Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie boli gardło, kaszel i katar.
ALE gardło boli mnie od niedzieli do teraz (nigdy tak długo nie bolalo mnie przy przeziębieniu) Domowe i bezpieczne sposoby nie pomagały. Byłam dziś w przychodni. Na szczęście żadnych pacjentów więc nie czekałam w poczekalni. Lekarz obejrzał moje gardło. Okazało się, że to nie zwykle przeziębienie a bakterie. Dostałam antybiotyk. Można stosować go w ciąży. Po 1 tabletce czuję poprawę. Więc nawet niby zwykły kaszel trwający dłużej niż zawsze nie koniecznie da się wyleczyć domowymi sposobami.

Odnośnik do komentarza

MiliG
Natt -zdecydowanie.Gdy czuje się że to coś "ponad"typowy ból gardła 2-3dniowy to warto.
Są leki,które w takich przypadkach lepiej brać niż dać infekcji się rozwijać.

Na stan bakteryjny polecam spray do gardla-argentin.mzna stosować w ciąży i w trakcie kp.

Stosowalam i nawet on nie pomagał bo był za słaby. Wcześniej tantum verde. Lekarz powiedział też, żeby gardło wyleczyć trzeba chociaż w nocy oddychać przez nos, żeby błona śluzowa gardła zregenerowala się. A ja mam nos zatkany non stop od niedzieli. Podziwiam dziewczyny, które mają ten nieżyt nosa przez cały czas i jeszcze potrafią funkcjonować.

Na gardło lekarz zlecił jeszcze (bez recepty) faringosept tabl do ssania. Można w ciąży stosować.

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak to nowe forum jest... Szkoda.... Ja i tak mam mało czasu zeby tu zagladac i musiałam kilka stron pominac bo nie miałam szans tego wszystkiego przeczytac. Chodze do pracy, ogarne w domu i już nie mam siły czytać forum chociaż pytań mam mase... Biore teraz wiecej witamin ale i tak zmęczona prawie caly czas chodze. Mnie na szczeście omijaja choroby :)

Odnośnik do komentarza
Gość Sandraaaa

Cześć dziewczyny! Jestem mamą kwietniowej dziewczyny, ale z zeszłego roku :) mam do sprzedania laktator. W zasadzie to laktatory :) Ręczny Canpol NOWY, Lovi Expert elektryczny NOWY, Lovi Expert ręczny NOWY, Canpol elektryczny NOWY I Lovi Protect raz wysterylizowany i raz użyty. Tylko ten ostatni jest rozpakowany, pozostałe nigdy nie otwierane, w oryginalnych opakowaniach. Mam tez różne rzeczy dla maluszków, jeśli coś konkretnego potrzebujecie to pytajcie. Zdjęcia mogę dosłać. Co do ceny, wy zaproponujcie :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie przyszłe mamy :)

Jestem studentką Fizjoterapii na studiach magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przygotowuję pracę magisterską, której celem jest ocena aktywności fizycznej i poziomu stresu u kobiet w ciąży.

Będę bardzo wdzięczna jeśli poświęcicie chwilkę i szczerze odpowiecie na pytania zawarte w ankiecie, którą załączam w linku.
Z góry dziękuje za poświęcony czas. :)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3oZJ9AZ1Bg8eLRtXk53QEfnBNooSX83F_Nmi15EEO1xRNwA/viewform?fbclid=IwAR0lDuxx-ZgQ6uhfv27pJzKy9WLkuYXr2yYXp96wDeXS7ziKWlzhOkof2Xg

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Tak jak pisałyście- faktycznie na nowym forum zrobiło się bardzo aktywnie i ja nadal będę Was zachęcać bo po chwili dezorientacji wszystko staje się jakieś przejrzyste. Na początku bardzo irytował mnie podział na grupy/tematy. W tej chwili bardzo to doceniam i omijam wątki które zwyczajnie mnie nie interesują :)
Faktycznie też jest wątek o wszystkim i o niczym gdzie dzielimy się nawet przepisami ;p ogólnie uważam że na prawde jest fajnie bo intymniej. Poza tym założony jest wątek promocji i dzięki temu dzielimy się newsami o jakichś promocjach w dzieciowych sklepach :D
MadziaB86 - ja kaszel przewlekły miałam kilka tygodni i ostatecznie stwierdzono u mnie astmę. Aktualnie mam super leki dzięki ktorym czuję że żyję i żałuję że tak późno zaczęłam je brać bo w styczniu zaczynam 3 trymestr a jak wiemy wtedy już ciąża zaczyna ciążyć więc najlepszy czas w ciąży męczyłam się bezsennymi nocami ze względu na kaszel i ogólnie strasznym samopoczuciem ze względu na kaszel. Po czasie jak juz zaczęłam kontrolować astmę lekami- rozmawialiśmy z mężem bo zaczęliśmy się bardzo mijać i doszlismy do wniosku ze ten kaszel nas oddalił też bo ja zaczęłam spać w innym pokoju, on w ogóle nie chciał do mnie podchodzić bo ciągle kaszlałam i bał się mnie dotknąć żeby nie pobudzić kaszlu jeszcze bardziej, no i tak o. Więc warto nie bagatelizować takich akcji :) w tej chwili jest cudownie bo noce przesypiam, kaszel jak jest to od razu mam taki lek doraźny ale ogólnie jakość mojego życia się bardzo poprawiła :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...