Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, że jestem w szoku z tymi terminami bo ja jak dzwoniłam do endokrynologa to owszem pierwotnie termin podała mi za rok ale jak powiedziałam, że jestem w ciąży to na wizytę czekałam 7 dni.
Ogólnie ja nadal się męczę z przeziębieniem, jednak domowe sposoby pomagały tylko na chwilę, poszłam więc dzisiaj do lekarza i okazało się, że mam zatoki zawalone . Ogólnie od 3 dni strasznie bolała mnie głowa i przez chwilę pomyślałam o tych zatokach ale nie mam żadnego kataru i to jakoś mnie zmyliło. Dostałam tabletki a jeżeli one nic nie pomogą to mam przyjść na wizytę kontrolną i najwyżej lekarz wdroży antybiotyk. Mam nadzieję, że jednak nie będzie on potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wiecie dziewczyny ale jest zapis prawny ze konieta w ciąży nie czeka w kolejce do specjalisty. Musi dostać termin do 7 dni, wiec takie zbywanie nie jest zgodne z prawem. Ale jak widać rzeczywistość wyglada inaczej..

Ja tez nie wiem co robić z tymi prenatalnym. W piątek mam usg w luxmedzie, mam nadzieje ze mały urósł i uda się zrobić to badanie. Za tydzień mam prywatnie usg+pappa ale nie wiem czy to usg różni się czymś od tego które będę miała w luxie z abonamentu. Korzysta któraś z was z tego ?

Odnośnik do komentarza

Te przywileje, o których pisze Ol wynikają z ustawy za życiem i ja je znam, i tak jak wspomniałam wcześniej w moim przypadku były one respektowane. W ciągu 7 dni wizyta u specjalisty była wyznaczona dlatego dziwię się, że Bajka została w ten sposób zbyta i potraktowana.
Poza tym zgodnie z tą ustawą ma się pierwszeństwo mi. in w aptece.

Odnośnik do komentarza

Znam tę ustawę i powołałam się na nią...nie miałam siły się wykłócać i drążyć po takim tekście z jej strony. Grunt, że ta wizyta już pojutrze, bo odebrałam wyniki i mam wyższe TSH znowu. Z tymi kolejkami w aptece to jakoś chyba nie będę wyskakiwać przed szereg póki się dobrze czuję i nie wyglądam jak orka, bo ludzie bywają okropni. Kiedyś byłam świadkiem w sklepie jak kobieta w zaawansowanej ciąży z małym dzieckiem w wózku została obrażona i potraktowana jak śmieć bo chciała mieć pierwszeństwo w tej specjalnej kasie, a miała tylko mały koszyk zakupów. Dopiero kasjerska interweniowała i kazała ją przepuścić, ale ludzie by ją zjedli. Jak widać niektórzy kultury z domu nie wynieśli. Tak samo niby jest pierwszeństwo w kolejce do gabinetu, ale w praktyce raczej nie działa. Moja koleżanka wygląda bardzo młodo i będąc w widocznej ciąży, czekając do lekarza, źle się poczuła i poprosiła ludzi by ją wpuścili (nawet nie wpychając się w kolejkę od początku). Została wyzwana od roszczeniowych gówniar przez kilka starszych i "schorowanych" pań.

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie! Śledzę was od początku ale tak jakoś postanowiłam ze dołączę po badaniach genetycznych więc jestem. właśnie wróciliśmy z usg, wszystkie wskaźniki w normie, test pappa ok, ryzyko wszystkich trzech trisomii niskie.
Termin z usg wychodzi 13 lipca a z OM 18 lipca
Poza tym dalej mam mdłości i nie mogę się doczekać kiedy poprawi mi się samopoczucie.

Ps. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dziewczyny w tym Nowy Roku :)
Ja dziś byłam u genetyka omówić wyniki testu papa. Na szczęście wszystko ok, maleństwo zdrowe :) już zapisałam się na kolejne badanie w 22 tygodniu.
Przy okazji chciałam się zarejestrować do poradni diabetologicznej, a pani taka miła, że zapisała mnie już na dziś :) Stwierdziła, że po co specjalnie będę znów przyjeżdżała. No w szoku byłam, że tak wszystko szybko poszło. Dostałam glukometr i dietę. Oby pomogła i obyło się bez insuliny.
Wizytę u swojego ginekologa mam już w piątek i jestem ciekawa czy już będzie widział kto mieszka w brzuszku :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Jola witamy z nami :-)Z przywilejem pierwszeństwa w ciąży jest różnie ... u mnie w przychodni jak pielegniarka czy lekarka widzi kobietę w ciąży to od razu każe wchodzić do gabinetu. Często ktoś się kłóci ale jak osoba nie przepusci kobiety w ciąży to wchodzi do gabinetu i zaraz wychodzi bo lekarka kazała ciężarnej wejść najpierw...:-)ja dziś jakaś zgage mam....brzuch mi wydęło. Za oknem pogoda kiepska nie chce się wychodzić. Dziś jakiegoś lenia złapałam.

Odnośnik do komentarza

Witaj Jola :)
Ja stwierdziłam, że do diabetologa mogę miesiąc poczekać, bo tylko na czczo miałam cukier podwyższony a test obiążenia był w normie.
W 10 tc byłam na wizycie u endokrynologa, w kolejce czekałam ponad 7 godzin bo spore opóźnienie było, jak ktoś miał wejść bez kolejki to była fala hejtu, ja stwierdziłam, że wytrzymam. Teraz mam wizytę w lutym i bez żadnych skrupułów będę korzystała ze swoich przywilejów :)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ogzu30509wp7o.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hpol6sjecv.png
https://www.suwaczki.com/tickers/860iwn15tpm52fry.png

Odnośnik do komentarza

Bajka: Oj przykro mi, że tak zostałaś potraktowana.

U mnie dzisiaj kolejna wizyta u lekarza prowadzącego była. Potwierdził, że małe ma 2 rączki, 2 nóżki i po 5 paluszków u każdej z rączek. Myślałam, że jak przyniosłam świeżutkie usg prenatalne to tak słabo będzie mi usg robił i się zdziwiłam, pokazał serce, pęcherz, przebadał wszystko. Zdziwiłam się, bo Małe w ciagu tygodnia 1,3 cm urosło. Już ma 5,92 cm :). Wszystkie parametry w normie.
Troszkę ja mam słabe wyniki i muszę kolejne badania zrobić.

Co do pierwszeństwa kobiety w ciąży lub z małym dzieckiem - pamiętam jak z 6 miesięcznym niemowlakiem czekaliśmy na pobranie krwi - młody płakał, ale nikt przepuścić nie chciał - w końcu Mąż wział go na spacer a ja czekałam w kolejce. Po tym incydencie jeżeli była tylko informacja, że mam pierwszeństwo - korzystałam, pomimo że np mogłam poradzic sobie inaczej.
A będąc w ciąży zawsze mi się chciało śmiać jak stawałam się "niewidzialna" w kolejkach, autobusach itp. :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, Szczęśliwego Nowego Roku oby ten rok był dla nas jeszcze lepszy niż poprzedni :) i oczywiście życzę Wam wszystkim spokojnej ciąży i zdrowych maluszków.
Dziś też mam USG prenatalne, stres ogromny. Dziewczyny pytałyście ile kosztuje test Pappa, w klinice do ktorej chodzę kosztuje 400 zł.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny mam pytanie czy wy tez tak macie ?

Od paru dni to co się ze mną dzieje to jakaś masakra :/ kompletnie nie mam siły na nic. Wykonanie jakiś podstawowych czynności graniczy z cudem. Taka jestem zmęczona, boli mnie głowa mam zawroty. Ja rozumiem ze ciąża ale ze aż tak? Nawet nie mam siły stać przed lusterkiem żeby się pomalować a wczoraj przespałam cały dZien :( myślałam ze z końcem 12 tyg będzie lepiej a tutaj może już nie ma wymiotów ale ten brak siły mnie dobija..

Odnośnik do komentarza

Ol ja zarówno w pierwszej jak i w obecnej ciąży pierwszy trymestr przeszłam rewelacyjne a drugi to było nieporozumienie. Wówczas zachorowałam, miałam słabe wyniki, brzuch mi się stawiał. I teraz jest podobnie weszłam w drugi trymestr i znowu choroba, ledwo żyje, ból głowy, ucha i wszystkich mięśni. Także drugi trymestr nie zawsze oznacza super samopoczucie
A robiłaś może w ostatnim czasie badania krwi? Może masz niską hemoglobinę i wymagasz zwiększonej dawki żelaza?

Odnośnik do komentarza

Badania krwi robiłam tylko na początku ciąży i wszystko było Ok. Dzisiaj mam wizytę to skonsultuje to z lekarzem. Ech, masakra jakaś, może nigdy nie byłam jakimś wulkanem energi ale nigdy tez mie byłam taka zmęczona..a może racEj wycieńczona, niewyspana.. a śpię naprawdę bardzo dużo..

Odnośnik do komentarza

Jak tak czytam, jak kobiety w ciąży są traktowane, to mi się w głowie nie mieści. Mnie jak na razie nic takiego nie spotkało. Nie muszę się dopominać o badania itp. Lekarz sam mi zleca i sie zastanawia co mi tu jeszcze dopisać 'jak już mnie będą kuli'. Co prawda puki brzucha nie widać to nie wpycham się w kolejki, zatem może i mnie to czeka na późniejszym etapie.

Odnośnik do komentarza

Ol to myślę, że warto zrobić aktualne badania krwi bo może w nich znajdziesz odpowiedź skąd bierze się Twoje słabe samopoczucie. Ja w pierwszej ciąży jak miałam niski poziom hemoglobiny to też źle się czułam, nie miałam na nic siły, brakowało mi energii i dosłownie chęci do życia. To było właśnie w drugim trymestrze i wówczas tak jak wspomniałam wcześniej lekarz przepisał mi żelazo.

Odnośnik do komentarza

Hej. Wszystkiegi dobregi w Nowym roku. U mnie samopoczucie w kratke wczoraj bylo nawet dobrze lekkie mdlosci a dzisiaj od rana to jakas masakra....wymiotowalam juz 2 razy i mega mi słabo. Zarqz musze po młodego do przedszkola jechac a kompletnie nie mam sily. Badania prenetalne mam za 1.5 tygodnia odliczam z niecierpliwoscia....powodzenia na badaniach dla reszty

https://www.suwaczek.pl/cache/53f270dbc2.png

Odnośnik do komentarza

Ja w nocy nie mogłam spać i rano mąż zawiózł syna do szkoły a ja poszłam spać na dwie godziny. Też mnie boli głowa lekarz mówił mi że mam niskie ciśnienie i to dlatego. Pozwolił wypić jedną kawę z mlekiem. I ostatnio mam ciągle katar myślałam że się znów przeziebilam ale to z powodu ciąży bo sluzowka jest bardziej ukrwiona mam psikac solą morską dla dzieci. Też jestem w drugim trymestrze i czasem siły na nic nie mam a czasem nagła wene. Każda z nas inaczej ciążę przechodzi. Mam nadzieję że wszystko się poprawi za niedługo bo podobno drugi trymestr to najlepszy czas ciąży...ja jeszcze tego nie widzę:-))) i w ogóle ta moja druga ciąża jest inna od pierwszej cięższa bardziej męcząca.... ale dla maleństwa wszystko:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...