Skocz do zawartości
Forum

Proszę o pomoc, niski przyrost bety?


Rekomendowane odpowiedzi

Kobietki słuchajcie potrzebuje porady... Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji. Spóźnia mi się okres 10 dni. Pierwszą betę robilam w piątek i wyszła 260. Kolejne 48 godzin wypadalo w niedzielę i moje laboratorium było nieczynne więc zrobiłam w innym i beta wyszła 266.... Teraz wiem,że badanie trzeba robić cały czas w jednym laboratorium. Dzisiaj a więc gdy kolejne 48 godzin minęło zrobiłam bete i wyszła 416. Już sama nie wiem co o tym sądzić... Dwa ostatnie wyniki są z tego samego laboratorium. Dodam,że cały czas pobolewanie mnie podbrzusze - odkąd spóźnia mi się miesiączka. Czekam na wizytę u ginekologa ale do tego czasu osiwieje.... Nigdy nie byłam w ciąży, mam 24 lata.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka25

Nie łam się kolejnym razem się uda, przyrost minimum powinien wynosić 66%, możesz udać się jeszcze do lekarza by dał Ci Luteine na podtrzymanie ciąży by mogła się jeszcze jakiś czas rozwijać, zresztą uważam iż i tak powinnaś iść skontrolować czy to nie ciąża pozamaciczna. Z doświadczenia wiem że niski przyrost bety równa się poronienie najczesciej powodem jest wada czym dłużej się sztucznie próbuje podtrzymywać to tym gorzej, lepiej odrazu mieć "Z głowy" i wrócić do starań.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i za to,że poświęciłaś mi swoją uwagę i czas. Masz rację, zgadzam się z Tobą. Natura wie co robi jednak wszystko jest dla mnie nowe.. pierwszy raz jestem w ciąży, nigdy nawet nie spóźniał mi się okres. Najbardziej boje się pozamacicznej ciąży, gdyż ból jest naprawdę dokuczliwy, zlokalizowany w lewym punkcie. No i mąż cały weekend latał ze szczęścia...

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka25

Koniecznie to skontroluj zwłaszcza jeśli ból jest bardzo silny. Może to być też ciąża bezzarodkowa w takim przypadku beta też nie przyrasta prawidłowo o zwykłe szybko dochodzi do wczesnego poronienia. Byłam w ciąży bezzarodkowej czy inaczej puste jajo plodowe 2 razy. Nawet nie traktuje tego jak straty dziecka bo zarodka wogole nie było.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka25

Cały czas, ale tego zbytnio nie kojarze z faktem ciąży bezzarodkowej bo mam też dwójkę dzieci i w każdej ciąży bolał mnie na początku brzuch, tak jak na okres. Pierwsza ciaze bezzarodkowa nosiłam długo bo dostałam duphaston na podtrzymanie dopiero po 3 tygodniach lekarz odstawil mi sztuczny progesteron bo stwierdził że nic z tego nie będzie, cały czas plamiłam, przyrost bety był wolny a jak spadł to nie było złudzeń i nie było sensu tego ciągnąć. Był sam pecherzyk. Po 5 dniach zaczęłam ronić, musiałam mieć lyzeczkowanie. Za drugim razem zrobiłam po pozytywnym teście beta hcg i przyrost był nieprawidłowy, na wizycie brak zarodka, nawet nie brałam już leków tylko czekałam, bo kilku dniach zaczęło się poronienie i wszystko ładnie się samo oczyścilo bez zabiegu

Odnośnik do komentarza

Ciąża nie rozwija się prawidłowo, bardzo mi przykro. Czy byłaś już u lekarza na usg jak radziła Paulinka25? Jeśli podejrzewasz ciążę pozamaciczna to powinnaś iść na badanie usg. Może być konieczny zabieg. Jeśli pecherzyk ciążowy znajduje się w jajowodzie a tak zwykle jest przy ciąży przeznaczonej to gdy się powiększy może uszkodzić jajowod i może się tak stać że go stracisz. Idź do lekarza!

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

MamaRobercika,
Idę ale dopiero wizytę mam we wtorek. Także jeszcze 3 dni właściwie... Dodatkowo od ostatniej miesiączki minęło 45 dni. Czytalam,że inne dziewczyny wtedy mialy już bety co najmniej czterocyfrowe. A ja tydzień temu mialam 260 a teraz 497. Nie łudzę się nawet,że wszystko będzie dobrze ale strasznie boje się ewentualnego zabiegu. Ta myśl mnie paraliżuje.

Odnośnik do komentarza

Celem uzupełnienia mojej historii..
Kolejna beta (wczorajsza) wyszła 681. Dzisiaj byłam u ginekologa. Znalazł pęcherzyk ciążowy zagnieżdżony w macicy około 4mm. Ale jego również zaniepokoily tak wolne przyrosty bety. Dopiero 20 sierpnia mam zrobić kolejna. Dostałam Duphaston na podtrzymanie ciąży.Dalej mam pełno wątpliwości. Lekarz ani nie dał mi nadziei,że będzie dobrze ani wprost nie powiedział,że poronie. Stoję w miejscu. ktoś miał taką sytuację?

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję, najważniejsze że nie jest to ciąża pozamacziczna która by zagrażała Twojemu zdrowi a nawet życiu. A dalej no cóż nie znam takich przypadków by skończyło się to dobrze przy nieprawidłowym przyroscie ale pozostaje mieć nadzieję na cud a natura zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to ja też nie słyszałam o happy endach przy takich betach. Tym bardziej,że ciąża wg ostatniej miesiączki wypada na 6 tydzień a lekarz powiedział,że jakby nie widział tych wyników beta to powiedziałby,że to 2 tygodniową ciąża. Pytał się czy na pewno nie pomylilam daty początku miesiączki (oczywiście,że nie bo dostałam akurat w urodziny męża hehe). Lekarz bardzo taktowny, ale też nie ukrywał,że ciąża zatrzymała się na początkowych tygodniach. Chociaż gdyby rzeczywiście tak bylo,że ciąża obumarłaby na samym początku to czy beta by rosła? Przyrosty są bardo malutkie ale jednak są.

Odnośnik do komentarza

Gdyby ciąża obumarła to beta by zaczęła spadać, jednak nie rośnie jak powinna i pęcherzyk jest zdecydowanie za mały jak na 6 tydzień więc pewnie skoro nie jest to ciąża pozamaciczna to jest to puste jajo płodowe. Lekarz poczeka parę tygodni i zleci zabieg chyba że wcześniej sama zacznieś ronić pomimo tabletek. Takie są procedury gdyż on nie może uwierzyć Ci na słowo że miesiączka była wtedy i wtedy, nie powie Ci wprost ale potencjalnie musi Cię podejrzewać o to że chcesz aborcji i dlatego kłamiesz. Więc od dnia pojawienia się pęcherzyka, zrobi kilka badań usg i po około 4 tygodniach jeśli nie pojawi się zarodek zleci Ci zabieg łyżeczkowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...