Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nurkowanie

Badania i stan organizmu po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie badań po pierwszym poronieniu w 10 tc. Wiem, że część kobiet tak jak ja chce wiedzieć już po 1 poronieniu, czy organizm funkcjonuje prawidłowo. Na razie mam za dużo, bo 40, 6 prolaktyny i trochę mało kreatyniny, czekam na resztę badań. Minęły 3 tyg. od zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Nurkowanie jakie badania robilas i po jakim czasie od poronienia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość matka4

Do nurkowanie, choć pewnie dużo za późno i do innych kobiet, które doświadczyły bólu utraty dziecka zanim wydało pierwszy krzyk.

Podstawowym badaniem uwazam, jest badanie kariotypu obojga partnerów. Zdaję sobie sprawe, ze w przypadku 1,2 poronien nie jest refundowane, ale niestety czasem to badanie wystarczy, tym bardziej gdy któryś kariotyp wyjdzie nieprawidłowy.

Jeśli się obwinialyscie, to myślę ze wtedy przestaniecie.

Badanie płodu albo kosmowki po poronieniu- nawet jesli do poronienia dojdzie w domu, jest mozliwe zbadanie. Jałowy pojemnik, sól wystarczy. Mozna tez dokonac badań po czasie wypozyczajac bloczki parafinowe ze szpitala, jesli byl wykonywany zabieg lyzeczkowania, albo ze świeżego materiału odpowiednio zabezpieczonego po lyzeczkowaniu. Możliwości badań zależą od konkretnego doatarczonego materiału.

Najwiecej poronien dochodzi wskutek wad genetycznych, co jest zrozumiała sprawą. Sama jestem po 3 poronieniach gdzie najwcześniej ciaza zakończyła sie w 9tc i za kazdym tez razem nie bylo zadnych oznak poronienia. Choc ciezko jest sie z tym pogodzic strata dziecka jeszcze w brzuchu jest najlepszym rozwiazaniem niz urodzenie letalnie chorego dziecka, ktore nie ma zadnych szans na przezycie.

Z takich prostszych badan, o ktorych raczej wiekszosc wie, sa badania hormonow m.in. tarczycy wraz z ft3 i ft4, prolaktyny, mozna zbadac rezerwe jajników, estradiol, progesteron, wykluczyc trombofilie, nasienie partnera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość matka4

Mama85 hormony 3 i 21dzien cyklu, czyli jak juz bedzie miesiaczka. Proponuje sie dobrze przygotować aby wyniki nie byly falszywie zaburzone czyli bez wysiłku, sexu ani zadnej stymulacji przed, wyspac sie, nie stresowac przed, nie objadac duza iloscia owocow i ogolnie w miarę na czczo bez obrzarstwa przed. Kariotyp mozna w kazdym dniu cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
W dniu 8/3/2020 o 9:32 PM, Gość matka4 napisał:

Mama85 hormony 3 i 21dzien cyklu, czyli jak juz bedzie miesiaczka. Proponuje sie dobrze przygotować aby wyniki nie byly falszywie zaburzone czyli bez wysiłku, sexu ani zadnej stymulacji przed, wyspac sie, nie stresowac przed, nie objadac duza iloscia owocow i ogolnie w miarę na czczo bez obrzarstwa przed. Kariotyp mozna w kazdym dniu cyklu.

Matka4 zrobiłam progesteron w 24 dniu po zabiegu, wyszedł wg mnie i norm za niski na poziomie 0.13 co wskazywałoby na środek cyklu a nie na ostatnią fazę. Prolaktyna wyszła w normie i estrogen też, ale ciężko to określić samemu, bez lekarza. No i nadal niemam @ a jest 34 dni po zabiegu 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...