Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

ewaem
M.onika
ja niedawno miałam opryszczkę na ustach. Przed ciążą też już miałam parę razy, ginekolog o tym wiedział i w razie czego wypisał mi receptę na Heviran lek przeciwwirusowy i kazał od razu brać jak się pojawi.

Ja mam wlasnie opryszczke na etapie gojenia. W sumie to byly dwie naraz obok siebie na ustach nie urosly wielkie jak nigdy ale teraz mam ten etap ze pekaja mi usta w tym miejscu i ciagle krwawie. Chce zjesc cos czy sie usmiechnac to mam obok chusteczke. Smarowalam zoviraxem. Mi lekarz mowil ze smarowac moge wszystkim co przed ciaza ale nie zazywac tych tabletek. I o ile nie jest to pierwsza opryszczka w zyciu to nie jest niepokojaca.

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dqwbd9fnt.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/anwtp66.png

Odnośnik do komentarza

Daffi, wydaje mi się, że już kiedyś miałam coś podobnego, więc raczej nie jest to groźne dla malucha w brzuchu. Gorzej z Alą, boję się, żeby jej nie zarazić. Na razie mam tylko plasterki compeed, ale dzisiaj zapytam na wizycie co jeszcze mogę stosować, żeby jak najszybciej się tego pozbyć.
104 w ciąży na czczo to już bardzo wysoko moim zdaniem... Aż dziwne, że lekarz nie wysłał Cię do diabetologa. Ja miałam wczoraj 96, a dzisiaj 101 i diabetolog kazała brać na noc większą dawkę insuliny.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73b4ihce3y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hprh69va6i.png

Odnośnik do komentarza

m.onika
Daffi, wydaje mi się, że już kiedyś miałam coś podobnego, więc raczej nie jest to groźne dla malucha w brzuchu. Gorzej z Alą, boję się, żeby jej nie zarazić. Na razie mam tylko plasterki compeed, ale dzisiaj zapytam na wizycie co jeszcze mogę stosować, żeby jak najszybciej się tego pozbyć.
104 w ciąży na czczo to już bardzo wysoko moim zdaniem... Aż dziwne, że lekarz nie wysłał Cię do diabetologa. Ja miałam wczoraj 96, a dzisiaj 101 i diabetolog kazała brać na noc większą dawkę insuliny.

Dlatego kazal mi powtorzyc bo poza cukrem mialam robiona hemoglobine glikowana ktora wyszla rewelacyjnie. A pozniejsze badania cukru nie potwierdziły juz tak wysokiego.. Teraz skontroluje za w tyg bo w przyszlym tyg nie mam komlpletnie jak.

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dqwbd9fnt.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/anwtp66.png

Odnośnik do komentarza

Milig no ja na odwrót mam, w 1 ciąży miałam o wiele wiekszy brzuch niz teraz. Ale tez waga była ciut wieksza.1 ciąze zaczynałam z wagą65, a 2 z wagą 61, wzrost 176. A ja juz na pół metku i teraz musze sie pilnowac, bo juz mnie nie mdli, i teraz strasznie ciągnie mnie na syfskie jedzenie, ktorego normalnie wcale nie jem. Przed ciążą nie jadlam wcale chipsów, a teraz ma smak, na zupke chinską. No i moj hit to mirinda. Normalnie jej nie znosilam a teraz mi sie chce.

Odnośnik do komentarza

Cebulka ja mam na dziś 20tc 53,5kg .nogi chude i cała reszta a brzuszek wystaje sporo.
AA co do syfiastego jedzenie.to nawet nie mow---mam to samo!ogólnie jemy zdrowo w domu.ale teraz ciągnie mnie właśnie na słone przekąski typu paluszki,chipsy,grzanki z musztardą !no i łyka coca coli czasami muszę zrobic.
Ale o tyle dobrze,że nie jest to częste ,no i plus,że nie ciągnie mnie do słodyczy wcale.

monthly_2018_11/kwietnioweczki-2019_70105.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Dziewczyny coś w tym jest bo normalnie chipsów nie jadam a teraz mogłabym ciągle podjadać :-) chleb z z nutelką. Cola tylko w gościach.
Lubie też dużo owoców podjadać ale muszę mieć je na wierzchu żeby oczy widziały i chciały. Hehehe.
Brzuszek mam większy niż w 1 ciąży ale mniejszy niż w 2. W 2 ciąży miałam ogromny brzuch i urodziłam córkę 4,3 kg 62cm w 38tc!! Dobrze że natura zaczęła poród wcześniej :-)

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam dużego brzucha. Myślę że taki jak w 1 i 2 ciąży.
Natt
wow 4,3 kg! jestem pod wrażeniem. Mój drugi synek miał 62cm ale przy wadze 3,770 kg. Pierwszy 10 gram więcej i 57cm. A waga twojego pierwszego synka też tak była jak u córki?
Daffii
co lekarz to opinia. Nie byłam przekonana co do brania tych tabletek, bo np. w 1 ciąży nie musiałam brać, ale jak mus to mus. W razie kolejnej opryszczki też mam to brać.
M.onika
jak było na wizycie? Coś lekarzowi wspominałaś o opryszce?

Odnośnik do komentarza

Natt, duża dziewczynka Ci urosła w brzuchu w takim razie, nieźle! :) ja pierwsze dziecko urodziłam 8 dni po terminie 55 cm i 3480 g, a 3 dni przed porodem szacowana waga była 4200 więc byłam przerażona :P ale błąd pomiarów, nawet taki duży jest możliwy. Dobrze, że w tą stronę była pomyłka, a nie w drugą :P

ewaem, wszystko dobrze z dzidzią. Waży nie całe 240g, ale nadal niestety nie udało się na 100% potwierdzić płci. Na razie nadal chłopak, ale zobaczymy na połówkowym, może w końcu się uda :) co do opryszczki to dostałam receptę na heviran, lekarz mówił, że lepiej wziąć o zwalczyć wirusa niż czekać aż samo się zagoi pod plasterkiem. Dzisiaj po odklejeniu plastra pękły mi pęcherzyki, więc może powoli będzie się goiło.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73b4ihce3y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hprh69va6i.png

Odnośnik do komentarza

ewaem pierwszy synek też poszalał poród w 39tc : 4,2kg iiiii 64cm!!
A teraz są baaardzo szczupli, wysocy i jedzą za trzech :-) mają dobrą przemianę materii po tacie.
A urodzili się wysocy/ dłudzy bo z Mężem mamy po 1,85cm.
Gin stawiał na 4kg u obu więc dużo nie pomylił się.

Odnośnik do komentarza

Nattto Córa duża.a niby przeważnie Dziewczynki są malutkie i wagowo i gabarytem. Ale to też wiadomo różnie.Od wielkości brzucha nie zależy przecież wielkość dziecka.ze duży brzuch to duże dziecko .Ale podobno brzuchy "z dziewczynka"są większe i mniej zgrabne niż z chłopakiem.

M.onika u mnie też z pomiarem wagi Synka było na wyrost.w dniu porodu o ponad 500g mniej niż wcześniej prognozowo.

Świetnie,ze Dzidzia rośnie dobrze.a nie chce się tak obrócić by lekarz uchwycił płeć?u chłopca dużo łatwiej wypatrzeć .

Ja w środę mam połówkowe.alez ten czas mknie.oby wszystko z Kruszynka było dobrze .no i u mnie 2x potwierdzone ,że Dziewczynka.chociaz ostatnio tj w 17tc lekarz w pierwszej chwili zobaczył ,że chłopiec ,ale to była pępowina zawinięta.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena31

Ja przez cały czas odkąd wiem o ciąży byłam święcie przekonana, że będzie syn. Nawet już mówiłam do niego Oluś. Jakie było moje zaskoczenie kiedy po testach prenatalnych lekarz zadzwonił i powiedział :"zdrowa córcia". Przez cały dzień przeżywałam, czułam się jakbym straciła syna. A teraz nie wyobrażam sobie, żebym nie miała mojej"laluni"

Odnośnik do komentarza

Ja dziś po badaniach krzywej cukrowej i czekam na wyniki:) powiem wam dziewczyny ze wcale nie było takiej tragedii wcześniej sie odczytałam na forum ze to syf nie do przełknięcia i wszystkie prawie to zwracają ale wcale nie było tak złe. W smaku coś jak odgazowanie Orenzada Helena tylko duzzzzooo słodsze;)także jeżeli to przed wami nie na co panikować nie ma tragedii ale chyba lepiej wypić jednym duszkiem ja tak zrobiłam:) mi lekarz kazał wcześniej zrobić to badanie bo mam cały czas aceton w moczu ale jestem dobrej myśli bo z palca był cukier ok

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuśka94

Iwo87ka łącze się z Tobą w oczekiwaniu na wynik. Ja nie miałam acetonow ale glukoze plus obciążenie genetyczne. :)
Dziewczyny, tak wam zazdroszczę że szybko Wam leci ten czas. Mi okropnie się dłuży. Od 6 tygodnia "kanapowy" tryb życia i tylko lekkie spacery. Może gdyby wszystko było ok i funkcjonowalabym normalnie to szybko by zleciało... ciagle stawiam sobie nowe terminy do osiągnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuśka94

Leżę od 6 tygodnia ciąży. Do 12 tyg prawie plackiem bo miałam krwiaka i krwawilam. Później już więcej chodziłam ale teraz mam to łozysko przodujace, tylko 4 mm od ujścia szyjki więc znów kanapa na okrągło. Praktycznie będzie z 7-8 tygodni :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...