Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje Wam za wsparcie i tyle ciepłych słów :) tak, jeszcze jestem w szpitalu do poniedziałku. Łożysko i przepływy są w porządku, ilość wód również, ktg również wzorcowe. Do końca ciąży mam przychodzić 2-3 razy w tygodniu na kontrolne ktg i usg aby na bieżąco monitorować jak sytuacja z moja malutką Zosią.

https://www.suwaczki.com/tickers/eikts65gjt6um1v4.png

Odnośnik do komentarza

Nella No to dobre wieści. Badania nie wykazały nic niepokojacego. A kontrolę to wg mnie wielki plus bo będziesz spokojna i monitorowana z malutkąnon stop. Super. Mój gin na ostatniej wizycie podał mi że moja mała waży 1kg nawet niecały, 28tydz. Jest o tydzień mniejsza niż pokazuje usg. Nic niepokojacegonie zauważył.
Trzymaj się kochana, jest dobrze i się nie zamartwiaj:)

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Nella, jak z tą hipotrofią, dalej podejrzewają czy mała nadrabia? Myslalam właśnie o tobie. A jesteś w domu czy w szpitalu? Ja wyprawkę mam mniej więcej gotową. Kupić mam tylko fotelik i coś do spania ( rożek, otulacz) i jakieś drobiazgi typu smoczek. No i laktator, ale to może być nawet po porodzie.
Wczoraj czułam się fatalnie wieczorem. Teraz jest lepiej, mały się rusza, ale nie mogę chodzić bo wtedy od razu brzuch twardy. Chciałabym żeby to już był 36t.

Odnośnik do komentarza

Jestem w domu, ale raz w tygodniu jeżdżę do szpitala na usg i ktg maja sprawdzać czy mała rośnie ( pomiary wzrostu co 2-tygodnie) oraz przepływy między łożyskiem. Mam rozpoznanie hipotrofii ale zobaczymy, muszę być pod stałą kontrolą lekarska. Sama nie wiem co mam o tym myśleć, przepływy są w porządku i to mnie cieszy.

https://www.suwaczki.com/tickers/eikts65gjt6um1v4.png

Odnośnik do komentarza

Nella u mnie mała we wtorek miała wagę 1200g, 30 tydz. różnica między usg a om wynosi 1,5 tygodnia. Jest o tyle niby mniejsza. Miałam ktg które wyszło bez zarzutów. Mój gin kazał zrobić przepływy, w poniedziałek najprawdopodobniej pójdę. Też już zaczęłam panikować jak to będzie. A jak odczuwasz ruchy? Mała jest aktywna?

Odnośnik do komentarza

nella najważniejsze że jesteś pod kontrolą! Wszystko będzie ok. Już bliżej niż dalej także na spokojnie. Ja też leżę, szyjka skrócona, mała ciśnie w dół więc trzeba się oszczędzać. Pocieszam się tym że już 31 tydzień.
Może dla mam funkcjonujących normalnie to to moje stwierdzenie jest przerażające ale leżąc od 26tygodnia cieszę się że jest już 31 A my nadal w dwupaku. Buziaki

Odnośnik do komentarza

nella No nie dziwię się, że wolałabyśw domu ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Kochana przynajmniej jesteś non stoppod kontrolą. Ja to się cały czas obawiam o tą szyjkę. Póki co się zatrzymała ale nigdy nic nie wiadomo, mała ciśnie A ja nawet nie wiem na ile tak naprawdę mogę sobie pozwolić, bo za każdym razem jak pochodzę nawet zrobię głupi szybki obiad to mam wyrzuty sumienia :/
ewa s witamy i zapraszamy :) jak ciąża przebiega, jak samopoczucie?

Odnośnik do komentarza

W 12 tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z krwawieniem. Krwiak dał o sobie znać. Tydzień w szpitalu. Od 26 tyg szyjka zrobiła się miękka i skrocila się do 28 mm. Tydzień temu na wizycie szyjka 30 mm po miesięcznym lezeniu i odpoczywaniu.
W piątek mamy usg w 32 tygodniu. Mały Julek kopie i wierci się bardzo dużo..chyba będzie energicznym chłopcem :) z racji tej że miałam 2 cięcia i tym razem czeka mnie cięcie.
Myślę że jeszcze miesiąc i zacznę się stresować :)

Odnośnik do komentarza

Ewa s No to też widzę podobnie po przejsciach.. tak jak i my. Kurczę dziewczyny co jest teraz z tymi szyjkami, że te cholery nie chcą się trzymać.. teraz jeszcze leżysz czy już funkcjonujesz w miarę sprawnie? Ja się cały czas po prostu boję chodzić..

Dziewczyny A jak Wasze wyprawki? Ja z tego strachu przed przedwczesnym porodem mam już prawie wszystko, ciuchy przygotowane do prania..

Odnośnik do komentarza

Staram się leżeć ile mogę ale z racji że mam 2 dzieci to jeżdżę po nich do szkoły, gotuje obiadki, czasem posprzątam żeby na spokojnie moc później poleżeć :) na zakupy też zdarza mi się jeszcze pojechać. Ogólnie cała ciąże odkąd trafiłam do szpitala z krwawieniem biorę luteine do tego dużo magnezu i jest dużo spokojniej niż jeszcze miesiąc temu :)
Wyprawkę już mam gotową praktycznie.
Brakuje mi tylko stanika do karmienia i wanienki do dziecka. Cała reszta już czeka :)

Myślę że nasze szyjki już te ostatnie tygodnie wytrzymają a nasze dzieciaczki będą zdrowe i najukochansze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...