Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mamuśka94

Sashimi ja ostatnio też miałam naprawdę mocne bóle brzucha. A raczej typowe skurcze takie jak podczas miesiączki. Brałam 3 x nospe, luteine oraz 3x1 magne b6. Trochę polezalam i od 3 dni jest już ok. Moja szyjka ma dokładnie tyle samo czyli 35 mm. Niby mało ale lekarz mówi że osoby z 25 mm mialy taka do konca ciąży a niektórym przy 40mm zaczął się poród przedwczesny. Nie ma zasady :) ważne aby monitorować :)

Odnośnik do komentarza

Sashimimy ostatnio byliśmy w 3:)z Synkiem.Nie mamy go z kim zbyttnio zostawić do południa a na taką godzinę była wizyta .Mój Młody cieszył się jak widział Siostrę w telewizorku:)...w zasadzie cieszył się widząc tv:]bo niewiele więcej rozumiał co jest na ekranie.
Lekarka była otwarta,życzliwa i nawet jak Leos gawozyl głośno to sama nas uspokajała,że to po prostu dziecko i Go nie uciszymy .
Także my wizytę rodzinna w 3 mamy zaliczona:)

Odnośnik do komentarza

Mamuśka94 u mnie było zarówno kłucie jak właśnie takie miesiączkowe jak u Ciebie. Też biorę nospe i magnez i też już prawie minęły:) no właśnie dlatego mam kolejne usg w środę- żeby zobaczyć czy szyjka ma 35 mm bo taki jej urok czy bedzie się skracać.
MiliG Mój syn już jednak bardzo dużo rozumie i byłby bardzo grzeczny, więc postaram się go jednak zabrać :) Badanie bedzie zarówno przez brzuch jak i dopochwowe (żeby właśnie zbadać szyjkę) ale wtedy chłopaki po prostu wyjdą. Nawet lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Karoxxno właśnie z dziewczynki ,chłopczyk zawsze może zaskoczyć nawet i w późniejszym etapie.Chociaz doświadczony Gin raczej pomyłek nie ma.No i teraz na połówkowych też jest ocena narządów płciowych-nie w celu poznania płci,ale medycznie,więc wnikliwiej się oglada.
Mi w 17tc w pierwszej chwili mój prowadzący Gin dostrzegł siusiaka,ale coś Mu się za gruby wydawał,nazbyt okazały :d i to była jednak zawinięta pepowinka.

sashiminie denerwuj się,staraj się nie nakręcać martwieniem .Wypij melisę podwójna.

Mnie zatoki rozkładają .właśnie mleko z miodem i czosnkiem zaliczylam-Maz mi taką siekierę czosnkowa zrobił,że woooo

Od rana poluje online na ciuchy 80 dla Synka,bo ciepłych bluz i spodni na cito Mu trzeba .a matka się coś zagapilam z zakupem:/

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena31

Mi się wydaje, że dopóki nie ma plamień ani krwawień to jest wszystko ok. Dziecko rośnie, macica też się rozciąga, może na coś uciska albo takie wrażenie sprawia to rozciaganie macicy. Ja jak zaczęłam plamić to nie wogole brzuch nie bolał. Poprostu wstałam i krew wyleciała. Nie ma co się martwić na zapas. Będzie dobrze☺

Odnośnik do komentarza

Moje malutkie Bobo wcale nie jest już takie malutkie, poczułam jak się rozpycha po obydwu przeciwnych stronach brzucha, po prawej i lewej jednocześnie. Fajnie tak dostać znak że maleństwo się rusza.
Pisalyscie o wizycie na której towarzyszyć ma tatuś i dziecko. My we wtorek mamy połówkowe i nie mamy z kim zostawić naszego 3,5 latka więc bierzemy go ze sobą. Nie wiem co lekarz na to ale liczę na wyrozumiałość. W poniedziałek zadzwonię jeszcze zapytać ale podejrzewam że rodzice czasami tak robią i w sumie co za różnica czy jest jedna osoba towarzyszaca czy jeszcze dodatkowo dziecko.

https://www.suwaczki.com/tickers/zi13jqivl2cbe6kj.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqbx4doex.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg5939n8wl.png
http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1zqlnck25.png

Odnośnik do komentarza

Mi też się wydaje, że dziecko nie powinno stanowić problemu przy takim badaniu :) Daj proszę znać, jak wam pójdzie we wtorek. Ja też już jestem zdecydowana, że pójdziemy we trójkę :)
Dzięki za słowa wsparcia, Melisa bardzo pomogła :) polecam na jakieś głupie, niepotrzebne nerwy.
Na osłodę, około godziny temu, po raz pierwszy miałam to śmieszne uczucie, kiedy jedna strona brzucha jest mała i miekka a po drugiej stronie wyrasta twarda kula, w miejscu gdzie ulokował się maluszek

Odnośnik do komentarza

Ja mam twardniejący brzuch i bolący czasami- czasem zwyczajnie miesiączkowo a czasem skurczowo i kłująco, czasem boli przy kaszlu/kichaniu, a czasem po prostu leżąc na którymś boku. No generalnie dopóki krwawienia nie ma to nie panikuje- pomału do bólu się w miare przyzwyczajam i nie każdy mnie niepokoi. No a od lekarza zalecenie magnezu i lueiny :) także spokojnie, z tego co czytałam w internecie to ból tez jest objawem ciąży i nie należy na zapas się martwić. Niestety mało się mówi o tego typu objawach. Mój brzuch twardnieje najczęściej w nocy - wtedy to czuje, czasem jest twrady z jednej tylko strony ale to lekarz powiedział ze to po prostu pupa <3 hehehe No ale ten twardniejący brzuch to też mogą być skurcze przepowiadające- poczytajcie sobie w necie, od 20tc już są dość normalne :) nie wiedziałam o tym ale szukając informacji o twardniejącym brzuchu natknęłam się na to :) <br />

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magalena31

Ja nie przepadam za tym uczuciem miejscowego twardnienia. Nie jest to mega bolesne ale czuję taki dyskomfort. Coraz czesciej mnie tak "wysadza" z różnych stron.
Na szczęście trwa to tylko kilkanascie sekund.
Dziś się naczytalam tyle historii wcześniaków. Płakałam jak bóbr.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, trochę panikuję. Chciałam podnieść laptopa, wyślizgnął mi się i przycisnął mi brzuch na dole, tam gdzie teraz jest dziecko. Panikuję. Przeszukuję internet i wyczytałam, że dziecko jest dobrze chronione w brzuchu i powinno być ok. Ładnie, teraz będę się stresować do wizyty, a mam 11.12.2018. Mogłabym w pon lecieć do lekarza, ale nie wiem czy jest sens? Przysnęłam tylko laptopem, dużo on nie waży. Nie wiem już sama....

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vhqvkcfq62vkb.png

nasza forumowa tabelka :) - https://tinyurl.com/ybt75p59

Odnośnik do komentarza

Martamartaspokojnie.dziecko w brzuchu nie jest bezpośrednio pod skórą jest w worku z wodą i ona goi amortyzuje od przycisniec,uderzeń itd Chroni .bądź spokojną.
Ja na codzienne mam na brzuchu 10kg nosząc Synka

Od 20tc mogą być skurcze braxtona.nic groźnego,typowe w przygotowaniu do porodu.
A wypychające się twardawe miejsca to często pupka czy zwinięte plecki,później w 1stronie główka może być a w 2pupcia.
Nie martwić się ,tylko podziwiać swoich akrobatów w brzuszku kochane Mamy

Ja sieknieta zatokami .czosnek na noc i sen od 20.

Odnośnik do komentarza

martamarta1989 wiesz ile ja razy dostałam niechcący w brzuch od synka? Najczęściej twardą głową! I nic się nie stało, wszystko jest w najlepszym porządku :) nie tak łatwo uszkodzić malucha w środku. W pierwszej ciąży, w 18 tygodniu miałam stłuczkę i mega scisnęły mnie pasy- oczywiście od razu szpital, usg-wszystko skończyło się dobrze. Myślę, że nie masz powodów do paniki :)
Karoxx też mam wizytę 6.12 :) I też się przez te skurcze i bóle ciągle zastanawiam czy nie lecieć wcześniej :D
Akurat jak z jednej strony się młode wypycha to ja uwielbiam. Szczególnie jak zaczynam je pykać i odpływa sobie po chwili :D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja tutaj walne z innej beczki:) macie już upatrzone wózki dla dzidziutka? Ja cały czas sie zastanawiam mi wizualnie podoba sie bardzo cybex leotie:) ma bardzo dobrą cenę i wizualnie taki jaki chciałabym mieć. Koleżanka mamusia mowila mi tylko ze ma trochę mała spacerówkę i ze młodemu szybko będzie ciasno. Chętnie posłucham waszych opini jak to widzicie. A i jeszcze jeden problem bo moja mama mieszka w Niemczech i wyhacza na promocji fotelik maxi cosi i oczywiście zakupiła( w ogóle to ceny fotelików tam sa sporo niższe niż u nas podobnie jak innych rzeczy jak ciuszki np. Zestaw supermen z h&m u nas 59,99 a tam 5 € szok jaka różnica)No i czy wiecie może czy taki fotelik będzie pasował do tego wózka tej firmy? Wiem ze cybex ma swoje foteliki ale może któraś mieszała już tak firmy. Chodzi mi oczywiście o to czy można go wpiąć do stelaża.

Odnośnik do komentarza

Martamarta1989 spokojnie mi teściowa opowiadała jak poślizgnęła sie na lodzie i wywróciła na brzuch i nic sie zupełnie dziecku nie stało. Także spokojnie wiadomo uważać trzeba ale tak już chyba będzie do końca ciazy ze będziemy bardziej niezdarne i pewnie jeszcze Nie raz coś sie nam przydarzy:)

Odnośnik do komentarza

Iwo87ka ja mam po synku coletto florino, jest duży i suK miejsca zajmuje ale fajnie się sprawdza po nie równych drogach. Teraz bym kupiła joie literax, ma świetną spacerówkę, która posłuży długo i mało miejsca zajmuje. Właściwie jad Adaś wyrośnie z gondoli to sprzedaje wózek 3w1 i spacerówkę mam z joie muzę, ma za małe koła i kupię właśnie joie literax.
Mi ostatnio strasznie brzuch spinał się, prawie na okrągło i zaczęłam bracagnez dodatkowo bo w 1 ciąży tak nie miałam. No i jak dzień poleżałam i nie szalałam z Dawidem to nie spinał się tak. Więc wniosek trzeba trochy się oszczędzać.
Ja jutro mam wizytę u gina, trochy się dowiem bo ostatnio byłam na prenatalnych tak dokładnie przebadana, a miesiąc temu na NFZ to tylko powiedział że mały ok i szyjka 5 cm i tyle. A w czwartek mam połówkowe.

Odnośnik do komentarza

iwo87kaspokojnie dokypisz adaptery do fotelika maxi Cosi.
Cybexy mi się podobają wizualnie bardzo.
Ja polecam sprawdzony wózek joolz.Jezdzi się nim doskonale .spacerówkę mam teraz quinny-ale to typowo miejski model i kubełkowy.
Dla Córeczki kupić musimy wózek rok po roku ,by z Leosiem razem jeździli.a tu wybór mocno ograniczony

Odnośnik do komentarza

Kupujecie juz cos powoli? Ja po polówkowych chyba zaczne reczniki, pietuchy tetrowe jakies smoki, butelki. Jak zostawie to na ostatnią chwile to zbankrutuje..... Ostatnio mi sie spodobał otulacz do fotelika. Swietna sprawa zamiast kombinezonu.
Jak poznam płeć to zaczne gromadzic ubranka.

Odnośnik do komentarza

Madziab86nawet nie pytaj ;)kupiłam już dużo ciuszkow.Duzo pieluch i takich technicznych do obsługi rzeczy mam po Synku,czy też wspólnego będzie dla obu.
Ale fakt,najlepiej wydrukować sobie listę i kupować w promocjach lub online w dużym sklepie te wszystkie drobne rzeczy ,bo później nazbiera się za jedne zakupy 500zl,za długie 300 itd itp.
Ja kupowałam rozsądnie raczej,bez ogromu niby nowoczesnych a zbędnych gadżetów .a i tak trochę kupić trzeba.
Polecam pieluchy muslinowe W opozycji do zwykłych.sa mięciutkie a te większego rozmiaru mogą służyć jako kocyk ,osłona przed słońcem latem.a nasze Maluchy latem będą miały kilka miesięcy,więc to bardzo przydatne .

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena31

Mi ostatnio pies nadepnal na brzuch też sie wystaszylam ale chyba wszystko w porzadku Bo fika jak szalona.
Ja już kupuje. Mam już wózek, otulacze, kocyczki, spiworek, misia szumisia, kilka gadżetów(smoczki, butelki, wkladki, podklady)
Mam wybrany model łóżeczka i wanienki.. Zastanawialam się nad zakupem takiego wiaderka do kapieli ale jednak chyba tradycyjnie wanienka bedzie. To będą moje kolejne zakupy ale już po wyplacie. Bo faktycznie można zbankrutować, te rzeczy dla dzieci sa takie slodkie i śliczne, że pierdolca można dostać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...