Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Sok mam swój, poszły 2 słoiki, główka czosnku, sporo miodu i cytryny. Dawno już tak chora nie byłam. Przez 3 dni nic nie pomagało, ale mam nadzieję że do końca tygodnia przynajmniej zacznę oddychać nosem, bo już mi gardło całkiem wyschło.

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie u nas wszystko dobrze poza ciągłą grzybicą szyjka ok dzidzia ok no i raczej chłopak o tu mamy problem bo nie możemy znaleźć imienia które by nam obojgu odpowiadało muszę jakimś sposobem na swoim postawić
Na chwilę obecną wydaje mi się że łatwiej nam będzie mieszkać z teściami niż moim rodzicami bo moja mama spoko pomaga ale też strasznie się wtrąca choć wtedy łatwiej mi jej odpowiedzieć co myślę niż teściowej ale nie będę się martwić na zapas

Odnośnik do komentarza

Wiecie co dziewczyny..jak tak czytam o tych waszych tesciowach to az powiem wam ze nieraz chcialabym zeby moja sie ,,wtracila,, ale ja mam ze swoja spokoj wogole olewka na calego nie interesuje ja nic..przyjedzie raz na miesiac nieraz raz na 2 miesiace, na 15 minut przywiezie dziecku batoniki i uwaza sie za dobra babcię..liczy sie dla niej tylko jedna coreczka i jej dzieci z ktora mieszka..no ale..moj maz mowi ze moze to i lepiej ze tak rzadko jest i sie nie wpierdziela, ale widze ze go to tez boli jak matka postepuje z nim i z naszym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Karolaa2101
Cześć dziewczyny. Niedawno zalogowałam się na forum, bo też jestem sierpnioweczka :) termin z usg mam na 24.08 a z Om na 27.08 :) w załączniku pochwalę się zdjęciem swojego Bobaska :)

Witamy :D
Nie myślałam, że jeszcze ktoś do nas dołączy, a tu trzy mamy w ciągu tygodnia :D Super. Bardzo się cieszymy i witamy ☺️
Bobasek śliczny :D jeszcze się nie pokazał rozumiem i nie wiadomo czy książeczka czy księciu? ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o teściów to ja mam cudownych ❤️ sami się nie wracają, a poproszeni o pomoc zawsze zapomoga. Zarówno teść jak i teściowa.
Jeździmy do nich co niedziela od 12 lat i bez przymuszenia. Oni rzadko wpadają do nas, no ale też nie tak, że nigdy ☺️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Za to mieszkamy z moimi rodzicami. Tzn my na górze oni na dole. Jak nie chcemy to się nie widzimy, taki układ domu. Mama czasami wpada ponarzekac na ojca. Jak poproszę, to też pomoże, zostanie z dziećmi, ale czasami muszę wysłuchać ile to ona miała akurat w tym czasie zrobić... No ale pomoże. Nie mogę powiedzieć, że nie. Choć sama z siebie nigdy, ale ja rozumiem, że swoje dzieci wychowała i nie chce jej narzucać swoich. Zawsze staram się umówić fryzjera czy wizytę jak aż jest w domu. Ale nie zawsze tak się udaje.
Wszystko zależy od człowieka i jego charakteru...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Myślę, że jeszcze po polówkowych będą się nowe mamusie odzywać :)
Dopiero co czekalysmy na prenstalne a tu większość umawia terminy polówkowych. U mnie za 3 tyg.
Kupiłam sobie poduszkę do spania, czekam aż przyjdzie. A że była promocja przy tym, to wzięłam pierwszą rzecz dla synka. Przytulanke do snu. Dziwnie wybierać nie różowe rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

Niestety, jeszcze płci nie wiadomo na prenatalnych Pan doktor powiedział że skłonił by się ku dziewczynce ale po ostatnim usg pani doktor doszła doszła do wniosku że ona jednak 'pitoka' widzi. Także czekamy do polowkowego :)
Dziewczyny mam takie pytanie, ponieważ po prenatalnych wyszła nam nieprawidłowa trisiomia która odpowiada za ZD ryzyko 1:47 więc wysokie i mieliśmy za wysoka przeziernosc karkowa 2.8mm. Dostałam skierowanie na amniopunkcje.. Bardzo się jej boję tzn powikłań po niej. Może któraś z Was miała robiona?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Karola, ja nie miałam naszczęście póki co takich zaleceń ale czytałam tu dużo historii o złych wynikach i szczęśliwych zakończeniach. 1:47 oznacza tyle że na 47 dzieci z takimi samymi wynikami jedno miało zd. Była gdzieś historia dziewczyny która miała ryzyko 1:4 i też było wszystko ok. Może na tym wątku Ci coś więcej podpowiedzą : Ile wyniosla przeziernosc karkowa waszych maluchow

Odnośnik do komentarza

Ryzyko powikłań jest bardzo małe, to fakt. Ale znam dziewczynę, która straciła dziecko po amnio bo miała wyciek wód. Dziecko było zdrowe :(
Ja bym się bała. Sama będę odbierać wyniki dopiero za dwa tygodnie. Bałabym się, ale chyba bym zrobiła tą amniopunkcje.
Tak myślę teraz. Nie wiem co bym zrobiła gdyby za dwa tygodnie okazało się, że jestem w tej samej sytuacji.
Na grupie na fb jest kilka dziewczyn, które są już po amnio i wszystko jest w porządku...
Trudna decyzja. Poczytaj i porozmawiaj z lekarzem. Lekarz wie najlepiej jakie są ryzyka...
Jest też nieinwazyjny test z krwi Sanco który jest dużo dokładniejszy niż pappa, ale jest drogie strasznie to badanie. A jeśli Sanco też wyjdzie źle to i tak robi się amniopunkcje.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Karolaa2101 Nie mam doświadczeń z amniopunkcją, więc nie potrafię Ci pomóc. Myślę, że na Twoim miejscu raczej zdecydowałabym się na to badanie, bo nie wytrzymałabym niepewności do końca ciąży. W końcu nadmierny stres w ciąży też jest szkodliwy dla dziecka. Trochę też przekonuje mnie artykuł na blogu mamaginekolog Tekst linka
Wiem, że to niesamowicie trudna decyzja i łatwo mi mówić, bo nie jestem w takiej sytuacji, ale może akurat ten artykuł będzie przydatny. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Bardzo ciężka sytuacja, cieszyłam się że do tej pory żadna z nas nie miała tego dylematu. Ryzyko powiklan jest minimalne ale jest. Ja miałam postanowione że jeśli coś wyszło by z usg nie tak to biorę pożyczkę i robię któryś z tych testów nieinwazyjnych właśnie. Dają 99% pewności, mnie to wystarczy. Musisz poczytać za i przeciw, tak żebyś była pewna. Wiem, że i tak wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Karola nie bede pisac bo nie wiem co.nie bylam w takiej sytuacji i nie wiem co bym Zrobila.z drugiej strony to nt nie jest az tak wysokie.a pozatym samo nt to jeszcze nic nie oznacza.czasem nt jest prawidlowe a dzieci i tak rodzą się chore.zycze przemyslanej decyzji i moim zdaniem masz zdrowe dziecko.

Odnośnik do komentarza

Karolla
Współczuję dylematu :( A jak inne markery ZD wyszły? Kość nosowa, echogenicznosc jelit i pewnie są jakieś inne. Jezeli nie bylo odchylen w USG to moze nie ma sie czym martwic? Dla mnie Pappa to czysta statystyka, a Twój wynik NT wcale nie jest jakiś zły. Kochana niestety sama musisz podjąć te trudną decyzję. Test Sanco jest bezinwazyjny, tylko że drogi:( Pytanie czy Ci ten wynik wystarczy, jeśli nie to może bez sensu stresować się przez całą ciążę, i lepiej poszukać jakiegoś dobrego specjalisty i zdecydować się na amnio.
Może trzeba pogadać z jakimś innym lekarzem... Sama nie wiem...

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Byłam na konsultacji u profesora, który wykonuje taki zabieg. Jestem już umówiona na amnio na 5marca. Tylko myślałam, że moze któraś była w podobnej sytuacji. Dziś miałam wizytę u swojej pani doktor i powiedziała, że nie ma żadnych przeciw wskazań do zrobienia badania, ponieważ ciążę mam książkowa. Moje wyniki jaki usg dziecka jest ok. Także wszystko przed nami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...