Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety. Spadła z 57 tyś na 51 tys. Choć to i tak dużo jak na 6tc jak wskazywało usg. Ale dlaczego to serduszko biło?
Jeśli to jest ta dziwna ciąża z drugiej owulacji to może jeszcze jest nadzieja? Nie wiem. Mam dość.
Znikam do środy i zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam was kochane. Jeszcze się odezwę :*

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

joilko07
Cobra koniecznie dzisiaj daj znać jak będzie wynik.

Ja coraz poważniej myślę o zwolnieniu lekarskim. Raczej wezmę od listopada jeśli będzie wszystko dobrze, ale tak mi się czasami już nie chce wstawać do pracy że masakra ;p Są tu jeszcze pracujące czy wszystkie jesteśmy na zwolnieniu? :)
No i pytałam ale nie odpisałyście- jak u was z przyrostem wagi? dużo już przytyłyście?

Ja jestem na zwolnieniu,
Przez mdłości i wymioty jestem -1,5kg na wadze. W poprzednich obu ciażach też w 1 trymestrze waga spadała.

Odnośnik do komentarza

~MadziaB86
Ja nic nie przytylam ale i bez tego jestem gruba jak prosię....
Jestem na zwolnieniu bo pracuje w przedszkolu grupa 2.5 i 3 latki najzwyczajniej w świecie nie dawalam rady. Od 1 wrzesnia do 4 ledwo dałam radę bo chyba nie muszę tłumaczyć jak wyglądają pierwsze dni w przedszkolu ;)
Dzis skończyłam 9tc

Oj bardzo dobrze Cię rozumiem. Mój 3-latek poszedł do przedszkola. Strasznie przeżywał rozłąkę ze mną. Widziałam jak dzieciaki szaleją w jego grupie. Masakra :-D

Odnośnik do komentarza

joilko07
No to ja przytyłam 3kg, według BMI i kalendarza tycia- powinnam przytyć 2,5 więc wydaje mi się że nie ma powodów do paniki ;p zaczęłam też stosować krem na rozstępy bo czuje że brzuch rośnie - zaczyna być go widać ;p
zazdroszcze wam zwolnienia- mi już się troche nie chce, ale czuję się zobowiązana bo zmieniłam pracę na nową i pracując w nowym miejscu - 2 tyg. później dowiedziałam się że jestem w ciąży, do tego miałam umowę zlecenie a szef jak się dowiedział o ciąży dał mi umowę na stałe więc zachował się bardzo w porządku i czuję się po prostu zobowiązana popracować trochę. Dlatego wytrzymam do końca października- chyba że lekarz powie że mam iść na zwolnienie, wtedy oczywiście od razu idę. Ale póki co czuję się na prawdę ok, senność, sikanie w nocy i lekkie mdłości - są do przeżycia i nie wpływają negatywnie na moją pracę a szef zapewnił że mogę zawsze wyjść wcześniej jak się będę gorzej czuła więc... na zwolnienie jeszcze poczekam hehe ;p

To super, że szef ma takie fajne podejście.
To też chętniej idzie się do tej pracy :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuśka94

Cześć dziewczyny!

U mnie przewidywany termin to 22 kwietnia. Pierwsza ciążę poronilam w sierpniu zeszłego roku. Miałam zabieg lyzeczkowania i jakby było mało to dostałam zakażenia po zabiegu. Kilka miesięcy leczenia i abstynencji. Ponad 5 tygodni w szpitalu. Niedawno dowiedziałam się że jestem w drugiej ciąży. Zamiast radości była panika czy sytuacja się nie powtórzy. No i właśnie... pojawił się krwiak, krwawienie, torbiel, infekcja zatok, infekcja pochwy i nie wiadomo co jeszcze. Czy wasze poczatki też były takie ciężkie??? Czy też odczuwacie bóle brzucha i pleców??

Ostatnia beta z 11.09 to 100,400.00 a 48h po 107,387.00. Czy nie za mało rośnie ? W dodatku progesteron wynosi tylko 59 nmol. Czy to nie za mało jak na 8 tydzień? Biorę już duphaston w maksymalnej dawce tj 3x1.
Tsh 2.72 - chyba za wysokie :(

Odnośnik do komentarza

Mamuska94 jeśli ma USG wszystko jest ok i dzidzia odpowiednia do wieku ciąży to ja bym się betą nie sugerowała, podobno po 6 tygodniu przestaje być miarodajna, niektórym dziewczynom w ciągu dwóch tygodni nie przyrosła dwukrotnie na tym etapie a było ok-poczytaj fora o becie na tym etapie . TSH chyba też ok, zależy od norm laboratorium, masz na wynikach?

https://www.suwaczki.com/tickers/gannskjobtv0uosn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuśka94

Dziewczyny,

Wracam z wizyty u mojego lekarza.
Kilka informacji którymi chciałabym się z Wami podzielić.

1. HCG po 6 tyg nie musi już przerastać o 66%. Moje podobno jest bardzo ładne i mam już nie sprawdzać.
2. TSH w ciąży nie powinno być większe niż 2.5 tak więc zwiększyłam dawkę.
3. Nie wolno przyjmować w pierwszym trymestrze suplementów z witaminą A tj falvit mama. Ma to niszczący wpływ na płód a nawet może powodować poronienie. Ja niestety taki dostałam w aptece więc musicie być czujne.

Poza tym dzidzia ma już 1.5 cm, zalążki raczek i nóg. Odliczamy do 12 tygodnia i usg genetycznego :-)

Odnośnik do komentarza

Ja na katar woda morska, ból gardła prenalen gardło lub tantum verde aerozol, suchy kaszel to inhalacje lub mleko z miodem.
Jak długo jestem przeziębiona to jeszcze piję syrop Pregnofer Immuno, płyn, 150ml.

I ja byłam wczoraj na wizycie.
Kruszynka ma 3cm, 9t6d a wg OM 10tc. Serduszko ładnie bije,
Za 3 tyg mam badania prenatalne i genetyczne. To będzie długie odliczanie do wizyty...

Odnośnik do komentarza

Cobra czekaj do wizyty. Bez potrzebnie nakręcać się na jedno czy drugie. Co ma być to będzie a nerwy niczego nie zmienia. Wiem że łatwo mówić. Trzymam kciuki.
Ja na przeziębienie piłam syrop prenalen i tabletki na gardło też z tego.
Te wyniki bety to ja szczerze ich nie rozumiem i myślę że lepiej ich samemu za bardzo nie interpretować tylko niech lekarz to zrobi łącznie z USG bo wtedy w miarę jest sprawa jasna co i jak.
Ja w poniedziałek idę na wizytę bo jak narazie mam tylko potwierdzona ciążę. Jestem u rodziców przez tydzień i tu nie chcieli mi założyć karty. Więc ja tak naprawdę mam prawie 9 tydzień a mało co wiem. Oprócz tego że ciąża jest żywa.
Madzia mdłości to nie tylko rano. Ja miałam cały dzień. A wieczorem to nawet że Zmęczenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09ktl7gnvzh.png

https://www.suwaczek.pl/cache/68a570adf3.png[/url

Odnośnik do komentarza

Tilana przykro mi, niestety natura bywa okrutna. Kiedy będziesz mogła rozpocząć kolejne starania? Czy na początku było wszystko ok,czy już były jakieś podejrzenia że coś może być nie tak.
Cobra czytałam o dziewczynie której spadała beta a było ok, ponoć po którymś tygodniu jest ona niemiarodajna to może jeszcze jest nadzieja.
Ja mam USG genetyczne w przyszły piątek i już świruje ze stresu. Paraliżują mnie myśli że coś może być nie tak, a w sumie na tym etapie nie mam ku temu żadnych powodów. To już moja ostatnia ciąża , chociaż marzyliśmy o trójce bo psychicznie jest to dla mnie ciężkie do zniesienia.

https://www.suwaczki.com/tickers/gannskjobtv0uosn.png

Odnośnik do komentarza

Agata wszystko było ok chociaż na ostatniej wizycie ciąża była parę dni młodsza a wcześniej równo z om było al lekarka powiedziała ze to w normie, to było we czwartek, w poniedziałek położyłam si3 do szpitala ale na diabetologie i tam wysłali mnie we wtorek na usg tak porostu profilaktyka i okazało się ze serduszko nie bije a pęcherzyk ciążowy z zarodkiem splaszczony. Dali mi wybór albo poczekać góra dwa tyg czy się poronienie samo zacznie albo tabletka. Wybrałam czekanie no i w piątek poronilam czyli 3dni po usg. Byłam już na kontroli i wszystko samo się wyczyścić. Teraz mija 2tyg od poronienia i właśnie mam owulacje ale czekam na okres i w następnym cyklu będziemy chyba się starać.

Aniołek 8tc - 31.08.2018r.
https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjoqkrxh0in.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k7dd6tv02.png

Odnośnik do komentarza

Cobra przykro mi. Są jeszcze małe nadzieje że w środę się odezwiesz z dobrymi nowinami i za to trzymam kciuki.
Mamuśka ja też mam wieczorne mdłości tylko także spokojnie.
A ja jutro prenatalne. I w ogóle druga moja wizyta więc naczekałam się bardzo a czytając wasze historie też zaczęłam się bać, no ale czekać trzeba i wierzyć że jest wszystko ok. :) dzisiaj po pracy jadę od razu do alergologa i pulmunologa. Także mam nadzieję że czegoś się dowiem i doradzi mi co robić.. ;) No i odliczam odliczam odliczam :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...