Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny. Termin z USG na 28 lipca a z ostatniej miesiaczki na 4 sierpnia. Juz sie pogubiłam jak to liczyc wogole i ktore brac pod uwage. Byłam na badaniach prenatalnych i lekarz zalecił mi przyjmowanie leku ACARD 150 czy ktoras zazywa i może wypowiedziec sie na jego temat czy to nie zaszkodzi dziecku ? Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za powitanie :)
a powiedzcie, bierze któraś z Was eutyrox? Moja siostra też jest w ciąży, rodzi w maju, właśnie wyszło jej podwyższone TSH, ma 37 lat wiec martwi się, a dziewczyna szczuplutka, dba o kondycje nigdy nic z tarczycą nie miała … za 2 tyg robi dodatkowe badania ale tabletki dostała od razu!

Odnośnik do komentarza

Lili, ja mialam w pierwsze ciazy tak,ze mi mowili z usg,ze czerwiec, a z OM wychodzil maj i synek sie finalnie w maju urodzil :) takze chyba lepiej ten OM :)

Olik, mam tak samo. Bez ciazy tarczyca idealna,a w ciazy szaleje i tez biore euthyrox. To podobno normalne, bo dziecko duzo potrzebuje :)

Ja wlasnie czekam na pomiary do poloznej i na wizyte. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, przekaże siostrze, na pewno uspokoi się wiedząc ze to nie tylko jej przypadek :) a Wam wszystkim życzę coraz lepszych wyników. U mnie dziś ok, w pracy spokojnie, popaduje lekko śnieg, powietrze się trochę poprawiło - niestety mamy okropny smog- więc może wieczorem wyskoczę na kijki. W ciąży z córką (7 lat temu) to moje ulubione zajęcie ruchowe było. Tylko rodziłam w lutym wiec moje początki ciążowe przypadły na wiosnę i lato. A teraz czekam, żeby ta zima już sobie poszła. Ruszacie się coś w miarę swoich możliwości??

Odnośnik do komentarza

Witam Olik i Lili.
Lili mój lekarz jeżeli różnica pomiędzy terminem z OM a USG nie wychodzi powyżej dwóch tygodni to uznaje termin z OM za wiodący i wydaje mi się to bardzo rozsądne. Trzeba też pamiętać o możliwości przenoszenia ciąży gdzie wyznacznikiem też jest termin z OM.
Olik ja również biorę euthyrox dawka 50. Zarówno przed ciążą jak i w pierwszej ciąży tsh miałam prawidłowe a teraz taka niespodzianka. Póki co jednak dawka, którą mam przepisaną jest dobra bo ostatnio robiłam badania kontrolne.
Martuś super, że z dzidzią wszystko dobrze.
Theamy a jak u Ciebie po wizycie? Ja mam jutro.
Mała ja z ciekawości dzisiaj też weszłam na wagę i póki co przytyłam 1,5 kg. Myślę jednak, że jak teraz wprowadziłam dietę cukrzycową to waga będzie bardzo powoli rosnąć.

Odnośnik do komentarza

No ja w pierwszej ciąży przytylam ok20 kg. Teraz uważam na to co jem wtedy z synem jadlam bez opamietania. Pochwale się Wam dziś mój mąż zgrzeszyl sam i kupił w lidlu pajacyk :-)))))a mówił na mnie że jeszcze mamy czas. ..:-)))

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Proszę Was o pomoc potrzebuje 100 odpowiedzi:/
Witam Was serdecznie, chciałabym poruszyć temat dwóch chorób które mogą zagrozić rozwojowi płodu podczas ciąży.
Chce Was również zaprosić do wypełnienia ankiety przeznaczonej dla kobiet w ciąży i stworzonej przeze mnie : https://www.survio.com/survey/d/T4M3X9W3J5K2Q2N0B
mam nadzieje, że kwestionariusz ten zainspiruje Was do pogłębienia wiedzy odnośnie toksoplazmozy i cytomegalii. Pozdrawiam i życzę aby Wasze maleństwa przyszły na świat zdrowe

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny,

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek poruszanie się, to ja przyznam, że od jakiś 2 tygodni grzesze. Zawsze wstawałam z mężem o 5 i szłam na godzinny spacer, teraz mi się niesamowicie nie chce. Muszę się w końcu zmusić.

Data to głównie biorą z OM i długości cyklu. W poprzedniej ciąży coś mi lekarz tłumaczył, że ten termin co wychodzi z USG to raz, że zależy od wielkości dziecka w stusunku do mojego wzrostu. Dalej to coś mówił o tym, że to japońskie sprzęty i algorytmy pisane na statystykach Japońskich - ale on jakiś nawiedzony był pod względem takich teorii.

Patka i Olik - też mam 7- latka w domu , tyle, że chłopiec :)

Odnośnik do komentarza

Hej, ale faktycznie bieg okoliczności i że mamy dzieci z lutego i że rodzimy kolejne w lipcu, nasza coreczka jest z 5 lutego, wiec niebawem swietujemy.
A wczoraj nie poszlam na kijki, no u mnie masakryczny smog, chociaż dziś bajkowo bo śnieg spadł!

Milego weekendu.

Odnośnik do komentarza

Nic nie powiedział, zwróciłam na to uwagę dopiero w domu. W trakcie badania mówił że wszystko jest dobrze. Ale poczytałam te raz Internet i dużo dziewczyn tak miało, zwłaszcza w późniejszych tygodniach i duzo wieksze roznice,a dzieci były zdrowe. Zobaczymy co będzie na następnym badaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...