Skocz do zawartości
Forum

Komputer zawładnął moim synem


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie zabawy w chowanego, podchody czy inne gry terenowe. Uczą nie tylko wspolpracy lecz takze strategii. U mnie to samo. Jak niby zrobi swoje obiwązki to od razu myk do kompa. A jak np. ma szlaban siedzi w tel. Dzis wpadłam na taki pomysl, ze zamienię mu tel na taki stary gdzie nie bedzie miał internetu i zobaczę czy to podziala aby w końcu poprawił oceny ;/..

Odnośnik do komentarza

Lipowa Dolina
Najlepiej byłoby skontaktować się z jakimś psychologiem, komputer moze nawet stać się uzależnieniem

owszem i to wielkim. Jak rozmawiałam z innymi rodzicami nie zdają sobie absolutnie sprawy z zagrożenia :( Smieją się nie raz, że naoglądam się za dużo tv etc. a ja im na to, że dobrze jest to pokazane np. w Sali Samobójców. Uważam, że jest dobrze pokazane jakie mamy teraz czasy, gdy rodzice żyją w swoim świecie i nie maja czasu na zajecie sie swoim synem...
U mnie juz przerabiany był psycholog i detox od kompa. I powtórze po raz kolejny, że to rodzice po 1sze decydują o dostępie do kompa, 2. przede wszystkim poswiecają czas. Czas, to najpiękniejsze co mozemy dać swoim dzieciom. Więc zastanówmy się nad tym w jaki sposób spedzamy go wspolnie z naszymi pociechami. Ok ja rozumiem, że są takie czasy że wszyscy zyjemy w cyfryzacji ale nie zapominajmy, ze one czekaja na nas i chca abysmy z nimi usiedli i zainteresowali się co u nich..

Ku przestrodze innym, kontrolujcie dostęp swoich dzieci do kompów oraz tel. tam też jest net..milego i spokojnego wieczoru.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście dziecko może mieć zainteresowania informatyczne i biegle obsługiwać się komputerem. Jednak jak siedzi przy nim cały czas to na pewno nie po to aby poszerzac swoje zainteresowania.
Moim zdaniem trzeba uważnie obserwować syna pod kontem uzależnienia. W książce ,,Gry i hazard- Uzależnienia dzieci w okresie dorastania" M. Griffiths str. 10-13 są one jasno i dokładnie opisane.
Jeżeli syn przedkłada komputer nade wszystko (lekcje, obowiązki) to jest tutaj mowa o uzależnieniu od komputera. W takim przypadku należy porozmawiać z psychologiem oraz samą pociechą. Ustalić godziny korzystania z komputera w celach rozrywkowych oraz edukacyjnych. Jeżeli to nie skutkuje to założyłabym blokadę na komputer i starała się zastąpić najlepszego ,,przyjaciela" syna jakimiś innymi aktywnościami.

Odnośnik do komentarza

Już bez przesady z tą samorealizacją. Jeśli dziecko spędza więcej czasu przed komputerem niż gdziekolwiek, to jest ewidentnie źle. Psycholog to nie jest zły pomysł. Mojemu bratu bardzo pomogła pani psycholog z Pracowni Psychorozwoju w Warszawie, gdy uzależnił się od komputera. Niby też był taki zdolny, taki cacy, chodził na technika informatyka, mama go tak hołubiła, a okazało się, że na kompie tylko grał, do szkoły albo nie przychodził, albo tam też grał, egzaminów nie zdał i nie jest żadnym informatykiem, tylko się uzależnił. Więc trzeba kontrolować moim zdaniem, co to dziecko robi na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiakasienka

Witam, widzę , że nietyko ja mam problem z dzieckiem pochłoniętym światem wirtualnym.. Od kilku dni szukam jakiegoś sensownego forum w tej tematyce i widzę ,że wielu z Was ma sensowne pomysły. Mój dotyczy 8latka ,który gra w gry dla dorosłych i przez to stał się agresywny i wulgarny. Wiem ,że to przez to ,że sam jest znalazł u nas w domu , mozę też zobaczył jak mój partner w nie gra od czasu do czasu. Pomóżcie jak go od tego oderwać bo robi się coraz gorzej...

Odnośnik do komentarza

Do: Wszystkich czytających post : Komputer zawładnął moim synem i do Kasiakasienka
Witam Was serdecznie, zacznę od tego, że życie dzisiaj bez świata wirtualnego jest niemożliwe, z czego każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę. Dlatego w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zabronić dzieciom lub odciąć je od internetu. Natomiast możemy i musimy kontrolować to jakie strony przeglądają nasze pociechy i w jakie gry grają. Jest to bardzo ważne , ponieważ może spowodować , że dziecko zacznie traktować / mylić świat wirtualny z realnym, a co za tym idzie przekładać zachowania bohaterów gier/bajek na swoje życie. Tak było w przypadku synka Pani (kasiakasienko). Co może Pani teraz zrobić , to oczywiście uniemożliwić dziecku dostęp do gier dla dorosłych. Należy też porozmawiać z partnerem, żeby jeżeli już musi grał, kiedy syna nie ma w domu/ kiedy nie widzi. Na pewno trzeba będzie przeprowadzić z synem rozmowę, w której musi brać udział również Twój partner. Na pewno na początku nie będzie łatwo. Musicie wspólnie nauczyć się wyrażać swoje emocje. Spróbuj z nim porozmawiać : Czy rozumie czy znaczenie wypowiadanych słów ? Dlaczego kopie i bije siostrę ? Czy uważa, że jest to przyjemne? Czy rozumie, że zadaje w ten sposób komuś ból? Dobrze jest oczywiście zwrócić się o pomoc do specjalisty, chociażby do szkolnego pedagoga, który poda Wam pomysły na rodzinne zabawy. Teraz ważne jest, żeby pomimo sprzeciwu syna angażować go w różne zadania domowe, wypełniać mu czas. W przyszłości lepiej sprawdzać oznaczenia na grach i inwestować w gry, które są przeznaczone dla dzieci. Ja osobiście jednak zachęcam do spędzania czasu wolnego aktywnie i oczywiście cała rodziną. Wybierzcie się na rowery, spacer, wycieczkę do lasu. Jeżeli widzisz , że syn potrzebuje rozładować emocje, zapisz go na zajęcia dodatkowe, np judo, karate to pozwoli mu wypełnić czas wolny i zastąpi komputer. Polecam Ci książkę : "W co bawić się z dziećmi?" Marty Bogdanowicz, z której na pewno wybierzesz zabawę ciekawą dla Waszej czwórki:) oraz bardzo fajną serię "Julek i Maja.Misja w czasie" , która będziesz mogła poczytać razem z synem przed snem , a później przedyskutować kwestie poruszone w książeczce. W której poznacie dwójkę dzieci podróżujących po świecie wirtualnym. Ty sama przekonasz się jak tamten świat wygląda oczami dziecka. Gorąco polecam i zachęcam. Miłej lektury :)

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że komputer da się przebić, nawet patrząc po sobie to większość ludzi, którzy pracują przy kompie ma go serdecznie dość i najchętniej by od niego odpoczęło, dzieci jeszcze nie mają takiego przesytu ale wymyślając jakieś aktywności będą zdecydowanie lepsze niż siedzenie przed ekranem

Odnośnik do komentarza
Gość zakręcona13

Odciągnąć młodego od komputera, to trzeba wymyślić coś co go zainteresuje. A to nie łatwe. Ostatnio ogłosiłam soboty i niedziele bez kompa. Organizujemy wycieczki, a miłość do gór, chyba dziedziczna.Ostatnio był Nowy Sącz, zwiedzaliśmy do upadłego, potem kolacja w restauracji Mekong i nasz
syn padł. A jeszcze jedno, nie opłacam mu internetu w komórce.

Odnośnik do komentarza

Znam sześcioletniego chłopca, który był uzależniony od playstation. To było okropne. Nie wychodził z domu, nie jadł, nie spał. Doszło do tego, że mama jego zwolniła się z pracy i dużo z nim wyjeżdżała, po to, aby zapomniał o tv i grach. Ty też powinnaś zrobić coś w kierunku swojego syna. Jeśli nie Ty, to kto? Ja ze swojej strony polecam Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Agnus, gdzie mają specjalną kadrę terapeutów i takie zagadnienia nie są dla nich obce. Ratuj swojego syna, póki jeszcze możesz coś zrobić!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...