Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Córeczki to zdrówka dla Werci! My też na łatwiznę w tym roku ;) wigilia 2h u mojego taty i 2h u teściowej. 2 dzień śniadanie u taty, obiad u teściowej. 2gi dzień wyjeżdżamy do mojej mamy i zostajemy na noc.
Weronika już chodzi pokracznie przy meblach ale siedzieć i raczkowac jej się nie chce. Jej jedyna zabawa teraz to stanie przy narożniku..

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zdrowych i spokojnych świąt! Nocek bez pobudek! Spędzenia fajnego czasu w gronie najbliższych przy lampce pysznego winka. Ja tam zamierzam obalić po raz pierwszy pół lampki ha ha sorry Weronika...mamusia też ma życie.. miałam dzisiaj sprzątać to mój niemaz na pół dnia poszedł do kina na Gwiezdne Wojny. Jeszcze go nie ma a my z Weronika na spacerku. Także olewam sprzątanie chyba :)

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda oj zaskakuje mnie z dnia na dzień. Teraz te nasze dzieciaczki zrobiły się takie fajne, nie da się z nimi nudzić :).
Ja znowu miałam wczoraj spięcie z teściową i pierdziele nie rozmawiam z nią nie mam ochoty. Zrobiła mi awanture że mały jak stał w łóżeczku to się puknął jak gryzł barierkę aż mnie wczoraj zagotowała. My też kupiliśmy butelkę winka i czeka na święta a co :)

Więc kochane ja też życzę Wam zdrowych pogodnych świąt, bez tego szału sprzątania, gotowana itp. tak jak Magda napisała samych przespanych nocy i oczywiście grzecznych brzdący :)

Cebulka Adaś szykuje się żeby dojść do Mikołaja po paczkę

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Ja też przyłączam się do życzeń świątecznych - dużo spokoju i ciepła rodzinnego w tym czasie!
Edzia te teściowe to bywają przewrażliwione, ale żeby aż awanturę robić. Współczuję... zwłaszcza, że dzieci dopiero zaczną się obijać. Kup jej zawczasu coś na uspokojenie, bo wysiądzie kobieta ;)
Mój Czarek dość swobodnie czuje się stojąc przy meblach, ale nie zawsze idzie to w parze z koordynacja i zaliczył parę wywrotek. Położyłam dywan bliżej łóżka i nie pada prosto na podłogę. Poza tym ma taki apetyt, że aż mnie przeraża. Wystarczy go wsadzić do krzesełka do karmienia a on już ma buzię otwartą. A jak widzi, że idę z jego miseczką, to leci za mną jak piesek. Jeszcze takiego obżarciuszka nie było w naszej rodzinie :)

Odnośnik do komentarza

Wesołych i Radosnych Świąt:-)
Edzia współczuję, jak mówi to moja teściowa włącz olewator:-) u mnie teściowa anioł, ale w domu na stanie przewrażliwiona babcią męża, przy Dawidku to się wkurzałam okropnie, a teraz po prostu się nie przejmuje. Adaś przy szczebelkach to się obija cały czas i przy meblach i przy ścianach, taki wiek.
Adaś rzeczywiście szykuje się pójść po paczkę sam, bo dziś stanął przy dzwiach balkonowych sam i się puścił i nawet trzymał przez chwilę rownowage

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj włączyłam opcję ,,ban" także ten udaje że jej nie ma, wszyscy w domu jej tłuką do głowy a ona dalej swoje gada. Jej mózg chyba nie współpracuje z językiem ale cóż...
Ja wiem że to jest czas na mega wywrotki ona chyba nie i ten tekst - ja swojego dzieciaka pilnowałam krok w krok i nie pozwoliłabym żeby się uderzył- no kurwica strzela jak wiesz że jej dzieciak czoło oparzył, pizło go jak włozył gwoździa do kontaktu itd (można w nieskończoność wymieniać) a przyjdzie i da ci do zrozumienia że jesteś złą matką bo dzieciak mógł sobie zęba wybić. - sorry dziewczyny musiałam się wygadać. Mam nadzieję że nie popsułam Wam atmosfery przed świętami.
Szoti ja jej kupie ale tabletki nasenne :D. Dobrze że je malutki w mojego to trzeba wmuszać wszystko jakiś tadek-niejadek się zrobił z niego ostatnio.
Cebulka na codzień olewam ale jak się nagromadzi tego z kilku miesięcy to aż mnie roznosi...
Nawet z nauką siadania było tak że kilka razy zachwiał się i uderzył głową o podłogę ale nauczył się że musi amortyzować upadek i teraz jak przeważy go do tyłu kiedy próbuje wstać to głowę trzyma w górze i na dupkę spada

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, spokojnych Świąt :* niech szybko minął ;)
Kurczę, ale Wasze pociechy pędzą w rozwoju ruchowym :D Wiki pełza jak błyskawica (szczególnie do psiej miski) a raczkowanie ciągle w fazie rozwoju. Ale jeśli już raczkuje to krótkie odcinki, ale bardzo stabilnie. Sama już siada..robi to tak śmiesznie bo nie z boczku a z brzuszka cofa się do tyłu a potem prostuje nogi jak do szpagatu :) próbuje wspinać się przy kanapie jeśli zauważy na niej pilota. Jeszcze nie udało się jej samodzielnie unieść i stanąć na nóżkach.
Śpi różnie...czasem zasypia koło 21 , budzi się koło 24 i śpi do 7. Ale najczęściej jest mniej fajnie bo jeszcze pomiędzy 24 a 7 że dwa razy potrafi się obudzić. Wczoraj chyba z 10 razy wstawałam. Wychodzi jej gorna jedynka więc pewnie dlatego. Zębów mamy 2 i kawałek :)
Gastrolog pozwolił nam spróbować zrobić prowokacje na mleko. Kazał po odrobinie jogurtu dla dzieci dawać. Mamy 8 dzień, dostaje niecała łyżeczkę i na razie jest ok. Oby tak dalej. Trzymajcie kciuki bo ja już patrzeć na margarynę roślinna nie mogę.
Jak kupowałam w Rossmanie jogurty to bardzo się zdziwiłam..większość ma w składzie cukier. Cukier dla takich maluchów.. masakra. Te z gerbera bio nie miały tylko.
" Taka duża " już umiemy pokazać ;)

monthly_2019_12/marcoweczki-2019_81363.jpg

Odnośnik do komentarza

PannaNikt jaka słodka kruszynka. Nie obejrzysz się a też pokaże nowe umiejętności. Tak ja też prześledziłam składy jogurtów dla dzieci i faktycznie dodają cukier i koszt 4-paka to ponad 12zł więc ja kupuje mu danonki które też mają cukier z tym że daje mu tak odświętnie raz lub dwa razy w tygodniu je jogurcika.
A oczywiście że najlepiej się śpi z mamą i tatą zajmując prawie całe łóżko u nasto samo a plecy to mam codziennie skopane :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Kobiety! Najlepszych Świąt Bożego Narodzenia! Zdrowia dla Was, Waszych pociech i rodzin.
U nas doszedł szósty ząb. Potrafi sama postać chwilę, a nawet zrobić 2 kroki i chodzi przy meblach, ścianie itp. Gorzej z jedzeniem...chyba ma alergię na łyżeczkę xd. Za to kawałki kurczaka, ryby, ryżu je jak włożę jej do buzi. Pewnie za chwilę będzie inaczej.
Wesołych Świąt jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza

Weronice idzie szósty ząb, druga górna jedynka. A dała popalić tak że wykończyła mnie psychicznie. Nazwałam ją bachorem a niemezowi powiedziałam że nie nadaję się na matkę i chyba zdecydowalam się zbyt pochopnie na dziecko. Wigilia pod napieciem była... no ale dobra prawie 1/3 zębów już na stanie. Chyba ją odstawie i jak będzie wychodził kolejny to się poratuje butelką whisky...

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda potem będziesz wspominać jako pikuś, jak zacznie Ci młoda tekstami walić:-) na pocieszenie, Adaś ma tylko dwa zęby i okropnie go męczą, wszystko gryzie i z rąk mi nie schodzi, wszyscy są ble, tylko mama fajna, jak wychodzę z pokoju to płacz okropny, w nocy to tylko cycki podmieniam, a jak smoka daje to się wybudza i płacze. Dziś też nerwy mi puściły, bo chodzę jak zombie, oczy same się zamykają, a tu jak Adaś budzi to trzeba zająć Dawidka żeby go nie obudził, a z chęcią bym poszła też spać

Odnośnik do komentarza

Magda78 ja tego płynu używałam od narodzin przez kilka miesięcy i się sprawdził. Teraz używam już innego. Sylwester spędzimy w trójkę. Mąż miał pomysł na kupienie fajerwerków małej, ale odwiodłam go od tego pomysłu ;)
Na pocieszenie-moje noce też nieprzespane. Wczorajszej nocy np.spała do 3...po czym obudziła się wyspana i do 6.20 na pełnych obrotach... Noc wcześniej 2 godziny nie spała. No cóż. Kiedyś musi być inaczej. Z tą nadzieją staram się zbytnio nie przejmować.
Ja sobie tu klikam, a dziecię popisało sobie buzię piórem...znowu..xd
Wspina się na wszystko i oczy przez cały dzień dookoła głowy.

Odnośnik do komentarza

Magda jest jeszcze polski tańszy zaminnik tej maści i ten sam skład ma ale używałam tej. Plusem jest to że nie trzeba jej zmywać przed karmieniem. Płynu od urodzenia używam z babydream 3w1 i na początku emulsje dodawałam do wody bo miał suchą skórę.
anonimowa weź nic nie mów mały śpi z nami bo w łóżeczku nie chce. A stawać to przy wszystkim czym się da. A najlepiej przy kartonie z pampersami i jeździ z nim po panelach przez pokoje. Zaczyna mi szafki otwierać i ubrania wywalać. A najgorsze jest to że wstaje tam gdzie są same panele i mimo antypoślizgowych skarpet robi szpagat

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...