Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, ze u kazdego co innego się sprawdza jak tak czytam.
U nas sprawdził się leżaczek- bujaczek, ale to chyba bardziej z tego powodu, że mamy do piętrowy i mogłam młodego "gdzieś " po prostu bezpiecznie położyć, dlatego teraz zastanawiam się nad koszem Mojżesza.
Zdecydowanie musiałam dokupować bodziaki, bo zanim dobrze zaczęliśmy zakładać pieluchy to trochę minęło - a to nam siurek gdzieś uciekł, a to krzywo i po 1 h 3 bodziaki były w praniu. Co dla mnie ważne body kopertowe - po prostu białej gorączki dostawałam jak miałam założyć to przez glowę (a głupia takie piękne przez głowę nakupiłam)
Za czasów mojego syna nie było jeszcze szumimisiów, ale za to były takie aplikacje na telefon i sprawdzały się wyśmienicie - teraz na bank kupie szumimisia.
Elektroniczna niańka - nie mieliśmy na początku i szybko kupowaliśmy, teraz mąż już szuka sobie takiej z kamerką.
Wózek - kupiliśmy 2 w 1 plus adaptery, polskiej firmy i powiem szczerze, że źle nie było posłużył nam 2 lata, a potem oddaliśmy dalej w obieg. Co warto rozważyć - to waga wózka i miejsce gdzie się mieszka. Jak kupowaliśmy za pierwszym razem nie zwracałam no to uwagi i odczuł to mój kręgosłup.

Odnośnik do komentarza

Hej.
Ja dzisiaj odebrałam wyniki badan i jedyne co martwi to pH moczy bo wynosi 8. Wiecie może czy to coś poważnego i trzeba isc do lekarza czy można spokojnie czekać do stycznia?
A dziewczyny jak u was z bólem brzucha takim normalnym? Zdarza się wam? Mnie praktycznie codziennie boli. Wczoraj był już tak mocny ze skonczylo się na dwóch nospach :( nie wiem jak sobie z tym radzić i czy to coś ważnego :((

Co do ubrań to ja przez ten brzuch tez już nie wchodze w Zadne spodnie. Chodzę cały czas w sukienkach albo leginsy i długi sweter. Rajstopy kupowałam już większe bo strasznie mnie cisnęły... chce jeszcze poczekać chwile za nim zacznę kupowac typowo ciążowe spodnie itd.. myśle ze znajomi się już domyślają prEz ten brzuch bo może chudzielcem nigdy nie byłam ale brzuchol mam ju pokaźny ...

Odnośnik do komentarza

Ja cały czas chodzę w sukienkach i spódnicach plus luźne golfy, ale szczerze mówiąc nie sądziłam że tak szybko będzie widoczny brzuch, ja w środę zaczynam 12 tydzień. Dobrze że na wadze jeszcze nie widać... podobno od 14 tyg tyje się około 0.5kg tygodniowo (tak wyczytałam w książce ale pewnie jest to sprawa bardzo indywidualna). Dziewczyny czy was tez tak bardzo boli głowa ? Jeszcze pytanko to powtórnych Mam, od kiedy stosowalyscie preparaty na rozstępy ?

Odnośnik do komentarza

Boli brzucha nie mam bardziej ciagniecie i wzdety brzuch. A co do odzieży to na święta kupie sukienke ciążowa a tak to spodnie z pasem tym specjalnym. Ja dziś mam straszny katar i ciagle kicham normalnie ze 20 razy po kolei. I dziś apetyt mi dopisuje bardzo....

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) ja dziś miałam wizytę u lekarza i nie jest dobrze z dzidzia, robił mi usg genetyczne i przezierność karkowa wyszła na górnej granicy normy :( 1,95 podobno do 2 jest norma. Strasznie mnie nastraszył i powiedział, że teraz czekać co badania prenatalne wykażą. Czy któraś z Was też miała taki wysoki wynik? Do tego 19 grudnia to chyba padne na zawał. No i jeszcze wręczył mi skierowanie do diabetologa bo cukier za wysoki po wypiciu glukozy :( jestem załamana.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Pati dokładnie, pomysl o konsultacji z innym lekarzem. Najlepiej jakimś specjalistą. Później ewentualnie możesz się zdecydować na amniopunkcje. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze i pamiętaj, ze to gorna granica normy, ale jednak się mieści jeszcze w normie. Może się okazać, za co mocno trzymam kciuki, ze wszystko jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Dziś do moich objawów dołączyły zawroty głowy, paskudztwo... W pracy poruszam się i robię wszystko z prędkością ślimaka. Brzuch mnie za to nie boli, aż dziwne, spodziewałam się że będzie w związku z przebytą cesarką.
Co do wyprawki to najbardziej przejechałam się na rozmiarowce, wszędzie pisali żeby kupować od razu 62, a tu mój dzidź miał ze 49cm i 62 było na niego za duże ze 2 miesiące. Dlatego też lepiej nie kupować od razu całych stosów ciuchów, nie wiadomo co będzie pasować. Najważniejsze dla nas były: bodziaki koniecznie kopertowe bo takie małe ma słabą szyję i śpiochy/ polspiochy. Na początku bluzeczki/ kaftaniki kompletnie się nie przydały. Czapki na główkę i rękawiczki niedrapki też nie. Pierwsze po co mąż leciał do sklepu to laktator, ale czy się przyda wiadomo dopiero po porodzie. I pampersy ze znacznikiem sikania - na początek niezbędne. Plus rzeczy do pielęgnacji pupy i pepka. I fotelik samochodowy. Dużo tetr. Kocyki. I tyle. A największą wyprawkę to potrzebuje mama ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dydwwujz1.png

Odnośnik do komentarza

Pati2030 a jakie badanie usg "genetyczne?? " miałaś robione jak jeszcze nie miałaś badania prenatalnego 1 trymestru .... Czy się mylę? Jeśli to rutynowa wizyta u lekarza prowadzącego to zauważ, że ginekolodzy maja mniej dokładne sprzęty i tylko wykwalifikowany genetyk powinien stawiać tu diagnozę. Po drugie zauważ, że to są milimetry i jeden mm w dół już robi różnicę(ja np. mam coś ok 1,7mm). Po trzecie zajrzyj na blog mamaginekolog i poczytaj, że nawet w przypadku podwyższonego NT większość dzieci rodzi się zdrowa. Po wtóre kiedyś gdzieś czytałam, że np. w Niemczech normy NT są dużo łagodniejsze a żyją tam ci sami ludzie i rodzą się te same dzieci. Ze spokojem. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Pati tez mi się wydaje ze to za wcześnie na takie teorie. Byłaś na usg prenatalne po 12 tygodniu juz? W którym jesteś tygodniu? Nie bez znaczenia robi się je w takim terminie. A nawet jeśli to jest przecież jeszcze norma. Tez znam sytuacje gdzie było nt za duże a dziecko zdrowe.

Ja nie dostałam skierowania na badania genetyczne bo nie mam wskazań. .. wiec musze zapisać się prywatnie na usg, koszt 250 zł. .. :/ jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza

A już widę, jesteś w 10. Jak dla mnie z tego co słyszałam od lekarzy za wcześnie na takie usg. Najlepiej jak jest skończony 12 czyli 12+.

Kurcze dziewczyny czy któraś z Was cierpi na bezsenność? Od wczoraj jestem na zwolnieniu moglabym sobie pospać do 7 to nie śpię juz od 3. Na początku siku potem kaszel i gardło nie dawały zasnąć. A potem już się rozbudzilam i nos mi się zapchał i po spaniu. Odprowadze core do pkola i chyba padnę.

Odnośnik do komentarza

Pati wynik jest w normie jednak....ale skonsultuj to z innym lekarzem. I nie martw się na zapas bo to też szkodzi.... moja znajoma rodziła teraz w sierpniu i mowila że po teście papa wychodziły jakieś wady dziecka a w rezultacie ich nie było i mówiła mi że testy badania wszystko fajnie bo można wiedzieć ale co ma być to będzie. jak ma być ok to będzie jak coś ma się stać to się stanie nawet jak staniemy na głowie

Odnośnik do komentarza

A jeszcze rozmawialyscie o wyprawce. Ciuchów mam pełno pochomikowane i dla chłopca i dla dziewczynki. U moich rodziców jest magazyn tego wszystkiego :) wiec pewnie kupie tylko jakieś parę ładnych. I też już powoli się rozglądam za chusta. Mam swoją koronkę jeszcze po córce a teraz chce kółkową bo nigdy nie nosiłam w takiej i może jeszcze jakieś cudeńko. No i pieluszki wielorazowee juz też wzdycham do nich. Córkę zaczęłam wielopieluchowac jak miała 6 miesięcy wiec potrzebuje takie dla noworodków. A są takie piękne ze można przepaść :)

Z niezbędnych rzeczy dla mnie był laktator bo na początk u zdarzają się takie nawał ze przynosi ulgę. I maść na brodawki Purelan. No i polecam parasolke do wózka bo rzadko ja widzę u mam i zasłaniają tetra a to bardzo niekorzystne. A przeierz rodzimy latem :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję :)
W czwartek będzie pełny 11 tydzień, też mi się wydawało, że za wcześnie jeszcze na takie badania. W pierwszej ciąży nie miałam skierowania na badania prenatalne to usg genetyczne w 12 tyg robił mi ten sam lekarz w ramach wizyty. Tylko że u synka wyszło ok 1,4 i mówił że test pappa jest zbyteczny bo on nie widzi potrzeby. Tym razem też zaczął pomiary i mu się nie podobają,ucieszył się, że jestem już zapisana na badania prenatalne w szpitalu. Mówił, że tam się wszystko wyjaśni, on ma sprzęt czuły do 84%,myślę że w szpitalu będzie jeszcze bardziej czuły.
Maleństwo ma CRL 4,42 a pomiar przezierności 1,95. Staram się nie stresować, ale do 19 jeszcze tyle dni :(
Dziewczyny, a na wynik badań prenatalnych długo się czeka czy dostajemy na miejscu?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Pati spokojnie, moja koleżanka miała równo 2 czyli nawet więcej i urodziła zdrowe dziecko.

Jeśli chodzi o wózek to jeszcze nic nie oglądałam, jest czas.
Na bezsenność nie cierpię, wręcz odwrotnie, dlatego idę na zwolnienie od piątku, bo zasypiam dosłownie wszędzie. Ostatnio wstałam w nocy siku i zasnęłam na toalecie oparta głową o ścianę. Mąż mnie znalazł tak godzinę później jak się przebudził. Dziś robiłam badanie krwi i moczu, godzina stania w kolejce (prywatnie!), na czczo miałam takie zawroty głowy, że bałam się, że padnę tam.
W ubraniach chodzę tych co przed ciążą jeszcze, ale ja zawsze noszę głównie spódnice i sukienki, więc pewnie długo je ponoszę. W tych bardziej obcisłych widać już lekkie zaokrąglenie, ale dopinam się. Jak miałam wzdęcia jakieś 3 tyg. temu to nosiłam luźniejsze ciuchy. Myślę, że jak brzuch będzie rosnąć to będę kupować takie uniwersalne ubrania, które są na tyle rozciągliwe, że można je nosić w ciąży i po ciąży. Szkoda mi trochę kasy na typowo ciążowe ubrania, które tylko kilka miesięcy ponoszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...