Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

no u mnie wizyta 130 plus wiadomo badania,a le już większość mam z głowy, na każdej wizycie- badanie ginekologiczne i krótkie usg dla sprawdzenia malucha. a połówkowe dokładniejsze, nie na wizycie tylko oddzielnie się umawiam, choć robi mi moja pani doktor i koszt 220. pewnie też zależy z jakiej części Polski się jest. ja chodzę do lekarza do Płocka.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kgkj1wi5y.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też 130 zł każdorazowa wizyta. Polowkowe 250 zł.
Dziewczyny ja mam pytanie odnośnie kasy za zwolnie lekarskie.
Mialam umowe o prace gdzie mialam podstawę plus prowizje za sprzedaż plus premie raz na kwartał za wykonanie planu. Jestem juz na zwolnieniu lekarskim 3 miesiace. Co miesiąc dostaje inne wynagrodzenie. Myślałam że średnia z jakiegoś okresu jest wartością stała. Bo nie wiem czy mnie w bambuko z kasa nie robią..

Odnośnik do komentarza

Magdalena31jest tosrednia wynagrodzenia z 12mcy.tak chyba wyliczają.i powinno być 100%platne.musisz mieć ciągłość l4i w druku symbol B.

Ewelinastress mam zawsze już wieczorem dzień przed a w dniu wizyty to dzień mi się dłuży i ciągle takie poddenerwowanie jak hmmm przed maturą .zaciśnięty żołądek i stressikowo.
Mimo,że jest też radość ,że moja Iskierkę zobaczę to też troska by było wszystko z Nią dobrze i stąd ten stres.
To norma pewnie u każdej Mamy

Odnośnik do komentarza

MiliG kurde, zawsze chwytałam takie żarty...zrzućmy to na karb ciąży...głowa nie ta...:) na ostatnim usg, jak już wychodzilam, pani dr chyba sypnęła się co do płci, ale kurde pewnosci nie mam! I to mnie dręczy teraz bo chciałabym sie nie nastawiać. Pokazywała mi zdjecia z badania i mówi:"tu ma Pani z tą rączką, jak trzymała..." i potem wydawało mi się, ze się zorientowała, zrobiło jej sie głupio i zmieniła temat. O ile wcześniej miałam przeświadczenie, że w brzuchu bytuje 3 Synek, tak teraz trochę mi się to zaburzyło:( co do stresu na usg-ja już niby miałam dwa razy "połówkowe" Ale będę szła jeszcze raz do znajomej, która jest jednym z najlepszych specjalistów w Polsce i, mimo że na obu poprzednich było wszystko ok, to i tak się stresuje bo wiem, że dopiero teraz moje dzieciątko będzie przebadane jak nigdzie... MadziaB86 powodzenia dzisiaj!!!! :)

Odnośnik do komentarza

Sashimi
MiliG kurde, zawsze chwytałam takie żarty...zrzućmy to na karb ciąży...głowa nie ta...:) na ostatnim usg, jak już wychodzilam, pani dr chyba sypnęła się co do płci, ale kurde pewnosci nie mam! I to mnie dręczy teraz bo chciałabym sie nie nastawiać. Pokazywała mi zdjecia z badania i mówi:"tu ma Pani z tą rączką, jak trzymała..." i potem wydawało mi się, ze się zorientowała, zrobiło jej sie głupio i zmieniła temat. O ile wcześniej miałam przeświadczenie, że w brzuchu bytuje 3 Synek, tak teraz trochę mi się to zaburzyło:( co do stresu na usg-ja już niby miałam dwa razy "połówkowe" Ale będę szła jeszcze raz do znajomej, która jest jednym z najlepszych specjalistów w Polsce i, mimo że na obu poprzednich było wszystko ok, to i tak się stresuje bo wiem, że dopiero teraz moje dzieciątko będzie przebadane jak nigdzie... MadziaB86 powodzenia dzisiaj!!!! :)

ale zobacz, teraz to naprawdę nie wiesz kto w Tobie mieszka :D teraz się nastawiać na żadną opcję nie możesz hehe :)nastawienie jedno, ewentualna wpadka lekarki drugie :P a jakby Ci to doskwierało to dopytaj i się nie stresuj :) u mnie trzecia córka

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kgkj1wi5y.png

Odnośnik do komentarza

Wizyta prywatna w Poznaniu 100 zł. Połówkowe także i jeszcze wszystko mam nagrane na pendrive lub DVD.
To 3 ciąża u tego ginekologa. Wcześniej u niego płaciłam 150 zł za wizytę.

Wynagrodzenie mam różne co miesiąc. Mi coś o uszy obiło się, że liczy się średnią z 6m-cy. Potem wylicza się stawkę dzienną. I jak np w miesiącu są 22dni pracujące to wynagrodzenie jest wyższe; gdy np. 20dni to ciut niższa. Nie jestem pewna na 100%. Jak pracowałam to miałam też różne wynagrodzenie co miesiąc.

Ja stresuje się najbardziej w dniu wizyty aż do przyjazdu do gabinetu (dojeżdżam 60km). Potem jest lepiej.

Odnośnik do komentarza

MadziaB86 powodzenia :)
Marlenk4 mam pytanie co do tego forum czy to wystarczy znać linka i się zalogować i można pisać? Bo jeśli tak to chyba nie o to nam chodzilo tylko żeby było prywatne na zaproszenie i google go nie widziało, wiem że chyba to z parentingu może takie być.
Melduję że druga czerwona sukienka udana także zaspokoilam potrzebę. Namówiłam Mikołaja żeby mi też naszyjnik do niej kupił :D doszły mi też legginsy na których nie widać śladów użycia z allegro z hm mama i są bardzo fajne a dałam z przesyłką około 20 zł :)
Ja właśnie mam zaufanie do mojej pani dr i cieszę się że udało mi się ja przekonać zeby mi zrobiła - chciała mnie wysłać gdzie indziej :) u nas niestety połówkowe około 300 zł kosztuje
Ja na chorobowym skorzystałam bo oprócz podstawy wzięli mi jeszcze średnia z jakichś zleceń i wyszło mi 100 zł więcej podstawy :) tylko że właśnie nie wiem czy tak będzie dokładnie co miesiąc
W grudniu u nas w pracy organizują wigilię firmowa w sumie fajnie będzie pojsc bo ja na L4 już od września jestem.
Daffi dziękuję :) to już będę wiedziec
Cebulka na polowkowych miałaś widok 3d/4d? bo ja będę mieć pewnie w tym samym gabinecie.
EwelinaEwelina oczywiście stresik przed wizytą jest ale i radość że wreszcie zobaczę dzidzię :) no i z zewnątrz wydaje mi się że jestem w miarę spokojna ale podwyzszone ciśnienie na to nie wskazuje :)

Odnośnik do komentarza

U nas też będzie wigilia ale watpie ze mnie zaprosza:) ucieklam od nich tez we wrzesniu a był taki nawal roboty. Ja od poczatku z bolami na luteinie..praca dwuzmianowa cale 8godz stania i dzwigania więc nawet moj lekarz uznal ze to nie ma sensu za duze zagrozenie. A moja zmiana to byly same zmije jadowite i na chwile przed ciążą starałam sie przejść na druga zmiane do innej ekipy. Ale niby nie bylo mozliwosci na te chwile a potem ciaza. Potrafię je spotkac na mieście i udaja ze nie znają.. Momentalnie wszystkie usunely mnie z fb:) och jak mi przykro.
Do tego moje zwolnienia sa tak kiepskie bo obejmuja zazwyczaj 7-8 dni jednego miesiaca i pozniej jakieś 22-23 dni drugiego miesiaca. Teraz sie zlozylo ze bede miala zwolnienie wyplacone za 34dni. Ciekawe czy szef wypłaci mi te świąteczne pieniazki co dostajemy i jeszcze robi prezenty. W zeszlym roku dziewczyna dostala.. W tym roku nie wiadomo moze będę wyjątkiem? Ale kierowniczka tez jest na l4 w ciazy rodzi w grudniu i musieliby i ją pominąć. Dowiem sie od przyjaciółki która caly czas tkwi w tym balaganie.

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dqwbd9fnt.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/anwtp66.png

Odnośnik do komentarza

Lekarze mówią najczęściej jeśli bez dookreslenia płci w formie męskiej .chyba od okrslenia m dycznego -płód-- jest r.m

Na prenatalnych moja Lekarka kilka razy użyła"no gdzie on mi się schował"aż chciałam dopytać czy jednak chłopiec.Gdy po chwili zaczęła omawiać narządy plciowe-typpwo żeńskie u mojej Córki:)
Czyli po prostu takiej formy używa

Sashimi zdecyduj czy podpytać i wiedzieć czy te z zostac na tym domysle-co lekarka miała na myśli (?)
Ja bym dopytala,nie dla świata a dla siebie

Odnośnik do komentarza

Znowu mi prawie cały poprzedni post ucięło...nie wiem czemu. Już mi się nie chce pisać całego:) Ja nawet sobie myślałam, że może chodzi o tę rączkę, że trzymała (W sensie rączka...) :) tak jak pisałam, idę jeszcze do znajomej na usg i przez to się poważnie zastanawiam, co zrobić- A byłam taka pewna swojej decyzji.. :D ale właśnie ta znajoma też mi mówiła, że raczej się używa domyślnie rodzaju męskiego- ten płód...aaaaaaa :D

Odnośnik do komentarza

asia1986, dokładnie o takie rozwiązanie mi chodziło jak piszesz - zamknięte forum na parentingu, na które można wejść przez zaproszenie.

Marlenk4, fajnie, że się tym zajęłaś, dzięki :) chociaż trochę różne wizje wszystkie miałyśmy.

Przepraszam nie miałam za bardzo czasu nic napisać, ani dobrze przeczytać o czym piszecie. Mąż ma urlop w tym tygodniu, także spędzamy rodzinnie czas i załatwiamy różne rzeczy, więc nie siedzę ciągle na telefonie.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73b4ihce3y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hprh69va6i.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...