Skocz do zawartości
Forum

Co oprócz kwasu foliowego?


Gość MamSym

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję :)
Co do witamin polecam ten artykuł http://pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
W skrócie podstawowa trójka wg PTG to kwas foliowy, witamina d i jod
(dawki masz w powyższym artykule), te składniki są w suplemencie summavit d, który przyjmuje
Od drugiego trymestru pani dr zaleciła mi jeszcze brać dodatkowo dha ( biorę 2 tabletki prenatal dha )
W ciąży też często są niedobory magnezu i żelaza i to ewentualnie też można brać

Odnośnik do komentarza
Gość DietetykNaWalizkach

Mogę Ci podpowiedzieć coś z perspektywy dietetyka klinicznego. Zajmuję się poradnictwem żywieniowym dla przyszłych mam :) Kwas foliowy - obowiązkowo. W okresie jesienno-zimowym polecam również suplementację witaminy D. Pozostałe suplementy dobiera się w zależności od Twojego stanu zdrowia, ewentualnych niedoborów. Nie ma sensu od razu rzucać się na tysiąc suplementów, bo większość składników możemy uzupełnić naturalnie i jest to lepsze dla organizmu :) Jakbyś szukała informacji na ten temat to TUTAJ jest moja strona. Publikuję tam artykuły eksperckie, prowadzę na FB grupę dla przyszłych mam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia Moro

Oprócz kwasu foliowego , kwasy dha równie ważne, to one przyczyniają się do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Brałam także całą ciąże mama dha premium, do tego wcinałam warzyw, owoców, soków, kasz.

Odnośnik do komentarza
Gość zuzanka2

Oprócz kwasu foliowego ważne są kwasy tłuszczowe dha, wit D a także jod. Bierz mama dha premium , w składzie jest to co wymieniłam, bardzo ważne witaminy do dobrego rozwoju dziecka. Ja nic dodatkowo już nie brałam.

Odnośnik do komentarza

oprócz kwasu foliowego obowiązkowo DHA, magnez, jod i witamina D3. To jest złota piątka zalecana przed polskie towarzystwo ginekologiczne, która ma maksymalnie wesprzeć rozwój maluszka, bo te składniki w odpowiednich ilościach nie jest tak łatwo dostarczyć. Ja bralam przy dwoch ciążach mamadha premium, ma tam wszystko co potrzeba i 2 tabletki dzienni tylko

Odnośnik do komentarza

Powiem tak do wizyty na pewno kwas foliowy a co do całej reszty zrób badania i razem z lekarzem zadecydujcie co będzie potrzebne. Ja będąc w ciąży zrobiłam ten błąd, że zaczęłam brać, dobry bądź co bądź, suplement diety dla ciężarnych ale nie dopasowany do mnie po zrobieniu badań okazało się że mam toksyczne stężenie wit D we krwi. Tak że polecam do wizyty kwas foliowy + na pewno badania wit D a reszte to już z lekarzem

Odnośnik do komentarza
Gość misiakasia89

Ptg oprócz kwasu foliowego, zaleca jeszcze witaminę D, kwasy DHA, magnez i jod i tego bym się trzymała. Mój lekarz prowadzący zresztą mi to potwierdził i zalecił brać mama DHA premium do końca ciąży, a nawet później jak bedę karmić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...