Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny gratuluję dobrych wieści :) niech nasze maluszki rosną w zdrowiu. Co do wyprawki to ja nie robię jakiś wybitnych zakupów, zresztą w pierwszej ciąży też podchodziłam do tego tematu spokojnie. Najwięcej czasu zajął mi wybór wózka, który później i tak okazał się słabym zakupem. Teraz na szczęście mam wygodną spacerówkę po córce, która umożliwia mi zakup samej gondoli więc sprawa wózka ogarnięta. Łóżeczko też mamy. Pozostaje mi zakup nosidełka-fotelika. Kwestia kosmetyków to dla córki miałam dosłownie jeden płyn do kąpieli, szampon do włosów i krem do pupy, nic więcej żadnych oliwek, balsamów itp. Zresztą do dnia dzisiejszego kupujemy córce ten sam płyn więc będzie on służył też drugiemu dziecku. Żadnych butelek nie kupuje. Kupiłam je w pierwszej ciąży i w ogóle ich nie użyłam bo bardzo długo karmiłam piersią i córka w ogóle nie chciała smoczka ani butelki więc w okolicy ok. 6-7 kupiłam jej taki specjalny kubeczek i pięknie piła z niego wodę. A co do ciuszków to przyznam, że ostatnio też je oglądałam w sklepie bo są po porostu piękne i przyciągają uwagę. Prawdę mówiąc nie mogłam uwierzyć, że dzidzuś znowu będzie taki malutki. Ja mam dużo rzeczy po córce w kolorach różowych i jeżeli okaże się, że będzie chłopczyk to będę musiała coś dokupić ale to też nie za dużo bo pamiętam, że z córką goście przynosili w prezentach też ciuszki. Po prostu będę kupowała na bieżąco. Będziemy rodzić latem więc na pewno będziemy dużo spacerować i przy okazji można wejść do sklepu i kupić coś dla dziecka :) najważniejsze żeby mieć rzeczy tak na pierwszy miesiąc. U nas przede wszystkim sprawdziły się pajace, są one chyba najwygodniejszą formą ubranka dla takich maluszków. Najlepiej jeszcze rozpinane od góry do samych nóżek. Teraz też będę wyłącznie takie kupować plus pewnie jakieś rampersy na gorące dni.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki. Ja dzisiaj od rana walcze z migrena....ehhh wymiotowalam juz 2 razy. Przeslalam sie jak zawiozlam modego donprzedszkola i ciut lepiej. Obylo sie bez tabletek. Co do wyprawki to syn ma 5 lat a ja w sumie rok temu wszystko wyoddawalam kolezanka wozki posprzedawalam foteliki tez wiec wlasciwie nie mam NIC....takze kompletowac bede od 0. Ciuszki to mi pewnie ktos da ale wczoraj weszlam na alieekspres i poprostu sie zakochalam w tych ciuszkach sa prze sliczne. Wozek mam wstepnie wybrany CYBEX Balios albo Iris fotelik tez cybexa mam dla starszego i jestem bardzo zadowolona ewentualbir Romer King Plus. Zobaczymy narazie jestem zestresowana prenatalnymi a tu jeszcze tyle czasu do 15. 14 stycznia mam endokrynologa ciekawe jak tam moja tarczyca....

https://www.suwaczek.pl/cache/53f270dbc2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co Wy nazywacie badaniami prenatalnymi? bo typowe kosztują 1500 zł - wczoraj pytałam. Więc czy wy je nazywacie po prostu USG między 11 a 14 tyg (13 tydz i 6 dni) bo też piszecie że robicie badania ale rezygnujecie z testu PAPP-a, to chyba nie są do końca te same badania.

Odnośnik do komentarza

Ja też będę kompletowac wyprawkę od 0 . Z ciuszkami się wstrzymam do usg polowkowego wtedy już pewna płeć powinna być. A te drobiazgi pokupuje jak będę przy okazji w sklepach. Co do wózka szukam lekkiego i mam mętlik w głowie. Coś możecie polecić? A ciuszki są słodkie :-))) przeslodkie:-)

Odnośnik do komentarza

Natalia, Iris jak kupowałam pierwszy wózek to koniecznie chciałam 3w1 bo wychodziłam z założenia, że będzie na dłużej i problem z głowy. Czytałam wiele opinii, że w rzeczywistości te wózki 3w1 się nie sprawdzają bo bardzo często spacerówki do nich są niewygodne no ale ja się uparłam, że ja taki chce. I jeszcze sprzedawcy polegający takie wózki też robią swoje. W rzeczywistości swój wózek sprzedałam po 7 m-cach użytkowania, w spacerówkę dziecka nawet nie zdążyłam włożyć tak mnie wkurzała sama przejażdżka nią "na sucho" po mieszkaniu. Zresztą nawet jak wejdziecie na olx to jest mnóstwo ogłoszeń, że sprzedam wózek 3w1 stan idealny, spacerówka używana 1-2 m-ce. Są to jeszcze wózki na gwarancji więc to już daje do myślenia czemu kobiety je sprzedają? Bo okazały się niepraktyczne. A więc patrząc na moje doświadczenie polecam wózki 2w1. Gondola i ewentualnie nosidełko-fotelik. A jak dziecko wyrośnie a mieszkacie w mieście i będziecie musiały radzić sobie z krawężnikami, schodami i nieraz będziecie musiały tachać wózek z dzieckiem to później kupicie sobie typową, fajną, lekką spacerówkę. Teraz te spacerówki są takie ładne, praktyczne i stosunkowo niedrogie. Ja akurat spacerówkę mam większą ale to wynika z tego, że chciałam z pompowanymi kołami bo teren wokół nas nierówny a my dużo spacerowaliśmy nie po chodnikach. Niestety nasza spacerówka jest dość ciężka i zajmuje dużo miejsca w samochodzie ale później na takie szybkie wypady kupiłam zwykłą "parasolke" która zawsze była w aucie. Plus naszej spacerówki jest taki, że teraz wystarczy do niej dokupić tylko gondole i nie ukrywam, że w zamyśle mieliśmy drugie dziecko więc stąd też taki wybór spacerówki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli decydujecie się na zestaw 3w1 lub 4w1 to bardzo zwracajcie uwagę na fotelik. Czy to rzeczywiście jest fotelik samochodowy z atestami i najlepiej pieciopunktowymi pasami, czy tylko nosidełko, które owszem da się zamontować w samochodzie, ale nie zapewnia dziecku bezpieczeństwa.
Nas na to uczulali na warsztatach "bezpieczny maluch" jak byłam w pierwszej ciąży

Odnośnik do komentarza

Uważajcie na te wózki 3 w1. Sprawdzające fotelik bo prawie wszystkich przypadkach jest on po prostu nosidełkiem ładnie dobranym wizualnie do wózka bez żadnych atestow. Poczytajcie na stronie osiemgwiazdek o fotelikach.

My mamy wózek Jedo 2w1. Długo używałam spacerówki, sprawdziła mi się. Do fotelika maxi cosi bez problemu dobrałam adaptery :)

U nas jak się potwierdzi ze dziewczynka to w zasadzie wszystko mamy. Choć na pewno dokupie jakieś ciuszki bo są piękne :)
Z kosmetyków używamy tylko płyn do kąpieli, olejek z migdalow do ciała. Pieluszki wielorazowe musze dokupic bo nie mam takich new non i to chyba tyle z wyprawki.
No nie licząc oczywiście rzeczy dla mnie jak podkłady, podpaski i te inne cudowności ;d

Odnośnik do komentarza

Cześć Jola AN. Ty też niedawno dołączyłaś :-) Jak przeczytałam twój pierwszy wpis to pomyślałam, że to o mnie. Też mam termin na 18 lipca z OM, natomiast z usg 12 lipca. 2 stycznia miałam usg prenatalne. Z wyprawką też czekam do kwiecień/ maj. Mam sporo rzeczy po córce. Jak będzie chłopiec to dokupię ciuszki. Na usg pani doktor powiedziała, że jest duża szansa, że będzie chłopiec. Dla mnie pleć nie ma znaczenia, mimo że mam córkę. Wiadomo najważniejsze, żeby zdrowe. Dla dziewczynki mam już imię wybrane, a dla chłopca jeszcze nie :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...