Skocz do zawartości
Forum

Badania i stan organizmu po poronieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Do nurkowanie, choć pewnie dużo za późno i do innych kobiet, które doświadczyły bólu utraty dziecka zanim wydało pierwszy krzyk.

Podstawowym badaniem uwazam, jest badanie kariotypu obojga partnerów. Zdaję sobie sprawe, ze w przypadku 1,2 poronien nie jest refundowane, ale niestety czasem to badanie wystarczy, tym bardziej gdy któryś kariotyp wyjdzie nieprawidłowy.

Jeśli się obwinialyscie, to myślę ze wtedy przestaniecie.

Badanie płodu albo kosmowki po poronieniu- nawet jesli do poronienia dojdzie w domu, jest mozliwe zbadanie. Jałowy pojemnik, sól wystarczy. Mozna tez dokonac badań po czasie wypozyczajac bloczki parafinowe ze szpitala, jesli byl wykonywany zabieg lyzeczkowania, albo ze świeżego materiału odpowiednio zabezpieczonego po lyzeczkowaniu. Możliwości badań zależą od konkretnego doatarczonego materiału.

Najwiecej poronien dochodzi wskutek wad genetycznych, co jest zrozumiała sprawą. Sama jestem po 3 poronieniach gdzie najwcześniej ciaza zakończyła sie w 9tc i za kazdym tez razem nie bylo zadnych oznak poronienia. Choc ciezko jest sie z tym pogodzic strata dziecka jeszcze w brzuchu jest najlepszym rozwiazaniem niz urodzenie letalnie chorego dziecka, ktore nie ma zadnych szans na przezycie.

Z takich prostszych badan, o ktorych raczej wiekszosc wie, sa badania hormonow m.in. tarczycy wraz z ft3 i ft4, prolaktyny, mozna zbadac rezerwe jajników, estradiol, progesteron, wykluczyc trombofilie, nasienie partnera.

Odnośnik do komentarza

Mama85 hormony 3 i 21dzien cyklu, czyli jak juz bedzie miesiaczka. Proponuje sie dobrze przygotować aby wyniki nie byly falszywie zaburzone czyli bez wysiłku, sexu ani zadnej stymulacji przed, wyspac sie, nie stresowac przed, nie objadac duza iloscia owocow i ogolnie w miarę na czczo bez obrzarstwa przed. Kariotyp mozna w kazdym dniu cyklu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8/3/2020 o 9:32 PM, Gość matka4 napisał:

Mama85 hormony 3 i 21dzien cyklu, czyli jak juz bedzie miesiaczka. Proponuje sie dobrze przygotować aby wyniki nie byly falszywie zaburzone czyli bez wysiłku, sexu ani zadnej stymulacji przed, wyspac sie, nie stresowac przed, nie objadac duza iloscia owocow i ogolnie w miarę na czczo bez obrzarstwa przed. Kariotyp mozna w kazdym dniu cyklu.

Matka4 zrobiłam progesteron w 24 dniu po zabiegu, wyszedł wg mnie i norm za niski na poziomie 0.13 co wskazywałoby na środek cyklu a nie na ostatnią fazę. Prolaktyna wyszła w normie i estrogen też, ale ciężko to określić samemu, bez lekarza. No i nadal niemam @ a jest 34 dni po zabiegu 😞

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...