Skocz do zawartości
Forum

Niespokojny niemowlaczek


Gość Mamusia1718

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mamusia1718

Heej .
Moja zuzia 7 sierpnia bedzie miala 2 miesiace, od urodzenia od pierwszego dnia jest dzieckiem bardzo niespokojnym krzyk i płacz jest wlasciwie u nas na tle codziennym.
Przez pierwszy miesiac to 24 godz na dobę caly czas był wrzask z przerwami na drzemki na ok godzine / 40minut.
Później noce juz w byly przespane ale od 5 rano do 9-10 byl placz i wieczorami od 18-19 do 23:00
No koszmar, lekarka stwierdziła ze to kolki i ze zuzia nie toleruje mleka mm ktore podaje, okk dostosowalam sie do zalecen pierw krople delicol i mleko bebiko confort 1 ale byl spokój na pare dni tzn napady placzu byly slabsze i nie tak czesto no ale po paru dniach znowu nawrocilo;/ to zmienilam krople na bobotic forte, i bebilon confort pije na dzień dzisiejszy zuzia.
Hmm rewelacji nie ma nadal placze i przy placzu nie da sie jej niczym uspokoic hmm potrafi płakać godzinę doslownie i.nic nie pomaga ;(( rączki, tulenie no poprostu nic nie dziala.

Mamy skierowanie do neurologa na cito bo prawdopodobnie są to zaburzenia pod katem neurologicznym.
Bo ona ma asymetrie i bardzo napięte mięśnie, i lekarz pediatra dlatego dała skierowanie do neurologa.
Czy ktoras mama tak miała?

Odnośnik do komentarza

Mamusia1718@ Problemów z napięciem mięśniowym nie miałam u córki i oczywiście trzeba to skontrolować u twojego maluszka. Za to karmiłam małą mlekiem modyfikowanym. A żeby uniknąć różnych brzuszkowych kłopotów przy stosowaniu mm, powinno się wprowadzić probiotyk dziecku. Tak mi pediatra zalecił. Ja małej FFbaby dawałam przez pierwsze tygodnie.

Odnośnik do komentarza

A może spróbuj podać inne mleko może dziecko tego mleka co zmienilas również nie toleruje czasami tak się zdarza..A co do neurologa to wybierz się jak najprędzej bo jeśli rzeczywiscie jest coś nie tak to szybciej pomoże dziecku . Skoro tak dużo płacze to musi naprawdę być mu źle dlatego dużo tulenia żeby czuło miłość matki . Będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

Moja mała kolek nie miała. Też była na mm ale nie od początku, bo pierwsze dwa miesiace sciagalam swoje mleko. Miała za to problem z gazami i też była niespokojna. U nas pomagały masaże brzucha w kierunku zegara i jak leżała na brzuchu tak jakby się walkowalo ciasto, do tego grzanie brzuszka suszarka no i oczywiście przez prawie 4 m nie schodzila ze mnie lub męża. Tulenie bardzo jej pomagało. Bliskość była bardzo ważna. Później zmiana mleka z nan na bebilon pepti plus espumisan i dicoflor. Mogę powiedzieć że po 6 m mieliśmy dopiero spokój z gazami. Jak zaczęłam rozszerzać dietę i podawać różne produkty plus owoce to już nawet gazy nie są bolesne i odchodzą z łatwością. A tak to gdy dochodziły płakała. Życzę wytrwałości i dobrze że masz tą wizytę u neurologa.

Odnośnik do komentarza

Otulacz może być dla noworodka, ale niemowlaka już nim nie uciszysz. Dziecko może być przebodźcowane, mieć kolki, wzdęcia, może być znudzone, może boleć go brzuch. Viburcol to dobry sposób, natomiast ja bym się przeszła z dzieckiem do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość mojaniuniakochana

Dziewczyny, 2 tygodnie temu urodziłam i to moje pierwsze dziecko, więc jestem całkowicie zielona w przypadku pielęgnacji niemowląt:/ jeżeli moja mała jest niespokojna, napręża się i płacze, to czy mogą to być kolki? Karmię piersią i nie wiem, czy po karmieniu piersią też są kolki....

Odnośnik do komentarza

Jak się pręży to rzeczywiście mogą być kolki... Biedna! A co na to pediatra? Ja swojej córeczce podawałam i na kolki i na biegunki i na zaparcia probiotyk flostrum baby. z tego co pamiętam, to można to stosować już w pierwszym miesiącu życia. ale jak nie jesteś pewna to skonsultuj z lekarzem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...