Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Cholera urwało mi post.
Miało być że w drugiej niewiele mniej bo 20. Teraz mam nadzieje, że będzie mniej dzieki tej diecie cukrzycowej.

Trzymajcie za nas kciuki, żeby badania dobrze wyszły. Strasznie się denerwuje, jak nigdy przedtem.
A ha trzymam.kciuki za resztę mamusiek i ich dzieciaczka:)

Witaj Ania mama Youssefa.

Dobranoc.

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkj44jy5moty2g.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09cwa1o2wg8u1y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/17u9ru1dbqs94x9b.png

Odnośnik do komentarza

Nie badałam tarczycy przed ciążą, więc nie wiem, ale lekarz twierdzi, że musiałam mieć niższe TSH skoro zaszłam. Nie mam żadnych objawów niedoczynności, czuję się dobrze.
Jeśli chodzi o suplementy to biorę witaminy w ciąży Apteo, na początku próbowałam z Pregną i Zdrovit ale zmieniłam, bo miałam zaparcia i wzdęcia od za dużej dawki magnezu (tak gin stwierdził).
Jak czytam o Waszych brzuszkach to zastanawiam się czy u mnie wszystko ok. 15tc a ciąży nic nie widać, piersi za to urosły mam wrażenie już o jakieś 100%. Nowe staniki musiałam kupić. Noszę swoje normalne ubrania ciągle, spodnie dopinam, choć lekko cisną jak się najem i tyle. Gin mówił, że mam szyjkę i macicę skierowaną do tyłu, może to jest powód niewidocznej ciąży jeszcze? Przed ciążą dużo ćwiczyłam na brzuch i może mięśnie to też jakoś trzymają. Moja koleżanka jest w 20tc (tylko w sumie miesiąc różnicy) a ma już normalny brzuch ciążowy...mąż też się zdziwił jak ją ostatnio zobaczył i porównał do mojego brzucha.

Odnośnik do komentarza

Ja biorę wit d3 i jodid tyle na razie. Jutro mam wizytę to może coś jeszcze lekarz zalecił. Ostatnio pytalam się go czy mam brać coś mówił że to co mam na początku wystarczy. Co do tylozgiecia macicy to też mam. Brzuszek mam lekko zaokraglony ale nie dużo. Ogolnie jestem przy kości więc mam swój brzuszek sprzed ciąży:-) i teraz lokatora:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o zmianę wagi to mam jakieś 1,5 kg na plusie, ale to chyba efekt świąt bardziej niż ciąży:)
Odrzuciło mnie od słodkiego całkowicie, mam ochotę tylko na słone i ostre potrawy i przekąski. Od początku świąt zjadłam może jeden kawałek sernika i tyle. Mdli mnie jakoś jak to widzę. Glukoza mi spadła chyba przez to mocno, bo na początku ciąży miałam 88 a teraz 74.
Zaczęłyście już jakieś ćwiczenia? W styczniu dostałam zielone światło na fitness (taki ciążowy), więc bardzo mnie to cieszy. Lubię ćwiczyć w domu korzystając z nagrań. Możecie polecić jakieś filmy na youtube albo innych stronkach z ćwiczeniami dla ciężarnych? Przed ciążą robiłam 3-4 razy w tygodniu Skalpel Chodakowskiej, ale to raczej za mocne teraz, bo dużo tam brzuszków i machania rękoma w górze.

Odnośnik do komentarza

Bajka, co do TSH to nie koniecznie miałaś niskie. Ja w czerwcu jak robiłam to mi wyszło 2,9 i gin powiedział, że nie tak źle i kazał nic nie robić. Później we wrześniu przy okazji badań w pracy powtórzyłam TSH i wyszło 4,3. Troche się załamałam, bo tak nie chciałam brać hormonów. Już miałam iść do lekarza, a tu ciąża :) Zrobiłam TSH początku grudnia miałam 3,2. Dostałam małą dawke i po 2 tygodniach zrobiło się 0,84 i lekarz kazał odstawić. Jutro kolejna kontrola TSH.

Odnośnik do komentarza

Bajka, ja w pierwszej ciąży tez długo nie miałam brzucha. Sporo ćwiczyłam wtedy przed ciążą, biegałam. I tak zostalo do konca, nawet jak szłam do porodu to wszyscy się dziwili ze taki mały brzuszek.
Teraz za to już tydzień po zapłodnieniu dostałam brzuch jak balon i to był mój pierwszy objaw ciąży. Teraz jestem w 14 tygodniu i ciążę zdecydowanie widać, nawet rano jak wstanę a wieczorem to w ogóle mnie wysadza :)

Nie man wagi w domu wiec nie wiem ile przytyłam, ale w święta miałam -1kg.
Co do witamin to nie biorę ciążą wyć bo jestem przeciwnika multiwitamin. Biorę żelazo, b12, magnez, d3k2 i kwasy dha epa.

Odnośnik do komentarza

Ja z witamin to tylko kwas foliowy magnez i Wit d.
Kg póki co bez zmian w żadną stronę.
Leci mi 12 tydzień i póki co ani brzucha ani cyckow większych. W pierwszej ciąży też nie urosły ani grama, nad czym bardzo ubolewalam, bo z natury mam małe, więc miałam nadzieję, że chociaż chwilę się większymi naciesze :D
Jeśli o ćwiczenia chodzi to u mnie niezmiennie joga, która kocham.

https://www.suwaczki.com/tickers/9ewnikgnn7zxnm5p.png

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkha0024euahxb.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Miałyście rację, dziś po prenatalnych wszystko w normie, przezierność też, więc albo źle zmierzona, albo było za wcześnie i się wchłonęła :-) odetchnęłam z ulgą :-)
U mnie z wagą na razie +2kg, brzuszek widzą ci co wiedzą ;-)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam nowe dziewczyny :)
Rw super wieści :) niech dzidzia rośnie zdrowo :)
Co do witamin to ja biorę kwas foliowy i Wit D. Na początku brałam vitaminer prenatal ale totalnie mi nie służył, strasznie bolał mnie brzuch, zresztą w pierwszej ciąży na początku też mi witaminy nie służyły ale od drugiego trymestru mogłam już brać.
Fekete ja też z tych bardziej płaskich, zresztą kiedyś już o tym pisałam, że przed pierwszą ciążą miałam rozmiar - A, który w ciąży przeszedł na A. Po urodzeniu i przez okres karmienia miałam rozmiar może B, a później znowu mniej niż zero :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...