Skocz do zawartości
Forum

Inhalacje u roczniaka


Gość Mamaa25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!
Ostatnio kupiłam nebulizator controly pneumatic pro dla mojego rocznego synka. Myślicie, że mogę zacząć w tym wieku już inhalacje? Maluch ma problemy z górnymi drogami oddechowymi, z krtanią a lekarz podejrzewa astmę. Sama miałam ciężką astmę i alergię w dzieciństwie, też przez to przechodziłam i boje się ,że mały ma to po mnie. Taki inhalator to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

gratuluję zakupu nebulizatora pneumatycznego Controly. Nie da się ukryć, że pediatrzy coraz częściej polecają swoim pacjentom nebulizatory zgodne z rekomendacjami odnoszącymi się do przewlekłego leczenia inhalacyjnego dzieci w wieku poniżej 4 lat. Spośród wielu dostępnych urządzeń najważniejsze z perspektywy rodziców będą następujące cechy nebulizatorów:
1. Możliwość nebulizacji większości popularnych leków
2. Cicha praca - szczególne jeżeli przypadłością naszego dziecka jest astma, bądź nawracające infekcje prowadzące do duszności, zdarza się, że atak występuje w środku nocy. Słychać, że dziecko ma trudności w oddychaniu, rzęzi, charczy. Nie ma wówczas konieczności wybudzania go, wystarczy szybka inhalacja podczas snu, dzięki której oddech wróci do normy.
3. Bezpieczeństwo! - zwróćmy uwagę, że nie wszystkie urządzenia pozwalają na nebulizację leków bez zmian ich właściwości. Popularne nebulizatory pneumatyczno-tłokowe na przykład oziębiają substancję, zaś nebulizatory ultradźwiękowe podgrzewają ją.
4. Mobilność
5. Dodatkowo pamiętajmy o stosunku prędkości nebulizacji do wielkość depozycji substancji aktywnej w płucach - pozwoli nam to określić realną efektywność urządzenia.

Zachęcam do zapoznania się z filmem, w którym dowiedzą się Państwo, jak poprawnie przeprowadzić nebulizację (na filmie przedstawiono nebulizator membranowy, jednak technika nebulizacji w przypadku nebulizatorów pneumatycznych jest bardzo podobna):

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

Odnośnik do komentarza
Gość qwertyuiop

#pytaniedohealthin a czym się różnią te wszystkie nebulizatory - membranowe, pneumatyczno-tłokowe i ultradźwiękowe, bo nie bardzo rozumiem? jakie są najlepsze dla małego dziecka (ok. 2 lata). boimy się, że mały nie do końca będzie chciał się inhalować, nawet karmienie potrafia sprawiać kłopoty ;)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
zachęcam do zapoznania się z artykułem https://edukacja.healthin.com/artukuly/porownanie-nebulizatorow.html, gdzie znajdzie Pani porównanie wszystkich wymienionych przez Panią rodzajów nebulizatorów. Aby nebulizacja była skuteczna, należy pamiętać o doborze odpowiedniego aparatu, zgodnie z przeznaczeniem i charakterystyką stosowanych leków oraz zdolności inhalacyjnych samego chorego. Jeżeli cicha praca jest dla Pani najważniejsza, polecam nebulizator membranowo-siateczkowy Air Pro, który jest odrobinę głośniejszy o szeptu (40-50dB) :) Ponadto, w odróżnieniu od nebulizatorów pneumatyczno-tłokowych i ultradźwiękowych, technika membranowa zastosowana w Air Pro sprawia, że właściwości lecznicze popularnych preparatów pozostają niezmienne. Kolejną ważną cechą jest jego mobilność, dzięki czemu może Pani zabrać urządzenie zawsze ze sobą.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin. Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

Odnośnik do komentarza
Gość polinkab

tez poszukuje odpowiedniego nebulizatora dla mojej córeczki, pożyczyłam od siostry jej sprzet bo małej zalecił lekarz nebulizacje i niesteyty tak się bała tego urządzeia że nic z tego nie wyszło, znów coś pokasłuje i chcę już kupić własny sprzęt

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
zdarza się, że nieodpowiednio dobrana substancja lecznicza do nebulizacji może powodować zapchanie urządzenia. Jeśli nebulizator przestał działać i nie wydziela się para, to właśnie może wskazywać na zapchanie membrany nebulizatora. W tym celu należy przeprowadzić czyszczenie z użyciem białego octu.
1. Do pojemnika na lek wlej 3-6 ml wody (najlepiej przegotowanej).
2. Dodaj od 2-5 kropli białego octu.
3. Przeprowadź pełną nebulizację.
4. Zdejmij głowicę na lek i umyj ją w ciepłej wodzie poniżej 40 stopni przez ok. 5 minut.
5. Nie puszczaj strumienia wody bezpośrednio na membranę.
6. Pozostaw nebulizator do samoczynnego wyschnięcia.
Jeśli ta metoda nie przyniesie oczekiwanego skutku, warto spróbować drugiej opcji:
1. Odłącz głowicę od korpusu nebulizatora.
2. Umieść głowicę nebulizatora w pojemniku zawierającym 200 ml przegotowanej wody w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni z dodatkiem jednej łyżeczki do herbaty białego octu na okres 3-5 minut.
3. Wyjmij głowicę z roztworu i delikatnie osusz ją z pozostałości roztworu. Proces suszenia powinien być przeprowadzony z dużą ostrożnością. Zaleca się pozostawienie głowicy do samoczynnego osuszenia poprzez zebranie gazikiem niepotrzebnego płynu.
Proszę o informację zwrotną, czy powyższe rady pomogły i czyszczenie nebulizatora przyniosło skutek.
Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania nt. nebulizacji, chorób układu oddechowego czy rodzajów nebulizatorów, zachęcam do dodawania we wpisach hashtagu #pytaniedohealthin.
Chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Ekspert Air Pro

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...