Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a odstawienie antykoncepcji przy pcos


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!
Czy jest w śród nas szczęśliwa mama, która zaszła w ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych przy zespole policystycznych jajników?
Jak długo trwalo abyście zaciazyly? I jak przebiegał ten proces? Oczywiście pytam czy bralyscie jakieś wspomagacze. Ja biorę jedynie Ovarin i nic poza tym. Troszkę sie martwię że może to długo trwać.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem :) brałam belarę dwa lata, odstawiłam w kwietniu, we wrześniu zobaczyłam dwie kreski. Mam stwierdzone pcos ale jak to lekarz stwierdził stan nie jest nie wiem jak zaawansowany i raczej obstawiał że w ciążę uda się po tabletkach zajść. No i się udało :) nie brałam żadnych leków, miesiączkowałam normalnie jak nigdy przed tabletkami.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja odstawilam w lipcu tabletki, w sierpniu dostałam @ taka bardzo obfita. Teraz również ja dostałam ale taka mega dziwna. Przez jakieś 4 dni plamilam na ciemno brązowo. Później zaczęłam plamic na czerwono, taka jasna czerwień. No i przez dwa dni w toalecie widziałam, że coś tam jest ale było tego tak mało, że Wkłdka w zupełności wystarczyła. Trwało to dwa dni i koniec. Kurcze boję się, że znów mi się wszystko rozregulowalo

Odnośnik do komentarza

Ja przy policystycznych jajnikach zaszłam w ciążę jakoś po roku po odstawieniu tabletek? Nie starałam się o dzidzie. Musiałam brać duphaston żeby dostawać okres. W sierpniu przy badaniu ginekolog powiedziała że nie mam wgl owulacji, więc na dziecko nie ma co liczyć, a jajniki są w kiepskim stanie. Mocno się nie przejełam gdyż sama nie byłam gotowa na dziecko i nie myślałam o tym. niespodziewanie zaszłam w ciążę-to już 12 tydzieñ :)

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Andzia

Ja tez PCOS. W pierwszą ciążę zaszłam bez problemu w drugim cyklu po odstawieniu. W kolejną ciążę zajść nie mogę.. po odstawieniu pigulek prawie rok temu fatalne samopoczucie, silne bóle brzucha, zawroty głowy nie mówiąc już o tragicznym trądziku, plamieniach itp itd 😖

Odnośnik do komentarza
W dniu 20/10/2020 o 1:43 AM, Gość Kelly123 napisał:

Witam mam stwierdzone pcos staram sie o dziecko rok czasu i czy kos ma taki problem i ma dzidzusia bo sie martwiee😕

Ja mam stwierdzone jajniki z cechami PCOS prawdopodobnie po 5letnim braniu tabletek antykoncepcyjnych. Teraz staram się od 4 miesięcy o dzidziusia i nie mogę zajść w ciążę. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam pcos. Pierwsza ciąża w pierwszym cyklu po odstawieniu anty 🙂 nie brałam żadnych wspomagaczy.

Druga ciąża, 3 cykle zClostilbegyt ,jeden z Aromkiem i jeden z zastrzykami. Do każdego cyklu miałam dodatkowo zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka plus piłam Miovarian. Bez efektów. W ciążę zaszłam w kolejnym cyklu nie biorąc kompletnie nic, owulacja w 29dc.

Obecna ciąża, w pierwszym cyklu z clo, ale bez zastrzyku i innych suplementów 🙂

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 20/10/2020 o 1:43 AM, Gość Kelly123 napisał:

Witam mam stwierdzone pcos staram sie o dziecko rok czasu i czy kos ma taki problem i ma dzidzusia bo sie martwiee😕

Mam pcos i zajebisty bajzel z hormonami. Mam dwójkę dzieci, trzecie w drodze. 

Na szczęście pcos to nie wyrok. Niestety niektóre zachodzą szybko, a niektóre potrzebują czasu 😞

Trzymam kciuki 🙂

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza

My z mężem staraliśmy się o synka 4 lata, lekarz zasugerował że jak chcemy kolejne dziecko to nie mamy zbyt długo czekać. Córka jest 18 miesięcy młodsza 😁 

Samo leczenie masakra, miesiączkę miałam max 3 razy w roku, dwa pobyty w szpitalu torbiele wielkości paczki zapałek leczenie hormonalne ponad 2 lata metformina, aktywny tryb życia,  Ale najważniejsze udało się.  Także nie warto tracić nadziei. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...