Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Ja poprzednią ciążę przeszlam książkowo,nie wzięłam nawet jednej witaminy,lekarz z uwagi na poorzednie poronienia wpisał mi luteine Ale nie wzięłam ani jednej tabletki. Stwierdziłam że jak ma być To będzie .. I urodziłam zdrowego synka o czasie. Do tej ciąży podchodzę tak samo ,niech się dzieje wola Boża:) Lekarz stwierdził że jest to typowa szkoła anglosaska .Z objawów jakie mam w tej chwili to ogromny ból piersi,masakra ..ostatnio chciałam pobiegać i powiem szczerze że nie byłam w stanie:(( przez ten ból

Odnośnik do komentarza

Gonia witamy :)
Pati ja jeszcze nie robiłam żadnych badań.
Barcia widzę, że jesteś aktywną kobietą. Ja jakoś nigdy nie mogłam przemuc się do biegania co najwyżej w grę wchodzą spacery. W pierwszej ciąży bardzo dużo spacerowałam ze względu na tą cukrzycę ciążową.

Odnośnik do komentarza

Ol66, Gonią witamy :)

Właśnie miałam pytać jak z Waszą aktywnością w ciąży :)
Przed pierwszą ciążą byłam bardzo aktywna, dwa miesiące przed zajściem przebieglam maraton i planowałam być aktywna w ciąży ale oblecial mnie taki strach ze coś się stanie z dzidziusiem ze przebimbalam całą ciążę...
W sumie niepotrzebnie bo przecież jak ciąża przebiega prawidłowo to można robić prawue wszystko co dotychczas tylko z mniejszą intensywnoscia.
Teraz nadal jeżdżę do pracy na rowerze, planuje też siłowie i lekkie bieganie.

Dziewczyny a jakie macie podejście do smogu? Uważacie, nie wychodzicie z domu w te najgorsze dni czy w ogóle Was to nie rusza?

Odnośnik do komentarza

Natalia ja póki co kończę na aktywnościach związanych z codziennymi obowiązkami :) praca, żłobek, zakupy, obiad, sprzątanie, zabawa z młodą i nagle brakuje czasu na coś więcej.
Planuję natomiast wrócić do dłuższych spacerów ale to dopiero jak pójdę na chorobowe, wtedy będę miała więcej czasu :)
No właśnie jak długo zamierzacie chodzić do pracy?
A co do smogu, to my mieszkamy w małym mieście więc tutaj problem jest znacznie mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe dziewczyny :)
Z aktywności to tyle, że dwa razy w tygodniu chodzę na basen na aqua aerobik :)
Dziewczyny a jak z waszym apetytem w ciąży? Bo u mnie jak nigdy nie mam apetytu :( robiłam synowi wczoraj imprezę urodzinową i te zapachy strasznie mnie drażnią, mdłości aż mam. W poprzednich ciążach apetyt mi odpisywał. Jak jest u Was?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim :) Ja również będę lipowa mamisia. Termin mam na 23 lipca. Jestem już po wizycie u lekarza ale jeszcze nic nie było widać. Teraz mam w piątek. Jestem od początku na duphastonie z racji poronienia w maju. Mam 2 córeczki . Martwi mnie bolą brzucha takie po bokach do pachwin. Wy też odczuwacie jakieś boleści w brzuchu?

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sq9n73t471hfnn.png

Odnośnik do komentarza

Na smog to raczej nie mamy wpływu :( jedynie jak jest duże zanieczyszczenie to rezygnuje ze spaceru a usta zsaniam szalikiem..chociaż to pewnie i tak nic nie daje. Ja uprawiałam jogę i tez bieganie ale narazie bieganie odpuszczam..chciałabym wrocic do jogi ale nie wiem czy można...podejmę decyzje dopiero po pierwszym usg jak będę wiedzieć ze wszystko jest dobrze..

Odnośnik do komentarza

Mnie bolą jajniki od jakiś 4 dni. Przechodzi jak poleze ale nie zawsze. Najbardziej boli jak się zmęczenie, zdenerwuje i na wieczór. Nie wiem od tego to zależy.Teraz dochodzi ból w krzyżach i tez się trochę denerwuje czy wszystko dobrze :( jutro idę zrobić kontrolna betę..

Odnośnik do komentarza

Lenka, ja też planuje siłownię i marszobiegi na l4 bo teraz nie mam czasu na wszystko. Teraz na szczęście dojeżdżam do pracy rowerem i to mnie ratuje bo praca siedząca mnie wykańcza.

Na L4 planuje pójść w miarę szybko, pracuje w banku w back office, wiec i dokumenty i pudła dzwigamy no i praca tez stresująca jak to w korpo. Wiec myślałam od 3 miesiąca zacząć L4, chyba że się będę jeszcze super czuła. Ale pamiętam jaka byłam padnięta w pierwszej ciąży w tym okresie i teraz nie wyobrażam sobie pracować 8 godzin, zajmować się córka, robić obiady bo padalabym na twarz juz o 20.

Naprawdę u Was w mniejszym mieście jest mniejszy smog? Ja teraz mieszkam w Łodzi i nie narzekam na powietrze, nawet wskaźniki dla Łodzi nie są takie tragiczne. Ale do ślubu mieszkałam w miejscowości tuż obok Łodzi i pamiętam jak wracałam z uczelni zima, wieczorem to nie dało się oddychać tak nakopcone było. W mniejszych miastach jest jednak więcej domków jednorodzinnych niż blokowisk a to te przydomowe piece bardzo zanieczyszczaja.

Pati apetyt mam chyba jak normalnie, ja zawsze dużo jem :D na szczęście nie ciagnie mnie do słodyczy wcale. Ale przyjdzie pewnie moment, ze odrzuci mnie od wszystkiego co zdrowe, zielone i pełnoziarniste a tak w sumie jem na codzień.

Emilaw, witamy :)
Co to bólu to ja odczuwałam do niedawna taki jak miesiączkowy, teraz już mi przeszło.

Ol, jutro u Was działają laboratoria? U nas nie wiec idę na betę we wtorek.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy do którego lekarza idziesz i w jakich godzinach przyjmuje. Może tylko dwa razy zdarzyło mi się ze podczas normalnej wizyty (nie w ciąży) lekarz nie miał usg w gabinecie. Ja na pierwszej wizycie u ginekologa w luxmedzie byłam w zeszłym tygodniu ale lekarz stwierdził ze to za wczesnie żeby robić usg, kazał mi tylko powtórzyć betę a na usg umówić się na początek grudnia. Wtedy tez kazał mi się umówić i na usg i na wizytę prowadzenie ciąży. Tak to zazwyczaj umawiałam się tylko na na normalna wizytę i na niej robiono mi usg :)

Odnośnik do komentarza

Natalia ja mieszkam na osiedlu nowych bloków i nowych domków jednorodzinnych, które mają w większości ogrzewanie gazowe więc tego smogu nie odczuwam, a w starą część miasta rzadko chodzę zazwyczaj jak muszę coś załatwić. Ogólnie nie narzekam na naszą okolice.
Co do samopoczucia to absolutnie nie odczuwam ciąży, raptem 2 razy delikatnie mnie zemdliło. Ogólnie apetyt bez zmian, nawet senności za bardzo nie odczuwam jak to miało miejsce w pierwszej ciąży.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, dołączyłam do Was ponieważ też podejrzewam ciąże ale mam obawy przed zrobieniem testu ciążowego, pod koniec września poroniłam dokładnie 29 do tej pory nie mam jeszcze okresu. Boje się zrobić test dlatego, że ostatnim razem zrobiłam i niestety zaczęłam plamić a po tygodniu dostałam krwotoku i poroniłam później stwierdziłam, że moze za wcześnie zrobilam test i martwiłam się oby wszystko było dobrze. Strasznie to przeżyłam psychicznie i fizycznie. Trzymam kciuki za Was :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...