Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Asiolaczek

3- czy 4-latek do przedszkola?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj syn ma w tym roku 3 lata, a jego braciszek ma 1 rok. Postanowilismy z mezem ze w tym roku zostanie w domu a dopiero jako 4 latek pojdzie do przedszkola. Syn mial problemy zeby zalapac sikanie do nocnika, wiec nie chcemy go jeszcze bardziej stresowac teraz i zlapal bardzo dobry kontakt z bratem, bawia sie, przytulaja. Czy dziecko ucierpi na tym ze w tym roku bedzie z braciszkiem sie bawic? Czy ten rok nie ma zbytnio znaczenia? Ja wgl nie chodzilam do przedszkola ,bawilam sie z siostra i nie ucierpialam na tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę by trzylatek ucierpial na niechodzeniu do przedszkola. Jednak warto by mu zapewnić towarzystwo innych dzieci, nie tylko roczniaka. Trzylatki potrzebują zazwyczaj juz kolegów/koleżanek do zabawy, oczywiście nie musi to być cały dzień. Macie jakies inne dzieci w okolicy, z którymi synek mógłby nawiązać pierwsze koleżańskie relacje? Może warto go zapisać na jakieś zajęcia, chociażby po to by przyzwyczaił się do zajęć grupowych i do słuchania innej pani/pana niż rodzice. Takie umiejętności przydadzą się w przyszłości, a zasady panujące w przedszkolu nie będą wtedy dla synka czymś zupełnie nowym.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz widzę, że założyłaś kilka wątków o trzylatku w przedszkolu. Hmmm, zatanawiam się czy na pewno jesteś przekonana do swojej decyzji (tzn. nieposylania dziecka do przedszkola) i nie szukasz jej potwierdzenia. Do tego chyba jestes nieco zmęczona opieka nad dwoma maluchami, co jest jak najbardziej normalne. Może rozważ posłanie dziecka na kilka- kilkanaście godzin w tygodniu do jakiegoś klubu malucha? On pobawi się z innymi i na pewno krzywda mu się nie stanie, a ty troche odsapniesz. Nie obraź się za tę radę :-)

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez caly czas bylam przekonana do swojej decyzji, dopoki znajomi i rodzina nie zaczeli mi mowic ze robie krzywde dziecku, ze przez ten rok to dziecko sie zmarnuje i cofnie sie jego rozwoj. Bylo to dla mnie dziwne przekonania ale wiadomo coraz to wiecej takich uwag i wkoncu sie zaczelam zastanawiać czy aby napewno nie zrobie krzywdy dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...