Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia 89

Asia czek może faktycznie jakąś infejcja. Wysajw mi sie , ze kolir śluzu chyba nie ma tu nic do rzeczy, plamienia to co innego. Nie stresu się na zapas! Domyślam się ze to trudne przy Twoich wcześniejszych przeżyciach.
Bracia, slucha lekarza, ma doświadczenie :)
Ja nie byłam na wizycie jeszcze bo u mnie to bardzo wczesna ciąża. Czekam właśnie żeby odebrać kolejny wynik bety. Do lekarza chodzę do lux-medu bo z pracy mamy zapewniony pakiet. W pierwszej ciąży miałam super lekarza ze szpitala gdzie rodziłam, na NFZ ale tam siedziało się pół dnia w poczekalni.
Planuje wizyte po 19. 11, żeby lekarz juz mógł coś powiedzieć czy potwierdzic.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Ja dziś po wizycie, 5t6d, na usg widoczny pęcherzyk ciążowy a pęcherzykiem zoltkowym, liczyłam bardziej na widoczny zarodek ale lekarka kazała sie nie martwic, pokazywała ze wydaje jej się ze w rogu coś się już dzieje ale ze ja panikara po poronieniu to kazała przyjść w środę na szybkie usg, także do środy pewnie będzie się mega dluzylo, chociaż z drugiej strony w ciąży która poronilam widziałam 2 razy serduszko także to tez nie ma reguły :/ ogólnie objawy ciążowe juz mi od jakiegoś czasu dokuczają. Mdłości mam całymi dniami ale na szczęście bez wymiotów, mega senna jestem od godziny 14 ledwo funkcjonuje i ból piersi się zaczął ale to dobrze wole czuć objawy niż nic nie mieć :)

Aniołek 8tc - 31.08.2018r.
https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjoqkrxh0in.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k7dd6tv02.png

Odnośnik do komentarza

Ja też chodzę prywatnie, mam pakiet z medicover w pracy. Ja kolejną wizytę mam 20.11. mam nadzieję że lekarz coś więcej mi powie bo teraz za dużo nie chciał mówić, czeka czy wszystko się będzie dobrze rozwijało. Mam ogromną nadzieję że tym razem będzie dobrze :) Kazał mi się skupić na tych dwóch tygodniach do następnej wizyty. W domu mam synka w poniedziałek kończy 4 latka :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpfcemzzvz.png
https://www.suwaczki.com/tickers/1usai09k65aasa5f.png

Odnośnik do komentarza

Ja 15.11 mam umówioną wizytę na NFZ, idę na odczytanie cytologii i przy okazji powiem o ciąży. Jednak nie zdecyduje się na prowadzenie ciąży na NFZ bo nie mam zaufania do lekarzy z naszej przychodni. 28.11 mam umówioną wizytę prywatnie i tam założę kartę ciąży.
Poprzednią ciąże jeździłam
do lekarza do innej miejscowości na NFZ, cudowny człowiek i pełen profesjonalizm ale niestety teraz przyjmuje tylko raz w tygodniu i bardzo trudno się do niego dostać.
Tak jak wspomniałam w domu mam już dwuletnią córeczkę.

Odnośnik do komentarza

Widzę że jest nas coraz więcej;)))) Wszystkie praktycznie jesteśmy w tym samym okresie ciąży .Ja jak wpisuje datę ostatniej miesiączki wychodzi mi 28 czerwiec,ale po ostatnim usg wszystko wskazuje na lipiec;) A wy kiedy mialyscie ostatni @ u mnie to 19 wrzesień ,przy cyklach 30 dniowych.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam ostatnia @ 7.10 przy cyklach 31 dni. Mój wtnik bety to 125 po 3 dniach z początkowej 41,1. Przyrost niby w normie bo ponad 200% w ciągu 72 godzin ale jakoś tak martwię się tymi niskimi wartościami. Powtórzę betę ostatecznie we wtorek.

Asiaczek a ty badałas wartości beta hcg?

Wczoraj strasznie bolaly mnie wszystkie mięśnie a już w szczególności plecy, pośladki i nogi. No czułam się jakby mnie ktoś pobił. Dzisiaj na szczęście lepiej.

Odnośnik do komentarza

Marmolit ja w pierwszej ciąży też miałam cukrzycę ciążową i pewnie w tej też będę miała. Cukrzyca w ciąży to duże wyrzeczenia i samokontrola. Mnie udało się uniknąć insuliny bo bardzo rygorystycznie przestrzegałam wszystkich zaleceń dietetyczki choć czasami było to naprawdę bardzo trudne...
Rodziłam naturalnie.
Dziewczyny we wszystkich nas jest sporo obaw i niepokoju bo składają się na to nasze doświadczenia. Jednak mocno wierzę, że w takim (bądź większym) składzie uda nam się przejść ciąże w zdrowiu i dobrym nastroju, i będziemy dla siebie tutaj dużym wsparciem :)

Odnośnik do komentarza

Zachodząc w drugą ciąże liczyłam się z cukrzycą ale naprawdę nie sądziłam, że może ona być już na tak wczesnym etapie. No nic zobaczymy jakie będziemy miały wyniki, a później będziemy działać :)
Póki co czekam na pierwszą wizytę u ginekologa żeby zobaczyć czy wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ciesze się ze mogę do Was dołączyć.
Jest to moja pierwsza ciąża wiec mam mnóstwo pytań i obaw. Może ktoś bardziej doświadczony może podzielić się wiedza na co na początku uważać, na co zwracać uwagę, kiedy wykonywać usg itd : ) byłabym wdzięczna. : )

Odnośnik do komentarza

Ol w sumie trudno jednoznacznie powiedzieć na co trzeba uważać. To wszystko zależy od Twojego samopoczucia, jeżeli nic Tobie nie doskwiera to prowadź normalny tryb życia. O banałach typu bierz kwas foliowy, unikaj sytuacji stresowych, nie dźwigaj znacznych ciężarów i jedz zdrowo to pewnie sama wiesz :)
A co do usg, jeżeli nic niepokojącego się nie dzieje to chyba pierwsze najlepiej wykonać pomiędzy 7-8 tc żeby lekarz mógł powiedzieć jakieś konkrety i żebyś mogła usłyszeć serduszko dzidzi :)
Z biegiem kolejnych miesięcy ciąży jest już więcej tematów do rozmów i wymiana doświadczeń jak sobie radzić z różnymi bolączkami. Wówczas na pewno będziemy Tobie i sobie nawzajem służyć pomocą :) no jedynie, że masz jakieś konkretne pytania to śmiało je zadawaj :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...