Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałam zapisywać dziecka do prywatnego żłobka i przedszkola, ale obawiam się, że mogę nie mieć innego wyjścia. Teście mieszkają 300 km od nas, moja mama ponad 100 km, opiekunki tymczasowo tutaj raczej nie znajdę, a nie uśmiecha mi się bezpłatny urlop wychowawczy do momentu przedszkola.

Odnośnik do komentarza

Jak dziecko się urodzi to trzeba zapisać do przedszkola ortodonty i sale na komunie zamówić:-))))) u mnie w mieście taki chory system jest...masakra. Mój syn mial problem z zębami i pani podala mi terminy za cztery lata:-( robiliśmy prywatnie wszystko. Z przedszkolem było to samo ja chciałam wrócić do pracy a tu brak miejsc dobrze że mamy znajomą to pomogła. A z salą na komunię to też zapisy na dwa lata....oczywiście na tefajne lokale. Ja z maleństwem będę do 3 roku życia...a z plamieniami to trzeba uważać my lekarzami nie jesteśmy i nie wiemy co się dzieje. Lepiej skonsultować wszystko. Ja w nicy od 2 nie mogłam spać coś w brzuchu mi wiercilo...chyba po świeżym ogórku...nad ranem dopiero zasnelam. No dziewczyny czekamy teraz na pierwsze ruchy dzidziusiow:-)))) ja już doczekać się nie mogę

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie u lekarza. Z dzieckiem wszystko Ok, ogólnie ciężko mu było znaleźć przyczynę tych krwawień ale powiedział ze ciąża zagrozona jest. Zwiększył mi dawkę magnezu i kazał bezwzględnie leżeć w łóżku do wizyty u lekarza prowadzącego :/ powiedział ze duphaston na pewno zostaje do momentu czucia ruchów dziecka... ogólnie dziwi mnie to ze nikt mi nie potrafi powiedzieć skąd te plamienia i bóle brzucha ale widocznie tak ma być..

A co do czucia to ja zawsze na wieczór mam takie uczucie przelewania się w brzuchu i zastanawiam się czy to już to czy jeszcze nie :p dzisiaj na usg widziałam jak skacze w brzuchu ale nie czułam nic wiec sama już nie wiem :p

Odnośnik do komentarza

Ol66 dobrze ze z dzidziusiem wszystko Ok. Czasami tak jest że lekarze nie wiedzą skąd plamienia. Mogą one być z podrażnionej szyjki lub jak coś dźwigniemy albo po stosunku ale są krótkotrwałe i ciężko lekarzom je zlokalizować. W moim przypadku tak było. Najważniejsze żeby nie były długotrwałe i silne ze świeża krwią.
Trzymaj się i dbaj o siebie.

Odnośnik do komentarza

Ol66 dobrze zw z malenstwem ok. Ile magnezu teraz bierzesz i duphastonu? A nospe nie kazał Ci brać?
Boze dziewczyny jutro mam prenatalne i tak się już dziś syresuje że aż mnie brzuch z tych nerwów boli.
U nas nie ma problemu z przedszkolem i zlobkiem. W moim przedszkolu jest aktualnie rozbudowa o 7 dodatkowych sal i oddział żłobkowy więc jak wrócę do pracy w 2020 to wezmę ze sobą maleństwo .
Co do ruchów to też czekam z niecierpliwością.

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq9n73t471hfnn.png

Odnośnik do komentarza

Emilaw nie bój się wszystko będzie dobrze A zaraz dzidziusiu podejrzewa. Może dowiesz się kto tam siedzi.
Ol66 ja w pierwszej ciąży do 15 tyg. Krwawilam nie wiadomo dlaczego. Teraz też miałam epizod i bolał mnie trochę jajnik to na izbie Pani powiedziała że plamienie związane z bólem jajnika i mi mówiła nerwy i dużo stania przy garach i biegania. To było przed swietami.
Już zaraz będzie dobrze i minie

Odnośnik do komentarza

Ol i Olenkas oby zaistniała sytuacja była tylko jednorazowa, współczuję Wam stresu ale dobrze, że nic złego za tym nie stało. Ol oszczędzaj się i odpoczywaj.
Co do żłobów, to jeżeli chodzi o państwowe to zazwyczaj jest rekrutacja tak jak do przedszkola. Wszystko zależne jest od punktacji, która promuje dzieci z rodzin wielodzietnych, samotne matki, dzieci z niepełnosprawnością oraz rodziny korzystające z pomocy społecznej. Punkty są również za prace zawodową rodziców, jednak bez dodatkowych punktów o których wcześniej wspomniałam raczej trudno się dostać, my bynajmniej się nie dostaliśmy mimo tego, że oboje z mężem pracujemy. U nas w pierwszej kolejności dostali się nawet osoby gdzie pracuje tylko ojciec albo w ogóle rodzice nie pracują ale właśnie nadrobili punktacją za wielodzietność i korzystanie z pomocy społecznej.
A do prywatnych żłóbków to faktycznie jest wolna amerykanka i zasada kto pierwszy ten lepszy. My zapisywaliśmy córkę dwa tygodnie po jej narodzinach, a i tak dostała się nie w tym terminie co chcieliśmy tylko 4 miesiące później.

Odnośnik do komentarza

Ja wieczorem czasem czuje jakby mi coś bulgotało w brzuchu. Można porównać też do lekkich muśnięć. Ale czy to dzidzia?Poczekamy jeszcze ze 3 tygodnie i na pewno coś wyraźniej będziemy czuć. Ja dziś odpoczywam. Jakoś nie mam dziś siły.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jutro mam wizytę i już się jej boję... Obawiam się że jednak będę musiała zmienić lekarza :/ Wydaje mi się też że pewnie będzie mi kazał odstawić luteinę, mam wrażenie, że on po prostu ma mnie gdzieś :/ A takie dobre opinie ma...

Dziewczyny jestem wstrząśnięta tym co dzieje się w Polsce... No i nie wyobrażam sobie WOŚP bez Jurka :(

Odnośnik do komentarza

Oglądam TVN 24 i nie mogę w to uwierzyć, że ludzie którzy okazują tyle dobra tak są traktowani. To co się wydarzyło to jest straszne, bez Owsiak sprzęt w Polsce spadnie na dno...
Co do ruchów już coś tam Czuje ale nie wiem czy to dzidzia czy po prostu coś tam się dzieje i rozciąga. W ogóle jeszcze czasami pobolewa mnie brzuch w szczególności w okolicach jajników

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...