Skocz do zawartości
Forum

Karmienie 8 miesięcznego dziecka


Gość Anna873

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój synek ma 8 miesięcy, zastanawiam się czy nie przekarmiony go mlekiem. Synek je mleko modyfikowane ponieważ nie mogłam karmić piersią. Obecnie nie chce spojrzeć na obiadki, najszczesliwszy jest jak dostaje tylko mleko przez całą dobę, je 4-5 razy na dobę, w sumie ok 900ml na dzień. Usłyszałam że to za dużo i dlatego synek nie chce jeść nic innego, czy ominięcie butelki pomoglo by mu zacząć jeść posiłki stałe? Również sam nie otworzy buzi do łyżeczki ale jak uda mi się mu coś podać to zjada wszystko co ma w buzi, nigdy nie wypluwa jedzenia. Dodam że synek jest bardzo aktywny, świetnie się rozwija i jest bardzo towarzyski.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama wiktorka

Witam , mysle ze pominiecie 2 butelek mleka bardzo by pomoglo . Maly jest najedzony wiec nie ma ochoty na nic innego . W tym wieku powinien dostawac 3 posilki mleczne, w tym kaszki na mleku i dwa inne posilki , tzn zupki , obiadki . To oznacza ze zamiast butelki z mlekiem bardzo prosze mu podac obiedek. Pozdrawiam i powidzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie, jak poradzić sobie z jego Nie otwieraniem buzi? Jak dam mu łyżeczkę np Kaszki "na oszusta" to zje wszystko co ma w buzi, nigdy nie wypluwa, tylko sam nie chce otworzyć buzi do jedzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Mama wiktorka

Witam, mysle ze nie otwiera buzi bo nie jest glodny, prosze sprobowac go nakarmic jak bedzie glodny, mize wtedy zacznie otwierac buzie, jezeli wciaz bedzie miala Pani problem to prosze troche poczekac i sprobowac ponownie za jakis czas. Mysle ze po jakims czasie zacznie otwierac buzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...