzedczterdziestką dołącz do nas ☺️ zapraszamy.
Możliwe, ja będę rodzić we wrześniu jeśli przenoszę ciszę kilka dni. Ty może urodzisz tydzień wcześniej i już mamy ten sam termin ☺️
Najwyżej będziesz ostatnia.
Myślę, że dziewczyny nie będą miały nic przeciwko temu.
Która to ciąża? Opowiedz trochę o sobie.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...