Skocz do zawartości
Forum

Amniopunkcja IMiDz Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ja robiłam amniopunkcję w IMiD w marcu tego roku.
Wygląda to tak, że w poniedziałek rano idzie się do rejestracji głównej w budynku A na parterze (najlepiej pojechać przed 7, bo o 7 już jest niezła kolejka), tam kierują do poradni genetyki na 1 piętro, gdzie uzupełniasz papiery w kolejnej rejestracji, później czekanie w kolejce na genetyka, dokładna rozmowa, wywiad pod katem chorób genetycznych ze strony obydwojga rodziców, analiza badań usg itd.. Później on decyduje czy kierować na amniopunkcję. Trzeba też podpisać, że jest się świadomym ryzyka i masę innych zgód i upoważnień. Ze skierowaniem idzie się do budynku obok i tam już czekanie na badanie. Samo badanie nie boli, a na pewno nie bardziej niż pobranie krwi. Jest wykonywane w sterylnych warunkach, wiec nikt nie będzie mógł wejść razem z Tobą. Mi robił je wspaniały dr Pietrasik w asyście 3 pielęgniarek. Zdecydowałam się na Rapid FISH (koszt chyba 650 zł) i już w środę wieczorem wiedziałam ze mam zdrowego syna, bez zmian na chromosomach 13 18 21 i płciowych. Na dokładny wynik czekałam 2 tygodnie. O wyniku poinformowano mnie telefonicznie, a w wersji papierowej był do odebrania w IMiD lub można było poprosić o wysłanie pocztą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...