Skocz do zawartości
Forum

Czerwona plama na szyi i nodze dziecka.


Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka dostała na szyi czerwonej plamki. Podejrzewałam obtarcie od guziczka lub śliniaczka. Początkowo była mała. Starałam się smarować alantanem, a teraz linomagiem. Jednak efektu brak. Na szyi powiększyła się, lekko się łuszczy, czerwieni i dodatkowo wystąpiła równiej w zgięciu kolana. (Załączam zdjęcia). Dodam że skaza wykluczona badaniem z krwi ( mleko plus gluten) . Piła różne rodzaje mlek aptecznych z powodu wysypek nieznanego pochodzenia. Jednak wszystko wróciło do normy a z powodu dobrych wyników przeszłyśmy na normalne mleko modyfikowane. Plamkę ta dostała na mleku na alergię pokarmową więc wykluczam uczulenie na teraźniejsze mleko. Gdzie najlepiej się udać z takimi zmianami ? (8 miesięczne dziecko) i czy można określić mniej więcej co to może być? Jest ona szorstka z wyczuwalnymi granicami. Czerwona. Proszę i odpowiedzi.

monthly_2018_09/czerwona-plama-na-szyi-i-nodze-dziecka_69283.jpg

monthly_2018_09/czerwona-plama-na-szyi-i-nodze-dziecka_69284.jpg

Odnośnik do komentarza

Wie pani co byłam z córką u lekarza pediatry który specjalizuje się w takich sprawach. Stwierdziła AZS , ciężko stwierdzić co uczula córkę, wszystko co może z pokarmów powodować to córka nie spożywa. Przepisała mi maść że sterydem której nie wykupiłam ponieważ najpierw miałam smarować inna i jeżeli pomoże to nie ma potrzeby. Zaczerwienienie zeszło, jedynie widać obramowanie brązowe. Jednak wyskakują jej w różnych miejscach czerwone małe plamki które stają się szorstkie. Mamy myć w Emolium i smarować kremem trojaktywnym z Emolium. Czasem dziecko musi z tego chyba wyrosnąć.

Odnośnik do komentarza

Nasze dziecko ma to samo. Jedna jedyna plamka (10 mm) na pleckach i jedna podłużna ale cienka na szyi. Wygląda podobnie, widać małe pęcherzyki.

Pediatra: alergia - problem w tym że wyeliminowaliśmy wszystko z diety. 

1. dermatolog - łuszczyca

2. i 3. mastocytoza, z tym że pierwszy konował (nie, nie boje się użyć tego słowa nie zlecił nawet żadnych badań. Drugi lekarz owszem to stwierdził ale dostaliśmy skierowanie na badanie krwi i wycinek. Wszystko ok, to nie mastocytoza. W między czasie plamka zniknęła. Ale po dwóch tygodniach się pojawiła znowu. Wygląda jeszcze gorzej. W przyszłym tygodniu zrobimy wymaz w kierunku bakterii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...