Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

U nas teraz powinien mąż wybrać imię, bo ustaliliśmy, że ja przy pierwszym dziecku on przy drugim :) ale nie mogę się powstrzymać :D problem z tym, że nie wiem jakie imię wybrać Julian czy Juliusz bo strasznie bardzo podoba mi się Julek. Jak myślicie? Może jak się mały urodzi to zobaczymy czy wygląda na Juliusza czy na Juliana :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj u rodzinnego z tym strasznym kaszlem. Dostałam nebbud do inhalacji i Nacl. Z tym nebbudem mówiła że bezpieczny jest no ale mam jednak stracha. Dziś tak się w nocy dusilam od tego kaszlu że szok więc inhalacje poszły w ruch. Co do imion to nie wiemy jeszcze. Ja biorę magne b6, jod ,Wit d3 folik polocard , nospe i duphaston. Sporo tego ale takie zalecenia lekarzy. Cieszę się że tak pięknie badania Wam powychodzily. Ja mam dopiero za tydz we wtorek.

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq9n73t471hfnn.png

Odnośnik do komentarza

A też macie co jakiś czas takie ciągnięcie w pachwinach? Ostatnio tak mam od kilku dni jak wstaje albo siadam np. w samochodzie niskim. Mam nadzieje, że to nic złego, bo brzuch raczej nie boli poza sporadycznymi ukłuciami co 3 dni mniej więcej. Chciałabym już czuć ruchy, żeby wiedzieć że jest ok, a tak czekanie do wizyty 24 stycznia znowu się przeciąga.

Odnośnik do komentarza

U nas też problem z imieniem dla chłopca. W ogóle nie mamy w tym temacie żadnego wspólnego zdania z mężem. Mi podoba się imię Aleksander i myślałam, że tak damy synowi na imię ale mąż powiedział, że jemu to imię się nie podoba i już, choć w pierwszej ciąży gdyby był chłopiec to tak miał mieć właśnie na imię. No cóż czas leci i gusta się zmieniają. Jego propozycje to Radek, Piotr, Paweł ale do mnie te imiona nie przemawiają. Z imieniem dla córki nie byłoby problemu. W pierwszej ciąży ja wybierałam więc teraz miał wybrać mąż i zaproponował Lenę lub Amelię - oby dwie opcje są dla mnie do zaakceptowania.
Pati jeżeli chodzi o mnie to bardziej podoba mi się Julian :)
Emilia wiem, że to trudne ale trzeba zaufać lekarzowi ja też bałam się brać lekarstw ale czasami nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza

Koleżanka ostatnio musiała nawet antybiotyk brać tak już kaszlała. Lekarze na pewno dają bezpieczne leki dla dziecka.
Mnie też ciągnie w pachwinac. I mam duży brzuch. Ale ja w każdej ciąży od razu brzuch. Normalnie jestem w pasie szczupła, tylko na dzień przed okresem pojawia mi się brzuch który po 2 dniach znika. A tu okresu nie było i od razu zaczął się powiększać. A teraz to już spodni nie dopinam.
Ciekawe jak z tymi imionami Nam powychodzi.

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ja biore Pregna plus i pregna dha - u mnie mąż sie naczytał i od razu wykupił na całą ciąże. Wolę brać bo będzie marudził.

Bajka, imię "na twarz" chyba nawet lepsze, u mnie mi tak do syna nie pasowało imię wybrane wcześniej, że aż strach, nadal mi nie pasuje, ale chyba się przyzwyczaiłam.

Co do zwiarząt, to wam chyba już kiedyś pisała, że mam 2 owczarki maremma. Muszę przyznać, że od kiedy są z nami to syn mniej choruje, a psy za nim wariują. Suczka mogłaby chyba nawet zagryźć dla niego jakby ktoś coś chciałby zrobić.

Natalia: Trochę się zdziwiłam, że przy RH+ dostałaś skierowanie na przeciwciała.

Odnośnik do komentarza

MałaMamaAnia ja też nam Rh + i bez względu na to dostałam skierowanie na przeciwciała bo lekarz powiedział, że przy drugiej i kolejnej ciąży już je się wykonuje. Natomiast jeżeli jest to pierwsza ciąża i ma się rh+ to przeciwciał się nie wykonuje. Ja tam się na tym nie znam, kazał zrobić to zrobiłam.

Odnośnik do komentarza

Hej ja już po wizycie :-) z malenstwem wszystko w porzadku przeziernosc 1.5 narzadyy też ok macha raczkami i nóżkami a serce bije jak dzwon Zygmunta. Ma 7.5 cm. Termin porodu waha sie między 9 a 11 lipca. Na mojego nosa będzie wcześniej. A co do płci....tu lekarz powiedział że miedzy nogami nic nie widzi:-) więc przypuszcza dziewczynke ale ręki uciąć sobie nie da...zobaczymy. dostalam skierowanie na przeciwciala mam rh- a mąż + i mam zapisać się już na usg polowkowe w lutym.Ale się cieszę...normalnie szok....

Odnośnik do komentarza

Hej

Witam nowe dziewczyny :-)

Co do alergii to mój mąż jest uczulony na jakieś pyłki, bierze coś doraźnie, jakieś leki bez recepty jak zaczyna go łapać i jest ok. Ja raczej nie jestem uczulona, chociaż teraz to w każdym wieku można dostać alergii, testów nie robiłam. Nasza córka ma alergię wziewną. Jest uczulona ka kota i pióra. Zaczęła chorować w wieku 4 lat i przez rok dostawała masę antybiotyków, dopiero gdy zmieniliśmy lekarza, okazało się co jej jest. Podobno dzieci urodzone przez cc są bardziej narażone na alergię. Nie mamy zwierzaków, mieliśmy chomika ale zdechł. Lekarz nie pozwolił na futrzaka. Dla dziecka to duża strata.

Co do imion to dla dziewczynki podoba mi się Nadia - krótkie i tak ładnie brzmi, że nie trzeba nawet zdrabniać :-) Amelkę mam już w domu. Widzę, że z imieniem dla chłopca nie tylko my mamy problem:-) Nie mamy takiego, które by nas zachwyciło, ale myślałam o Arturze, Norbercie i Eryku.

Dziś byliśmy na wizycie. Dzidzia ma 80 mm. to 12 tydz i 5 dzień, a według usg 14 tydz.

Biorę duphaston, ale do następnej wizyty. Na tarczycę dostałam dziś Euthyrox 100 (wskaźnik TSH 4,71 do powtórzenia) i zakupiłam sobie wit d3, b12, magnez.

Odnośnik do komentarza

Asiaczek88 jestem w 12 tyg i 5 dniu i dziś moja gin przepisała mi jeszcze 2 opak duphastonu i jak się skończą to mam już nie brać. W sumie wystarczy mi na 26 dni. Tylko nie zapytałam jak z odstawieniem, czy mam zmniejszyć dawkę. Teraz biorę 2 tabl na dzień. Jeżeli nie wystarczy ci do następnej wizyty to lekarz rodzinny też może ci przepisać. Ja tak zrobiłam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...