Skocz do zawartości
Forum

Terapia dla dziecka z autyzmem Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jakie macie doświadczenia z wczesną terapią dzieci z autyzmem? Wg Was kiedy najlepiej zacząć, a kiedy jest "już za późno"? My jesteśmy jeszcze przed diagnozą, ale właściwie już wiele na to wskazuje, że mój syn ma autyzm. I tak się zastanawiam czy z takim 3-latkiem można już zaczynać jakąś terapię w tym kierunku czy jednak to za wcześnie? Jeśli można to może macie jakieś sprawdzone placówki z którymi warto się zapoznać?

Odnośnik do komentarza

Może i masz rację Wiki.
Może za dużo się nasłuchałam, że wymyślam i że temu dziecku nic nie jest i że "wyrośnie z tego". A tutaj jak się okazało, raczej na pewno jest to autyzm. Dlatego wciąż mam jakieś takie obawy czy tymi terapiami nie "zamęczę" dziecka, które ma dopiero 3 lata.
Co do tej metody esdm, z tego co czytałam, jest na tyle świeża i mało przekonująca, żebym chciała z tego korzystać. I nie rozumiem stwierdzenia "idealna dla małych dzieci". Wg kogo jest taka idealna?

Odnośnik do komentarza

Póki co poczekaj spokojnie na diagnozę. Ale ja również uważam, że to nie jest za wcześnie na terapię ;)
Zwykle między 2 a 3 rokiem życia można rozpoznać u dziecka autyzm i wtedy też zacząć już działać w tym kierunku.
A jak już będziesz miała diagnozę to poszukaj wtedy poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jak chcesz, to możesz się również zainteresować placówkami Promitis w Warszawie. Oprócz przedszkola terapeutycznego, mają też różnego rodzaju terapie i zajęcia do zaoferowania. Ale to wszystko powoli. Najpierw diagnoza! ;)

Odnośnik do komentarza

Tak, my chodzimy do przedszkola Promitis.
Początkowo byliśmy w integracyjnym, gdzie indziej. Ale to był tylko stracony czas niestety.
Tutaj mamy 5 dzieci w grupie, a nie jak tam 20. Tutaj terapia indywidualna z dzieckiem jest codziennie, a tam raz była raz w tygodniu. Tutaj są dzieci z autyzmem, a tam zdrowe + dzieci z przeróżnymi zaburzeniami, więc z każdym powinno się pracować inaczej tak naprawdę.
No i też ja bardzo sobie cenię kadrę w promitisie, bo doszkalają się, są zaangażowani, widać że im zależy i że praca jest pasją, a nie przykrym obowiązkiem. Dzieci przecież czują jakie się ma podejście.
Raz w miesiącu organizowana też jest jakaś wycieczka albo inne wydarzenie, więc dzieje się :)
Nie wiem czy jesteście gotowi i czy chcieliście już zaczynać przygodę z przedszkolem. Ale rozważ to ;) A póki co przemyśl opcję terapii tam.

Odnośnik do komentarza

Przy dobrej opiece psychologicznej nawet jak to Asperger to zauważysz pozytywne efekty. Kluczowa kwestia to dobry specjalista. My dość długo szukaliśmy, od jakiegoś czasu córka chodzi do Pani Sylwii, która prowadzi Dom Asa (www.domasa.pl) i mam wrażenie, że te wizyty są tam faktycznie efektywne, jej zachowania się zmieniają, staje się bardziej prospołeczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...