Skocz do zawartości
Forum

8-latek moczy się w nocy


Zani2407

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktoś miał podobny problem, mam 8letniego syna, który odkąd pamiętam dużo moczy się w nocy, epizodami są przerwy kilkutugodniowe kiedy albo wstawal do toalety i dzieki temu miał suche łóżko albo miałam ustawiony budzik i sukcesywnie go budziłam. W wieku 4 lat miał zrobione usg układu moczowego, badanie moczu ok. Operacja stulejki w sierpniu i teraz notorycznie sika do łóżka jest to takie męczące, albo budzę go bo widzę że rusza nogami i zanim się dobudzi wstajac już zaczyna sikac. I co dziwne sika bardzo często potrafi 2-3 nocą się wysikac. Lekarz stwierdził żeby jeszcze raz wybrać się do urologa lub jest to na tle nerwowym, tyle że syn jest dobrym uczniem grzecznym chłopcem, klapsow nie stosujemy dużo rozmawiamy więc nie wiem nie mogłoby na te nerwy wpływać.

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza

Na pewno warto zrobić badania, zwłaszcza te tzw. poszerzone. Dobry urolog powinien podpowiedź jakie badania, żeby zrobić też te ważne, a nie tylko podstawowe. Jednym z takich badań jest dobowa zbiórka moczu. Powinna być też sprawdzona wielkość pęcherza. I pewnie jeszcze kilka istotnych badań się znajdzie, ale to już specjalista powie.
Zobacz też na to forum http://uronef.pl/forum/index.php. Możesz znaleźć właściwy temat albo sama założyć nowy watek. Na pewno będziesz mieć odzew. Tam doświadczeni rodzice pomogą, podpowiedzą.
Zdrowia i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Udało się rozwiązać problem? U nas niestety jest podobnie, ale jest to raczej podłoże psychiczne (wszystkie badania są ok), jesteśmy już zapisani do psychologa. Pani w aptece mi doradziła aby korzystać z podkładów higienicznych [reklama usunięta] i nie zakładać pampersów.

Odnośnik do komentarza

stosujemy ten alarm już kilka miesięcy, poprawa jest, wrto było zacząć chociąż początki cieżkie, ale jakoś się przemogliśmy, ważne że dziecko zobaczyło że jak chce to łóżko może zostać suche, to już było dużo dla psychiki

Odnośnik do komentarza
W dniu 28/1/2020 o 3:26 PM, Gość lovely napisał:

Ja musiałam taki dzienniczek mieć na każdej wizycie u nefrologa, więc to na serio przydatna rzecz, telefon mam zawsze przy sobie, kartki i notatki nie zawsze. Czy ta aplikacja jest darmowa?

Tak, aplikacja suchego poranku jest darmowa. Jest też na stronie do pobrania taki dziennik mikcji. Wiesz, to że mam przy sobie tel to jedno bo lubię mieć wszystko skontrolowane, ale na papierze też wpisuję, żeby zostawić lekarzowi, bo wtedy załącza do dokumentów leczenia dziecka. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/12/2019 o 7:05 PM, Gość irysska napisał:

stosujemy ten alarm już kilka miesięcy, poprawa jest, wrto było zacząć chociąż początki cieżkie, ale jakoś się przemogliśmy, ważne że dziecko zobaczyło że jak chce to łóżko może zostać suche, to już było dużo dla psychiki

Czy ten alarm mogę sama sobie kupić czy po konsultacji z lekarzem? Coraz częściej czytam dobre opinie na temat tego alarmu i chciałabym sama się przekonać, jak się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza

Podkłady to tylko sposób na większy komfort dla moczącego się w nocy dziecka i rodziców którzy nie muszą co rano zmieniać całej pościeli i suszyć łóżka. Ale na pewno warto ten problem rozwiązać a pierwszy krok to na pewno wizyta u lekarza. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...