Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Milo40 witam:-) u mnie 12 lat różnicy: -)) oby z ciąża było wszystko w porzadku dalej. Moja znajoma urodziła jak miała 42 lata. Zdrowego chłopca. Co do laktatora to ja miałam ręczny zakupiłam go po wyjściu ze szpitala. Co do wagi to każda z nas inaczej tyje lub chudnie...najwazniejsze oby dzidzia rosła.

Odnośnik do komentarza

Mnie przy pierwszym dziecku w szpitalu nawet pomogli. Doradczyni zorganizowala mi laktator wiec odciagalam pokarm i dawalam Malemu jak juz zjadl z cyca i od razu mi dala Femaltiker. Maly mi spadl z wagi wiec musialam dokarmiac mlekiem, ale wrocilismy do domu i wszystko sie ustabilizowalo. Szczerze mowiac, to przed porodem nie czytalam o karmieniu, nie nakrecalam sie na ten temat i wszystko wyszlo instynkyownie :) trzeba tylko prosic o wsparcie jak bedzie trzeba :)

Witam nowa mame :) wszystkiego najnudniejszego w ciazy, niech biegnie gladko i przyjemnie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolka4

Ja tez miałam ręczny. Ogólna zasada odciagac minimum do uczucia ulgi jeśli jest nawał. On zazwyczaj trwa chwile i piersi dostosowują się do maleństwa (przynajmniej u mnie tak bylo) na pewno dodatkowe odciaganie nakręca dodatkowo pokarm wiec jak ktoś ma dużo to trzeba bardzo ostrożnie.

Odnośnik do komentarza

Witaj Milo40, u mnie też późna ciąża z zaskoczenia jestem starsza od Ciebie i to moje 4 dziecko (syn ma 18 lat, córki 11,12) Chciałabym karmić piersią ale nic na siłę. Syna karmiłam piersią przez 1,5 roku, nie znał butelki (nawet jak wróciłam do pracy) córki niestety przebywały długo w szpitalu, na początku ściągałam ale w szpitalu przyzwyczaili je do butelek i pokarm zanikł. Straszna była wtedy nagonka na karmienie piersią. Wtedy nabrałam dystansu bo jak może ktokolwiek oceniać mnie jako złą matkę dlatego że nie karmię. Teraz mam luz będę próbować ale nic na siłę. Jeśli chodzi o wagę to schudłam 8kg (wymioty) i mam nadzieję, że za dużo nie przytyję bo mam sporo własnych kg. Jeśli chodzi o towarzyszki ciąży to moja koleżanka równolatka oczekuje... wnuka hehehe

Odnośnik do komentarza

Witam was dziewczyny! Tak czytam to forum od jakiegos czasu ale jeszcze nie komentowałam i nnie przywitałam się więc nadrabiam :D
Czytam ile przytyłyście i ja jestem trochę zaniepokojona, 4 miesiąc a ja już przytyłam 8 kg, z 53 kg na 61 kg... a na prawdę wcale nie jem jakoś więcej, raczej częściej, ale też dużo zdrowiej i w sumie mniej kalorycznie nawet niż przed ciążą. I boje się już co będzie dalej, bo nie ukrywam że taka różnica wagi w tak krótkim czasie mi jednak ciąży, kręgosłup boli, cięzko wstać z łóżka nawet :P W dodatku wydaje mi się że mam bardzo duży brzuch już, nawet jak dodałam ostatnio jakieś zdjęcie kilka koleżanek było bardzo zdziwioych ze to "dopiero 4 miesiac?!" Nie wiem, moze dlatego że przed ciążą byłam bardzo szczupła i po prostu jest wizualnie tak widoczna różnica z tego powodu, ale serio, to moja pierwsza ciąża i pamietam ze moja siostra taki brzuch jak ja teraz miała ale na koniec 3 trymestru.

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolka4

Aniko nie steesuj się ja urodziłam w marcu 2018 i przytyłam 24 kg! A zaczęłam od 54. I w trzy miesiące ważyłam 50. Teraz zaczęłam z 52 kg a przytyłam juz 7 kg i tez wcale dużo nie jem i biegam przy małym. I brzuch mam jak 7 miesiac:)))) nie ma znaczenia i reguły tak jak wcześniej było napisane grunt żeby dzidzia dobrze rosła do danego miesiąca i to najważniejsze :))))

Odnośnik do komentarza
Gość Fasolka4

A dodam jesCze tak z innej beczki ze padam po całym dniu obowiązków jak śledz. ....A w nocy wstaje bo mały jeszcze się budzi. Masakra brak snu i zmęczenie nie do opisania....przeraża mnie jak to bedzie po porodzie bo obowiązków dojdzie a nie ubedzie. ...A że wszystkim jest sama bo rodzina wszędzie daleko.....

Odnośnik do komentarza

Ja w 1 ciąży przytylam ponad 20 kg. Startowalam z 59 kg. Teraz tyje mniej a nie jem mniej. Normalnie jem i to różne rzeczy. Z dzidza ok więc chyba nie mam co się martwić że przytylam pól kg do tej pory. Co do dzieci to u mojego męża w rodzinie matka i corka rodziły w tym samym miesiacu swoje dzieci. I teraz jedna dziewczyna powinna do drugiej mówić ciociu mimo że jest trzy dni starsza:-))))nie ma reguły złotego środka kiedy ciąża jest idealna. Ja wczoraj też byłam zmęczona. Padlam spać nawet nie wiem kiedy. Dziś też czeka mnie dzień pełen zalatwiania roznych spraw

Odnośnik do komentarza
Gość Lenka011

Dzień dobry dziewczyny :) wczoraj myślałam trochę o naszym forum i tak fajnie się tutaj rozpisałyśmy i tworzymy krąg stałych uczestniczek, że wpadłam na pomysł przeniesienia się na forum prywatne. Z każdym miesiącem będziemy pisać więcej szczegółów o sobie, zwłaszcza gdy urodzą się nasze maleństwa więc warto zachować pewne sprawy w węższym gronie. Formuła wpisów pozostałaby bez zmian tylko będzie ona widoczna tylko dla nas. Jeden warunek to trzeba być zalogowanym uczestnikiem. Część z Was ma utworzone konto a pozostałe dziewczyny byście musiały się tylko zarejestrować na nicki, które tutaj używacie i później mogłabym Was dodać. Dotyczy to m.in Mała77, Fasolka4, Ani4, aniko29, Zakochana, Ol66, Mil40. Póki co zakładam forum prywatne i już zaproszę osoby, które są zalogowane i systematycznie będziemy się uzupełniać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...