Skocz do zawartości
Forum

Co zmniejsza laktację?


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni piję 1 kawę dziennie (całą ciążę i pół roku karmienia jej nie ruszałam). Zauważyłam, że w tym czasie znacznie pogorszyła mi się laktacja. Nie wiem, czy wpłynęła na to bezpośrednio kawa, czy zwyczajnie zbiegło się to w czasie z kolejnym kryzysem, czy może teraz mniej piję i jem i to dlatego...

Czy to, co jemy i pijemy może wpłynąć na pogorszenie laktacji?

Odnośnik do komentarza
Gość przechodzilamto

Tak to prawda, stres może strasznie pogorszyć laktację:/ pamiętam, że jak się tak stresowałam, to nic mi nie pomagało na laktację:/ aż musiałam sięgnąć po środki na laktację i udało się uratować produkcję pokarmu:)

Odnośnik do komentarza
Gość mamiczko

jest tyle mitów dotyczących laktacji, że czasami nie wiadomo już, w co wierzyć:(to prawda niektóre zioła hamują laktację, ale np. w przypadku słodu jęczmiennego można ją bardzo dobrze poprawić, tak samo jak pokrzywa (to składniki dobrych środków na laktację)

Odnośnik do komentarza
Gość bialajasnota

moja babcia mi opowiadała o tym, jak kiedyś robiły takie mieszanki z ziół na laktację i to podobno świetnie działało. Ale teraz to wygodniej sięgnąć właśnie po takie środki na laktację, które w swoim składzie maja właśnie naturalne składniki i zioła, które pobudzają laktację... po co brać jakąś chemię, jak są dobrej jakości saszetki, o których moja poprzedniczka wspomina, bazujące na naturalnych składnikach.

Odnośnik do komentarza
Gość kiciakicia

kiedyś miałam taką starą książkę z najróżniejszymi przepisami i właśnie w niej też był przepis na tego typu mieszanki:)ale masz rację, jak chce się poprawić laktację, to warto sięgnąć po sprawdzone i dobre środki na laktację:)wiem ze swojego przykładu, że stres potrafi zabić nawet świetną laktację, więc jestem pewna, że on zmniejsza laktację

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...