Skocz do zawartości
Forum

Szybki przyrost beta hcg


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem w 6 tygodniu ciąży :) ostatnia miesiączkę miałam 28 czerwca. W ciążę zaszlam 2 miesiące po poronieniu i teraz trochę się obawiam czy jest napewno wszystko dobrze. Zacznę od tego że nie wiem czy mój przyrost B hcg jest prawidłowy moje wyniki są takie:
25.07-56,46
27.07-127,2
30.07-669,55
6.07-9262, 58
Wczoraj trafiłam do szpitala z lekkim i krótkim brązowym plamienie trwało ono może z godzinę na usg był widoczny tylko pecherzyk ciążowy 4,5mm. Lekarz twierdzi przy becie 9262,59 powinno być widać już zarodek beta odpowiada tygodniowi 7-8tydziej a ja napewno nie jestem jeszcze w 7-8tygodniu. W dodatku boli mnie podbrzusze i plecy bardziej krzyż czy to oznacza coś złego ? Dużo czytałam o zasniad groniastego coś w tym stylu i obawiam się że to to a 11 mam teraz usg którego się strasznie boję

Odnośnik do komentarza

Ciąża bliźniacze nie wydaje mi się no ale fajnie by było :) najgorsze jest to że wczoraj na usg był tylko ten pecherzyk i gin w szpitalu powiedziała żebym poszła w sobotę na usg a akurat na sobotę mam u swojego lekarza no i zobaczyła czy pojawi się już zarodek a dziś rano zadzwoniła do mnie ze szpitala gin o powiedziała żebym jutro przyszla na usg i badanie krwi bo nie możliwe żeby przy tekiej becie nie było widać zarodka. Ja naprawdę nie wiem co mam już o tym myśleć jest przygotowana na najgorsze ale wiem jedno ze jak będą chcieli mnie zostawić w szpitalu na lyzeczkowanie to się nie zgadzam ponieważ nie plamie a w sobotę mam u swojego lekarza usg które będzie robione też w szpitalu i jeżeli wtedy będzie dalej to samo to zdecyduje już z moim lekarzem co dalej

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka25

Pecherzyk może się jeszcze podzielić lub drugi nie został zauważony. Po za tym nie wiem jakie masz normy w laboratorium ale u mnie taki wynik oznacza 6 tydzień.

3 tydzień ciąży: 5,8-71,2
4 tydzień ciąży: 9,5-750
5 tydzień ciąży: 217-7138
6 tydzień ciąży: 158-31 795
7 tydzień ciąży: 3697-163 563
8 tydzień ciąży: 32 065-149 571
9 tydzień ciąży: 63 803-151 410
10 tydzień ciąży: 46 509-186 977
12 tydzień ciąży: 27 832-210 612
14 tydzień ciąży: 13 950-62 530
15 tydzień ciąży: 12 039-70 971
16 tydzień ciąży: 9040-56 451
17 tydzień ciąży: 8175-55 868
18 tydzień ciąży: 8099-58 176
Zarudek też czasem pokazuje się przy większym pecherzyku zwlaszcza jak słaby sprzęt

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka25

przy takich szerokich normach i tak rozległych nie można wogole mówić o nie prawidłowej becie. Jednak pecherzyk jest dość mały i odpowiada 5tc. To zrozumiałe że w 5tc nie widać jeszcze zarodka. Ale beta jak na 5tc już jest za wysoka. Życzę Ci by okazało się że jest to ciąża bliźniacza. Proponuję też byś poczekala z zabiegiem przynajmniej tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jestem po badaniu Usg pecherzyk jest już okrągły a w nim ciałko żółte nie widać jeszcze zarodka. Na usg nic też nie wykazało co może być przyczyną takiego dużego wzrostu B hcg. Dużo czytałam o czym takim jak zasniad groniasty czy coś w tym stylu i wtedy rośnie będą bardzo szybko. Ale lekarz mi nie powiedział że coś takiego u mnie jest. Pecherzyk wskazuję na młodsza ciążę niż z badań B hcg teraz czekam na wyniki i zobaczymy czy ten poziom spada czy rośnie. Mam też nadzieję że jak pojawiło się już ciałko żółte (2 dni temu go nie było) to pojawi się też zarodek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...