Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Tanaka
Ja po wczorajszej, drugiej już wizycie i drugim usg. Dowiedziałam się że to 6 tydzień. Wariuje, bo nie bylo słychac bicia serduszka. Lekarz Stwierdził, że za wcześnie i że to maciupka ciąża.

Bo to prawda. 6 tydzień to jeszcze wcześnie. Dlatego właśnie ja na pierwszą wizytę wybieram się po 7 tygodniu ❤️

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza
Gość Sadawilla

Tanaka to samo mi lekarz powiedział 27 grudnia . Mówił abym przyszła za tydzień wtedy juz będzie coś więcej widać. Ja tym razem umówiłam się na NFZ 21 stycznia. Takie kolejki. Jak nie wytrzymam to znów prywatnie się umowie . Ale na pewno nie za tydzień

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe Mamusie i gratulacje! U mnie OM 6.11. Termin szacowany na 13.08.
Póki co wiedzą tylko moi rodzice bo u nich jesteśmy i już pierwszego dnia musielismy powiedzieć bo ojciec wino do obiadu wystawił :D haha (Cobra bratowa na bank się domysli) Reszta dowie się po prenatalnych najprawdopodobniej.
Poza tym też jestem ciągle zmęczona i piersi pobolewaja. Innych objawów brak.

Odnośnik do komentarza
Gość Muminka010

U mnie OM 08.11 a termin na 15.08 :)
Ja bym najchętniej tylko spała, oprócz tego pobolewa mnie brzuch i piersi, a oprócz tego non stop się martwię i nakręcam że coś jest nie tak :/ jak tu się nastawić pozytywnie?
Mam córkę 6 lat :)

Odnośnik do komentarza
Gość Muminka010

A i nie napisałam : następna wizyta 21 stycznia, wtedy już ludzik będzie pewnie bardziej ruchliwy niż wczoraj (wczoraj na małej kropce było widać bijące serce, jedyny punkt jaki się poruszał :))
Byle do 12 tygodnia! :)

Odnośnik do komentarza

Paulinaaa ja w pierwszej ciąży też miałam te badania bezpłatnie chociaż wieku jeszcze nie było. Z tego co pamietam to czekałam na nie ze 2 czy 3 tygodnie. I dostałam że 3 strony wynik + interpretacja. Bo te badania określają tylko prawdopodobieństwo i dopiero jak będzie bardzo wysokie to dopiero wtedy lekarz może zapytać czy dalsze badania chce się robić czy nie (tamte już są inwazyjne i wcale nie obowiązkowe ale dają już konkretny wynik).

Odnośnik do komentarza

Tanaka
Powiedzcie mi czy mozna chodzić do dwóch lekarzy na nfz? Dostalam skierowanie na badania z krwi, karty ciąży nie mam założonej nigdzie, bo za wcześnie było na bicie serduszka. Teraz umowilabym sie do innego lekarza, czytałam coś że liczba usg ciąż na nfz jest ograniczona. A jak to w praktyce?

Jak chcesz zmienić to po prostu zmień. Masz prawo iść do innego. Ale raczej nie tak, że całą ciąże do dwóch na NFZ. Idź raz do jednego, raz do drugiego i wybierz, który Ci pasuje. Na pewno nikt nie będzie Ci robił problemów z tego powodu.

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...