Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakochana

Cześć dziewczyny, Cobra coś Lili długo już na wątku widzę :( Mam nadzieję że wszystko dobrze i odezwie się jeszcze tu. Zostawiam Ci uzupełnianie tabelki o nowe terminy. Ja niestety tak fatalnie się czuję, że nawet na pisanie tu za bardzo nie mam siły. Podczytuje was po trochu i chyba są nowe mamy więc witam i gratuluję. Jestem jak zombi, nie wiem czy to wiek czy z ciąża coś nie tak, ale w poprzednich aż tak mnie nie bolało. Miałam wymioty które mnie męczyły i byłam osłabiona, ale teraz nawet mąż widzi że jestem jak cień. Wizyta za tydzień to się coś dowiem.
Dziś mi się udało wziasc wolne, ale od środy będzie szał w pracy. Nie wiem jak dam radę :(

Odnośnik do komentarza

hejka kochane :) chwile mnie tu nie było a to dlatego że swięta i spotkania z rodziną. U mnie wszystko w porzadku,po swietach jade zrobic badania takie podstawowe i na 8 stycznia mam wizyte. Zastanawiam się cały czas czy isc na badania prenatalne..mam 26 lat więc pewnie lekarz mnie nie skieruje tylko prywatnie i nie wiem czy tak szybko się dostane. Zaczełam 10 tydzień teraz. Mam mętlik w głowie z tymi badaniami,bo koleżanki co w ciązy są nie były i tez mowia mi po co ja bede isc

Odnośnik do komentarza

lili zrób jak uważasz. Nie słuchaj kogoś. Ja nigdy prenatalnych nie robiłam i zawsze mówiłam, że bez wskazań lekarza nie będę ich robić.
Teraz już mam wskazania że względu na wiek.
Znam kilka przypadków, gdzie na badaniach prenatalnych wyszło coś nie tak, i była dalsza diagnostyka. Tylko w jednym przypadku się potwierdziła. Ale to dopiero po badaniu nifty.
Zawsze postępuj w zgodzie ze sobą. Jestes młoda i ryzyko jest niewielkie.
Może pogadaj z tatusiem albo z lekarzem co o tym myślą?

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

A ja Was Kochane chciałabym zachęcić do badań prenatalnych. Kiedy robiłam badania w poprzedniej ciąży, a byłam przed 30, okazało się, że moje dziecko nieprawidłowo rośnie (podejrzenie hipotrofii). Dzięki temu ciąża była uważnie monitorowania, w porę trafiłam też na obserwację do szpitala. Dzięki temu mój synek jest dziś zupełnie zdrowy, a gdyby nie badania, mogłoby się bardzo źle skończyć. Dlatego moim zdaniem warto, bardzo warto robić badania.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u9anlindfj1v50.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5etbqc9gcx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sadawilla

Witam . Lili jak byłam 11 lat temu w pierwszej ciąży to te badania nie były aż tak popularne . Jak zrobisz to będziesz spokojniejsza. A drogie jest takie badanie?
W drugiej ciąży mialam skierowanie .
Zakochana współczuję złego samopoczucia? A jakie to są bole ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Sadawilla, z jednej strony boli dół brzucha , ale nie cały czas, tylko jak siedzę, albo schylam się, albo przy kichaniu. Więc to wiem że pewnie tam się wszystko rozciąga. Ale do tego ciągle boli mnie góra brzucha czyli pewnie żołądek, to taki ból i ucisk, dość mocny i przez to ciągle mnie mdli. Ani na minutę te mdłości nie ustępują. Jem delikatne jedzenie, małe porcje a często ale to nie pomaga. Znaczy w domu tak jem bo w pracy to jem w ciągłym stresie i zazwyczaj kanapki, bo niestety nawet przerwy śniadaniowej nie mamy, tylko pomiędzy załatwianiem osób czasem gryza się zrobi. Boję się czy to nie jakieś wrzody albo coś w tym stylu z żołądkiem :/ Do tego mam taką niemoc całego ciała. Trudno to opisać. Najlepiej nie wstawalabyn z łóżka, bo wtedy przynajmniej nie mam zwrotów głowy :( od początku źle znoszę ta ciążę, ale zamiast słabnąc, to objawy się nasilają. Jestem w 10 tyg.

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Świetnie COBRA! Tak będzie można śledzić na bieżąco :)
Wizytę mam w piątek i powiem co i jak. Na l4 narazie nie mam sumienia iść, bo nawet że mną dziewczyny się ledwo wyrabiaja, a tak by musiały jeszcze moje obowiązki przejąć. Ale jak lekarz każe to nie będę miała wyjścia. Choć on raczej rzadko daje l4, chyba że naprawdę jest konieczne. Dziś nic nie robię, leżę i jakoś tak znośnie nawet jest, gula w gardle stoi ale przynajmniej nie odbija mi się.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wracam z USG u mnie 9tydz i maluszek ma 25mm a serduszko 160 uderzeń. W pierwszej ciąży robiłam test PAPPa czyli 2 parametry z krwi i przezierność karkowa z USG. Wszystko wyszło dobrze tzn. bardzo małe prawdopodobieństwo wady genetycznej. Ale koleżance wyszło kiepsko i miala dodatkowo robiony test NIFTY, który wykazał że wszystko jest ok. Więc z jednej strony PAPPa jest fajna, jeśli wszystko jest w porządku to uspokaja, ale może też dużo namieszać bez powodu. Mimo wszystko ja na pewno będę robić.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

Zakochana a u Ciebie to przepraszam nie ma właśnie tej absolutnej konieczności L4?? Bo ja myślę że jest. I dobrze dziewczyny radzą - pojedź może na szpital i powiedz jak jest. Na pewno Cie nie odesla bez badań. A tak tylko się męczysz :/

Cobra pomysł z tabelką super!

Sandawilla u mnie buźka sama się wstawia jak wpisuje dwukropek i duże D: :D innych nie wiem jak wstawiac. Ale wiem że jak emotke wstawisz sama to posta ucina :/

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja mam termin na 16 sierpnia.
Na ostatniej wizycie 2 dni temu slyszalam serduszko . nasteona wizyta 11 stycznia mam juz przyjsc z badaniami.
Ci do badan prenatalnych one sa teraz darmowe dla kobiet do 35 roku zycia fundusze z uni europejskiej. Zawsze byly dsrmowe dla kobiet ake PO 35 roku, ale z racji , ze coraz wiecej wsd plodu wychodzi wlasnje u kobiet młodszych wprowadzili taką profilaktyke. Ja w pierwszej ciazy mimo, ze bylam " mloda" mialam 25 lat , placilam wtedy za te badania chyba 400-500 zl. Twraz moj lekarz , do którego chodze prywatnie i u którego wtedy wlasnie robilam te badania ( czyli na chlospki rozum zasilakam jegk kieszen) sam skierowal mnie na te badania wlasnie z funduszu ue. Zachecam was do tych badan.

U mnie samopoczucie kiepskie. Caly czas mam mdlosci i wymioty. Budze sie rano w dobrym nastroju, a po godzinie juz nie daje rady, z wymiotami i mdlosciami. Jesc kusze co 2,5 - 3 h bo jak przegapie godziny to ribie sie nienaturalnie glodba. A musze jesc male porcje , zeby jakos funkcjonowac. Co do zachcianek, to w zasadzie ich nie mam. Ale nie mam tez ochoty na mieso, oraz slodycze. W zasadze nie mam ochoty na nic, ale jak juz mi jakis samk podejdzie to moglabym sir zajadac caky dzien.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...