Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gosia- gratulacje:), Pati- wypoczywaj i nie stresuj się. To ze nie miałaś nigdy ospy nie znaczy że się zarazisz. Głowa do góry! Fekete- dobrze ze ryzyko niskie, z serduszkiem tez na pewno będzie wszystko w porzadku. Moja koleżanka miała podobny przypadek i dziecko zdrowe. W ogóle byłam właśnie u tej koleżanki która rodziła dwa miesiące temu i mi opowiedziała o swoim porodzie. Nie będę Wam zdradzać szczegółów ale mam traumę lekką po tej historii. Jak okaże się że jednak nie będę miała cc to chyba czeka mnie panika. Cała drogę do domu o tym myślałam (a to było 70km).

Odnośnik do komentarza

Porodem się nie stresuj. Każdy poród jest inny. Mój pierwszy i do tej pory jedyny był lekki a obok mnie leżała babka co trzecie dziecko rodziła.nie powiem co robiła....ale mówi się że kolejny porod to lżejszy a g....prawda....to wszystko zależy od ułożenia dziecka jego wagi twojej miednicy itp. Ja chce rodzić naturalnie a cc bym nie chciała. Będę się bronić przed tym. Jedynym wslazaniem do cc może być u mnie wada wzroku. Ale myślę że będzie poród naturalny....

Odnośnik do komentarza

Fekete nie stresuj się wszystko będzie dobrze. To może być błąd badania lub wszystko może się zmienić na dobre. Pozytywne myślenie to polowa sukcesu. Ja też się stresuje wszystkim mimo że jest ok ale tłumaczę sobie że wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Nic się nie zgłasza zaczyna sie porod i jedziesz do tego szpitala którego chcesz. A to lekarz powie Ci kiedy masz stawić się na szpital gdyby termin minął. U mnie było w pierwszej ciąży tak że urodziłam syna w zupelnie innym mieście niż mieszkam:-) i teraz też będę tam rodzić. Mam ok 25 km odległości miedzy domem a szpitalem w którym chce rodzić. A zapytam sie Was czy chcecie porod rodzinny czy nie????

Odnośnik do komentarza

Pati trzymam mocno kciuki żeby ospa Ciebie ominęła.
Co do wyboru szpitala to jedzie się tam gdzie się chce rodzić aczkolwiek jak moje koleżanki rodziły w lutym i był prawdziwy babyboom to zostały odesłane do innego szpitala z powodu braku wolnych miejsc na porodówce.

Odnośnik do komentarza

Mieszkając we Wrocławiu jakiś miesiąc przed terminem porodu zgłosiłam się do szpitala na spotkanie z ordynatorem - raz w tygodniu takie były, nie wiem czy nadal są, i wtedy on nam dawał zgodę na poród rodzinny, także bez żadnego gadania jak się zaczęło odrazu prowadzili nas do tej sali porodu rodzinnego :) Wyszło jak wyszło że było cc. Ale też wtedy na tym spotkaniu poleciałam do anestezjologa i wypełniłam ankietę potrzebna do znieczulenia zewnątrz oponowego. Także może w waszych szpitalach też takie spotkania są organizowane. Warto się dowiedzieć :)

Nawet nie wiedziałam że w Polsce też tak można. Szkoda że w naszym szpitalu się nie dało no ale mąż dzielnie stał pod drzwiami ;)

Odnośnik do komentarza

Pozdrawiam, byłam wczoraj na usg, dzidź w normie, ryzyko wad niskie, mierzy 6,3cm i jest tydzień starszy niż wychodzi z om, czyli miałam najwyraźniej owu 7-8 dnia cyklu - szalone moje cykle. Płci nie widać jeszcze. Termin z usg wychodzi na 20 lipca.
A brzuch już mi widać strasznie, po obiedzie to chyba 6 miesiąc, na szczęście pudło ciuchów ciążowych od koleżanki załatwiło sprawę zakupów :)

https://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dydwwujz1.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny stres był ogromny ale później nie dostałam na szczęście chociaż brzuch tak lekko czuje że stwardnieje, ale ja mam taki urok że często tak miałam w ciazach.
Ja pierwszy poród wspominam tak średnio Nie bylo strasznie najgorsze nacięcie i to że strasznie długo i obficie krwawilam A sam poród do przeżycia i od razu wiedziałam że będę chciała następne.
Potem musiałam mieć 2 cesarski to nie powiem że szybciej i fajniej, krwawienia lekkie bo czyszcza, Ale brzuch ciągnie i blizna. Dużo dziewczyn zdecydowanie woli naturalny.
Jak rodziłam to mąż mógł być czy obydwu cesarkach tylko było to płatne chyba 200 zł.

Odnośnik do komentarza

Pati, zrob sobie przeciwciala. Bedziesz wiedziala czy wszystko ok. Prywatnie one troche kosztuja, ale moze wez skierowanie. Tez sie boje wlasnie ospy, musze jak najszybciej mlodego zaszczepic. Mam nadzieje, ze mi sie uda.

Ja mam troche ubran z poprzedniej ciazy i juz dawno w uzyciu. Kupilam wlasnie na wyprzedazy 2pary spodni z h&m i mysle,ze spokojnie wystarcza. Zeszlym razem mialam od kolezanki, ale ona teraz tez w ciazy wiec zostawila :) kupilam tez w zarze koszulowa sukienke, ktora nie jest ciazowa,a moj brzuch tam sie gubi :p

Co do brzucha, to moj wyglada jak w 6mc! Widac bardzo!

My jutro jedziemy na tydzien na ferie na slask do tesciow. Mam nadzieje, ze troche odpoczne

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Noc bez maludy dziwnie cicha, bo tak zawsze nad ranem ktoś nam się do łóżka gramolił :) Tak właśnie myślę, żeby dla uspokojenia siebie zrobić sobie przeciwciała. W poniedziałek pójdę do przychodni. Dziecko przeszcześliwe, że tyle dni u dziadków, gorszy będzie powrót do domu, okiełznać młodego po takim długim rozpieszczaniu. Masakra. Po jednym dniu pobytu często jest kiepsko, a po 10 dniach....

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...