Skocz do zawartości
Forum

zespół napięcia mięśniowego


Gość Agnieszka2018

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka2018

witam serdecznie, bardzo proszę o poradę, a mianowicie moja ośmiomiesięczna córeczka zmaga się z zespołem napięcia mięśniowego. Od 3 miesiąca życia Marty jesteśmy pod opieką rehabilitanta właśnie z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego oraz asymetrii ułożeniowej. do tej pory rehabilitacja odbywała się raz w miesiącu gdyż nie było wskazań do częstszych ćwiczeń. Mała robiła niesamowite postępy w wieku pięciu miesięcy zaczęła sprawnie raczkować, w 6 m-cu zaczęła wstawać w łóżeczku i asymetria stawała się coraz mnie widoczna i napięcie mięśniowe było ok aż do minionego tygodnia. Mała bardzo odchyla głowę do tyłu, bardzo mocno zaciska piąstki i chowa paluszki u stóp. jest problem z noszeniem z powodu odchylania głowy i piąstki są zaciśnięte nawet podczas snu i spaceru. Kciuk jest niestety schowany w dłoni lub pokazuje figę albo paluszki zaciśnięte jak do ćwiczenia jogi. Proszę o poradę co mogę zrobić aby pomóc małej. Rehabilitant mówi, że czasem się tak zdarza ale ja jestem bardzo mocno zaniepokojona, że to mogą być jakieś zmiany w układzie nerwowym. Neurolog nie widzi problemu, kiedy poprosiłam o skierowanie na USG przezciemiączkowe to usłyszałam że nie ma takiej potrzeby. zupełnie nie wiem co robić. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...